פרופ' עמירם גולדבלום לא שולל אפשרות שנתניהו הוא זה שעומד מאחורי ההצתות באמצעות תומכיו


פרופסור עמירם גולדבלום, מרצה באוניברסיטה העברית בירושלים, טוען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, באמצעות תומכיו הנלהבים, הוא זה שעומד מאחורי ההצתות שפוקדות את הארץ בימים האחרונים, לא פחות. זאת בניסיון לטשטש את פרשיית רכש הצוללות, שהיא לדבריו "השערורייה החמורה ביותר מאז קום המדינה".

 

%d7%92%d7%95%d7%9c%d7%932
גולדבלום (צילום:מתוך פייסבוק)

 

"אינתיפאדת ההסתות של נתניהו משתוללת ברחבי הארץ" כותב גולדבלום בדף הפייסבוק שלו. "קשה שלא לראות קשר בין דברי ההסתה של נתניהו בעקבות השריפות, לבין שערוריית הצוללות"…

לדבריו: "המרויח העיקרי מהשריפות ברחבי הארץ הוא בנימין נתניהו, שרק לפני יומיים הוחלט להעביר את סיפור הצוללות שלו לחקירת המשטרה וראה זה פלא – מיד החלו ההצתות! האם יש קשר בין הדברים? כעומק השריפות רידוד החקירה? האם תומכי נתניהו עלולים להיות מעורבים? האם משטרת ישראל תבדוק את האפשרות של הצתה לאומנית… מידי יהודים כדי להטיל רפש בערבים?"

גולדבלום נמנה עם מייסדי תנועת "שלום עכשיו" ובמשך כ-20 שנה שימש כדובר הארגון. הוא חבר במועצה הבינלאומית של "הקרן החדשה לישראל", ופעיל פוליטי של מפלגת מרצ (בבחירות לכנסת ה-19 הוצב במקום ה-87 הלא ריאלי של המפלגה י.א). גולדבלום ידוע באמירותיו השמאלניות-קיצוניות, ובעבר אף התבטא כי המתנחלים הם "חיילי טרור". על הדת היהודית אמר כי: "היא מחסלת את כולנו".

כך נראה הפוסט שפירסם גולדבלום>>>>

%d7%92%d7%95%d7%9c%d7%93

מנגד, גם בימין נשמעה התבטאות שנויה במחלוקת. אלי חזן, ראש מערך קשרי החוץ בליכוד, ניסה לקשור את השריפות בעיר חיפה בראש העיר יונה יהב: "מי שמגן על אירוע בחיפה עם תאמר נפאר, ששר על אכילת בשר היהודים במחווה לדרוויש, שלא יתפלא שהעיר שלו נשרפת".

מה דעתכם? כתבו לנו ותגובתכם תתפרסם!

מודעות פרסומת

64 מחשבות על “פרופ' עמירם גולדבלום לא שולל אפשרות שנתניהו הוא זה שעומד מאחורי ההצתות באמצעות תומכיו

 1. אני מבין מאיזה אידאולוגייה ניזון הפרופסור המלומד .אגנדה שהביאה שואה על כל יהדות אירופה ……….כמה שינאה עצמית יש באיש הזה .בכדי לצייץ את מישנתו המעוותת.

  אהבתי

  1. בתחילה חשבתי שהוא הזוי אבל אחרי שקראתי את הכתבה של אלי חזן אני חושב שיש מצב אבל לא סגור על זה ! אדם שאומר שבגלל איזה משורר מדליקים שרפןת בכל חיפה ודאי יודע למה ומי מדליק אותן ! בטח לא תומכיו של אותו משורר שהם ערבים לכן מי שנשאר אילו רק ,,,,,,,,ניחשתם נכון ! הימין הקיצוני

   אהבתי

   1. לא ידעתי שבאוניברסיטה העברית נותנים תואר פרופסורה לטימטום והסתה.. סליחה כשזה בא מהשמאל זו לא הסתה זו אמירה לגיטימי כי הכול מותר..טימטום, אמרתי?

    אהבתי

   2. הטפשות עוברת כנראה בירושה גם ללא קשר גנטי מפרפסור מטורף משנאה עצמית למגיב עלוב עם חשיבה ולוגיקה מוגבלת.
    כשמעודדים משוררים שמעודדים שנאת יהודים, יתכן שזה מניע אנשים אחרים לפעולה.
    וסה מה שאמר אלי חזן, וזה לחלוטין לא בר השוואה, ואפילו לא דומה למה דאומר הפרופסור המטורף

    אהבתי

  2. פרופסור שליין 2.
   אני לא תומך של נתניהו. אבל למוח החולני כמו לשליין 2, צריך טיפול רפואי דחוף. מה קורה? שלוחת הדסה, באוניברסיטה נרדמתם.
   לא הבנתי איך השריפה ביערות מכבה שריפה אחרת בענין הצוללות. השריפות ביערות תכבנה, ומה אחרי זה, לא ידברו, לא יחקרו יותר בענין הצולולת ??
   דחוף, צריך לחקור את התא הסרטני הזה שהולך ומתפשט באונברסיטת ירושלים.
   חייבים לזהות מקדם את נביטתו של שליין 3 , ולבצע כריתה מקדימה.

   אהבתי

   1. אדם מסוכן מאין כמוהו. יש להשעות אותו מיד ולעצור באשמת הסתה מה גם שהוא בעמדת כוח. יש מיד לשלול את רשיון הוראה שלו ולהפנותו לבדיקה פסיכיאטרית.

    אהבתי

  3. מתי הפרופסור היה בטיפול לאחרונה?
   על פי התרשמותי הוא עלול להיות מסוכן לא רק לסביבה ( לתמידיו – זה פשוט דורש בירור של מסוגלות להורות לאנשים צעירים שאין להם אולי כלים מתאימים ולא מעזים להעמיד אותו במקומו…) – אלא מסוכנותן עלולה להיות כלפי עצמו!
   שנאה עצמית במידה כזאת דורשת ברור מקיף ואולי הגנה במוסד מתאים!

   אהבתי

  4. פרופסור לא הייתי נותן לך להיות פח אשפה אתה פשוט חולה נפש וכניראה שהסמים שאתה צורך העבירו אותך על דעתך אתה שמאלני פשיסט ומכוער לא יעזור לכם כל פרשיה שתצוץ על נתניהו תיפול ותעילם לעולם הימין ישלוט במדינה ואתם השמאלנים המסוממים תמשיכו לרוץ כמו גוקים מסוממים בבקבוק

   אהבתי

   1. מובן שאתה צודק , משתמש אנונימי, ברור שמדובר באדם הזקוק לעזרא מקצועית – חמור הוא השהוא הצתיח להדחל לאוניברסיטה ומרעיל שם אנשים צעירים. זו שערוריה.

    אהבתי

  5. האדון פרופסור אומר את האמת . מה שכולם פוחדים לומר. בימקום מילחמה יש שרפות . הכול אפשרי. קשה להאמין אבל ….ישנם אנשים שיעשו הכול אבל הכול רק ביכדיי לימשול. הוא צודק בכול מילה .מי שלא מאמין הזמן יגלה הכול …

   אהבתי

   1. מה קורה פה? מאיפה השנאה התהומית והלא הגיונית לנתניהו?
    עם תגובות כאלה ( כמו של גולדבלום) גם מי שלא אוהב את נתניהו, יצביע בעדו. הגיע הזמן שתתיחסו עניינית , למדיניות, למעשים של נתניהו. לא כל מה שלא טוב במדינה , זה באשמת נתניהו.
    שבוע טוב ובשורות טובות.
    קצת אהבת חינם לא תזיק לעם שלנו.

    אהבתי

  6. מה מניע את הפרופסור השיט שיש לו בראש או השכל שיש לו בתחת …סליחה אבל יש גבול אם כל הכבוד.
   פרופסור הידעת ? משה דיין נסע להרצות בבית אבא חושי היה שיכור כלוט נתן לבנו בן ה-13 לנהוג ברכב שרד עד ההרצאה בחיפה זה קרה באמת !

   פרופסור אתה יודע אני יספר לך כשהייתי חייל ישבתי בלבנון בקרבת מקום לקבר של חירם מלך צור חיילים נתבקשו לשמור על אנגר ענק מלא ארגזים של וויסקי … יום שישי הגיע אז שר הבטחון עזר ויצמן מי ביקש לקח פתח ושתה בקבוק שלם בלגימות מהבקבוק שר הביטחון והכריח את הקצונה הבכירה לשתות איתו ויותר מזה נתנו לספר של הגדוד לשתות עד שוכרה והוא עשה להם הצגת מלחמה ועזר ןמפקדי החטיבה צחקו ושמחו לראות את הספר בפעילות שיכור לגמרי בשטח אויב ולבסוף כשסיים השיכור השר כן ועלה למסוק כל החיילים רותקו שבת כי עמדו לכבודו כשבא … זה סיפור אמיתי מר פרופסור וכולם היו מהמחנה הציוני המערך ומפאי שרשרת מפלגתית אתה משם ?

   בבקשה פרופסור בלי בדיחות והשראות ספר דברים שיש אמת בהם אתה פרופסור אמור להיות אדם אם יידע לפחות לא חייב להיות חכם .
   שבוע טוב
   כמה נמאס מאנשים כמוך .

   אהבתי

  7. אמרתי את זה כבר ביום הראשון להצתות ,קונספירציה או לא ,מאוד מתקבל על הדעת שנאמניו של נתניהו במקומות המסוימים…… שאולי קבלו ממנו בקשה /הוראה להבעיר את השטח וכך נעביר את הצוללות מתחת לפני הים
   אני קורא לזה – אינטיפדת הצוללות

   אהבתי

  8. זילזול בקול רם באינטליגנציה של הימין כשתואר "פרופסור" מעז לומר דברים בוטים ונבזיים ומבלי לצרף את "הבקבוקים" של שרה (אולי מהם עשו את "בקבוקי התבערה"?)
   מתוכנו קמו ועלו "יהודים אנטישמים" שהאחד והיחיד ש"מפריע" להם להתעשר עוד ועוד יותר בכספים זרים של "הקרן לישראל חדשה" הוא "שומר ישראל" נתניהו שליט"א!
   בורכנו בך נתניהו !
   בנימין נתניהו ראש הממשלה ומנהיגה הדגול של מדינת ישראל שליט"א!
   האויב לא יכול לך, כל השמצה "טובה להם" גם אם היא מראה אותם במערומי שינאתם!

   אהבתי

  9. עוד כלב שמאלני הזוי שחיי בנדמה לי,שתמותו כמו כלבים בוגדי מדינה,אני לא יודע למה לא לוקחים אותו לחקירה.

   אהבתי

 2. הלו פרופסור אני לא שולל את האפשרות שהיטלר איפשר לסבים שלך לא להכנס למפעל הסבון ובגלל זה הם התגנבו לכאן כניצולי שואה.

  אהבתי

 3. זה מה מה שקורה לאנשים רדודים, עם התואר האקדמי שלהם, כאשר $$$$$$ מוזרמים אליהם מהקרן לישראל חדשה, שפועלת למוטט את יסודות המדינה היהודית, כמדינת הלאום של העם היהודי!! גולדבלום עמירם, הוא עוד דחליל שמתיימר להיות נשר – רבים בהיסטוריה של העם היהודי ניסו את ההתרפסות מתוך שאיפה להיות חלק מ״העולם הגדול״, וזה לא הצליח להם. מימי קורח וישוע בן מרים אבי הנצרות, ושבתאי צבי, שהתאסלם! ונאורי ההשכלה של אירופה שהובלו ככבשים לתאי הגזים, כי חשבו שאם יוותרו על לאומיותם – הם יתקבלו למשפחת העמים!! וחבל שעמירם כזה יושב במוסד השכלה במדינת ישראל!!!

  אהבתי

 4. א. הוא נראה נאצי. שיבדוק טוב מי אבא שלו. ב. חמור מי נותן לו שכר ממחר. כי אחד כזה צריך לעצור מינהלי מיד

  אהבתי

  1. פרופסור גולד כלום. אניך ראוי לשאת את התואר פרופסור. על תשכח שהבמה שאתה מקבל שלא בצדק זה מכיסנו. אני מקווה שמכתב הפיטורים בדרך

   אהבתי

   1. אהבתי: פרופסור גולד – כלום – ואני חשבתי שרק אני קוראת לפסיכי הזה ככה.

    אהבתי

 5. אמנם אני לא פרופסור ולא דוקטור אבל במחילה מכבודך פרופ' עמירם
  אני אמרתי זאת קודם לפניך אבל יללה קח קרדית בכייף!

  אהבתי

 6. הבנאדם חולה בסנדרום שטוקהולם. הייתי מצמצם את הפקולטה שלו. אין ספק שבהרצאותיו הוא מסית. אין ספק שמי מהסטודנטים שחולק על דעותיו החולניות מקופח. אפציר הרקטור האוניברסיטה לבדוק הנושא ולשקול שוב את כשירותו של האקסמפלאר הזה להיות פרום קסום באו יברסיטה העברית

  אהבתי

 7. קטן,מסכן,וטפש הכוונה כמובן לעמירם. במצבים כאלה צריך לעזור ולא
  לחפש תהילה . אדם קטן וממורמר .

  אהבתי

 8. אינני מקבל את דעתו של פרופ גלדבלום, זוהי עלילת דם ממש.
  עם זאת, יחסו של נתניהו לערביי ישראל (זוכרים את "נוהרים בהמוניהם*) החזירה אותנו 80 שנה אחורה לאותום ימים בהם נכתב בשיר ערש:
  בוערת הגורן בתל יוסף
  וגם מבית אלפא עולה עשן.

  אהבתי

 9. אה, זה נתניהו? וואו. איזה מזל שהתברכנו בפרופסורים גאונים דוגמת גולדבלום שיודעים לפתור כל תעלומה.
  כולי תקוה, פרופסור גאון, שתזכה להערכה לה אתה ראוי מהחוגים הנאורים והפרוגרסיביים הסובבים אותך במגדל השן. אני ממש מאושר שכספי המיסים שלי מממנים משכורות גבוהות של גאונים כמוך!
  רק תחשבו. אלמלא הפרופסור החכם היינו עלולים בטעות לחשוד בערבים ר״ל!

  אהבתי

 10. פרופסור מלומד שלי. זו השטות הכי הזויה שהתפרסמה לאחרונה (כולל בעיתונות השמאלנית עוכרת ישראל. ) מעניין מה אתה מלמד את הסטודנטים שלך.
  בושה וחרפה. אתה בטח ממומן על ידי שונאי ישראל.
  מקומך לא כאן, מקומך בעזה.

  אהבתי

 11. איש שקורא לראש הממשלה ואנשיו ומצביעיו רוצחים . פשוט מטורף ומקומו בארבאנל. לא הייתי רוצה שילדי ילמדו אצל היא כזה מסוכן .

  אהבתי

  1. זה למה צריך לראות בשמאל הקיצוני אוייב, אלה אנשים שמסוגלים להמציא הכל על מנת לקיים את משנתם, להחריב את הארץ היהודית , לא סתם נכתב, "מהרסייך ומחריבייך מימך יבואו" זה עליו ועל דומיו, יימח שמם, ואז הם מתבכיינים שיש קיטוב בעם

   אהבתי

 12. חזן מזכיר את החרדים החשוכים ובושה לצטט אותו
  הפרופסור הנכבד גורם לזילות התואר אם כל מטומטם נהיה פרופסור
  ביבי יצטרך לתת את הדין על סמך חקירת המשטרה.הוא צריך כבר לטובתו לנקות את האורוות סביבו.

  אהבתי

 13. בגלל הזויים כמו האיש המוזר הזה ביבי ממשיך לבצר את שלטונו. כשאזרח מתנדנד בקשר להצעה שומע את התיאוריה הוא נחלץ לגונן על ביבי.
  ולעצם העניין, תיאוריה מטופשת וחסרת הגיון לפחות ברמה הפרקטית.
  כדי ליצור נפח כזה של שריפות, וקונספירציה שכזו בכלל, צריכים להיות מעורבים בסיפור לפחות 50 אנשים. מרמת הקודקודים ועד למציתי שטח.

  האם מישהו חושב שקטע כזה לא יודלף או יישאר חסוי לנצח?

  טמטום שרק מזיק לשמאל.

  אהבתי

 14. כמה שנאה יש בדברים של כולם, החל בפרופסור וכלה במגיבים. אנחנו לא קולטים שזוהי השריפה הכי קטלנית שאנו מלבים כל הזמן?
  בואו נהיה מכבי שריפות של עצמנו במטרה להציל אותנו מידי עצמנו.
  אז הפרופסור אמר! דברי שטות מגוחכים ומיותרים! אז הוא אמר!
  ואם לא נפצח בתגובות מתלהמות ופשוט נתעלם מהפרופסור המלומד כדי שדבריו יתפזרו ברוח, מה נפסיד?

  אהבתי

 15. הפוסט שונה משום שהפרשנות שלו, גם בציוצים כאן, היתה מוטעית. מעולם לא כתבתי שנתניהו אחראי להצתות. הנה הפוסט המתוקן – אחרי שהתברר לי שיש אי הבנה בפוסט הקודם… אבל אם כיף לכם להמשיך ולהציג משהו שלא קיים כבר, תמשיכו – לפעמים ההטיה מועדפת כדי לקבל יותר תגובות…. אז הנה מה שכתוב –
  ############################################################
  אני מבקש לשנות את הפוסט בעקבות הערות של חברים רבים –

  נתניהו דיבר על "טרור הצתות" אבל הפעיל בדבריו, כרגיל, טרור של הסתות נגד ערבים, עוד לפני שהוכח שמי מהם מעורב בהצתה.
  כמובן שכולנו מקווים שכל מי שנתן יד להצתה ייענש בחומרה רבה – אם זה ערבי או יהודי. כרגע נראה שאם היו הצתות – וייתכן מאוד שהיו – הן פעולות של יחידים ולכן כל הפניית אצבע מאשימה למגזר הערבי היא הונאה , ניבזות וניבלות.

  מאידך, נראה שהשריפות אפשרו לנתניהו פתח הסתה מחודש להימלט מביקורת ציבורית בשעה שבה הוא עומד בפני בדיקת משטרה בשערוריית הצוללות – השערוריה שנראית החמורה ביותר מאז קום המדינה. ברור לכולם שנתניהו הוא המרויח העיקרי מהשריפות ברחבי הארץ

  האם משטרתו של הלאומן אלשיך, מינוי של נתניהו, תעדיף להשקיע מאמץ בהוצאת הודאות מחשודים בהצתות על פני הוצאת הודאות על שערורית כספי עתק שנתניהו החליט להוציא על קניית צוללות ואשר בין היתר גם שיפרו את מצבו של בן דודו שימרון ? האם כגובה הלהבות – רדידות החקירה ? האם מינוי אחר של נתניהו, מנדלבליט, יורה למשטרה לחקור, לא "לבדוק" ?

  ושר הביטחון החדש גם הוא מינוי של נתניהו . מערכת הביטחון טוענת שמדובר בהצתה לאומנית. זו אותה מערכת ביטחון שהסבירה לנו , בניהולו של שר הבטחון החדש , האפסנאי ליברמן ידידו של הסוכן מיקי גנור שהוא אחד החשודים העיקריים בסיפור הצוללות – שאין כל דופי בפעילותו של נתניהו בענין הצוללות

  מה שבטוח הוא שנתניהו מסתתר מאחורי מסך העשן של השריפות כדי להשכיח מהציבור את הנושא של הפרת האמונים שלו בשילוב של בן משפחתו בעסקי הצוללות. ################################################################

  אהבתי

 16. כל תושבי המדינה הזאת נהיו ימנים מתלהמים. אני לא נמנה לא עם השמאל ולא עם הימין (יש חיות כאלו), אבל למה כולם כל-כך ממהרים להגן על הצאר ביביהו כאילו אף-פעם הוא לא שגה או עשה משהו אך ורק לביתו?

  עדר כבשים אנחנו

  אהבתי

 17. קראתי שוב את הכותרת של יוסי אסולין. יוסי אסולין שקרן ואם תועבר אלי הכתובת שלו הוא יקבל הודעה על תביעת דיבה. נראה אם תעשו זאת. אתה משקר כשאתה כותב "גולדבלום אינו שולל". כך אפשר לכתוב "יוסי אסולין אינו שולל חלוקה של סמי אונס בבארים בתל אביב" . כתבת שאתה שולל ?? כדי "לא לשלול" צריך להיות כתוב כך במפורש. אין בפוסט שלי – לא בזה שהעלית ולא בקודם – אמירה שמאפשרת לכתוב כך. אם כבר – "גולדבלום אינו שולל מעורבות של תומכי נתניהו בהצתות".

  אהבתי

 18. כאשר שלחו את ילדי המזרחים לללמוד מקצוע, את האווילים כמו הפרופסור המצחין שלחו לאוניברסיטה, ודאגו שיקבל פרופסורה, דעותיו כדעותיהם, ולכן קודם בלי קשר ליכולתו להבין דברים נכון, מחשבותיו ופרשנותיו את החיים מעוותות משנאה וקנאה, יש לבדוק מי אישר והעביר אותו ללימודי הפרופסורה, כי מי שאישר כנראה גם הוא מאותו גזע ודעה.

  אהבתי

 19. Hola Carles!Et vaig trobar a faltar a la xerada de la casa del mar.Moltes gràcies per les teves generoses paraules, però el premi és un rexneeicemont a la feina dels mestres que ens creiem que la lectura ens salvarà la vida.Bon estiu!

  אהבתי

 20. הפרופסור הזה הוא אוטו אנטישמי – ומתישהו הוא יצטרף לחמאס רק כדי לרצוח יהודים בדם קר – תסמכו עליי – זאת רק שאלה של זמן.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s