ריקלין במתקפה חריפה על התקשורת הישראלית: ״צבועים! איבדו את הבושה!״


עיתונאי ערוץ 20 שמעון ריקלין במתקפה: "התקשורת הישראלית – מונופול של צביעות וסתימת פיות"!


ריקלין (צילום: דודו בכר)

שמעון ריקלין 

בשבוע האחרון התקשורת הישראלית עוסקת בסכנה לחופש הביטוי בישראל, ובנתניהו "סותם הפיות". אי אפשר לראות את הקמפיין התקשורתי הזה בלי לשאול האם החברים בערוצים השונים איבדו את הבושה לגמרי או שהם סתם צבועים? כנראה שהתשובה היא גם וגם.

חשוב שהציבור יבין: נתניהו מבקש לפתוח כמה שיותר ערוצי תקשורת, שבהם יהיה ביטוי לכמה שיותר קהלים – כאלה שקולם כמעט ולא נשמע. ומי מתנגד לכך? ניחשתם נכון: אותם עיתונאים שצועקים פה מהבוקר ועד הלילה בעד חופש הביטוי.

אז עיתונאים יקרים שלי: חופש הביטוי הוא לכולם ולא רק לכם. אם נדמה לכם שהמונופול התקשורתי ששלט פה כל כך הרבה זמן, מונופול של קבוצה קטנה שנראית וחושבת אותו הדבר, ישאר לנצח – אתם טועים.
הגיע הזמן לפתוח את שמי התקשורת לכולם, וזה בדיוק מה שנתניהו עושה. זו גם הסיבה שהוא מחזיק בתיק התקשורת: כי אף שר אחר לא היה עומד במטח ההתקפות הצבוע שלכם, שנועד להשאיר בידיים שלכם את זכויות היתר שכבשתם במשך שנים.
אם אתם עדיין לא מבינים על איזו צביעות אני מדבר, תסתכלו על מקרה ערוץ 10. כאשר רצו לסגור את ערוץ 10, משום שלא עמד בתנאי המכרז ולא שילם את חובו, קפצו פה כל אבירי חופש הביטוי וצעקו "סתימת פיות! סכנה לדמוקרטיה!". אז ריחמו עליהם ואיפשרו להם להמשיך לשדר. ומה היה הדבר הראשון שקברניטי ערוץ 10 עשו? הגישו עתירה נגד ערוץ 20 שדורשת למעשה את סגירתו.
אל תטעו. חופש הביטוי זו פריבילגיה ששמורה פה רק לקבוצה מאוד מסוימת. תעברו מתכנית לתכנית ומערוץ לערוץ, ותראו אצל כולם את השנאה לנתניהו וכמה חופש הביטוי נמצא כאן בסכנה ותשאלו את עצמכם: אם המצב כל כך גרוע, איך זה שאין עוד מדינה בעולם שבה כלי התקשורת תוקפים בצורה ארסית שכזו את ראש הממשלה וכל מי שקשור אליו? התשובה היא שהדמוקרטיה הישראלית חיה ובועטת וכל אחד יכול לומר מה שהוא חושב תחת כל ערוץ ומיקרופון. אם כבר, הגנה על ראש הממשלה דורשת אומץ, כי התנגחות בו הפכה לתו תקן לעיתונאי רציני.
ומילה אחרונה לרינה מצליח, ששאלה בתכנית "פגוש את העיתונות" אם היום אפשר היה לשדר פה תוכנית כמו ניקוי ראש. ובכן רינה היקרה. יש פה היום תוכניות הרבה יותר ארסיות ונשכניות שכמובן בשם חופש הביטוי והאומץ יורדות תמיד על אותם קהלים בימין. "ארץ נהדרת" ו"מצב האומה", מכירה?

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “ריקלין במתקפה חריפה על התקשורת הישראלית: ״צבועים! איבדו את הבושה!״

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s