המכתב של רמי סדן לאנשי ש״ס: ״בימים אלו אני מכיר אישה מרוקאית, זה נדמה לשונא ספרדים״?


רמי סדן במכתב אישי לחברי ש"ס: ״בימים אלו אני מכיר ופוגש אשה מרוקאית מופלאה למטרת נישואין. זה נדמה לשונא ספרדים? לשונא ש"ס?" • למכתב המלא>>>

בעוד קצת יותר משעתיים (בשעה 12:30) ייפגש שר הפנים אריה דרעי עם ראש הממשלה לדון בפרשיית יו״ר דירקטוריון חדשות 10 רמי סדן והאמירות הגזעניות שיוחסו לו.

ציוצים חושף את המכתב הפתוח ששלח רמי סדן אמש (חמישי) לחברי מפלגת ש"ס בו הוא מבקש בהם "ללכת עם האמת" ולא להסתמך על ציטוטים שפורסמו בכלי התקשורת ומייחסים לו אמירות גזעניות.

״אני כותב אליכם מלב מדמם, כי אין בי עוד הכח לידום. שבוע שופכים את דמי לשווא, כמוכם גם אני חושב שאסור שאדם ששונא ספרדים או גזען ישמש בתפקיד ציבורי. אלא שלא יעלה על הדעת ואיני מסוגל כלל לחשוב או להרגיש שנאה. ודאי לא לציבור שלם וודאי לא לציבור הספרדי היקר החם והאוהב״.

סדן ממשיך ומתאר את חיבתו למרנים הספרדים: "כל מי שמכיר אותי יודע עד כמה הדברים לא שייכים. זכיתי משך שנים לחיות בחברה ספרדית ולהתענג עליה. זכיתי לשמש את הרב מרדכי אליהו זצוק"ל שהוא ומרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל העריכו וכיבדו זה את זה. הם תלמידי חכמים ענקיים -הירבו שלום בעולם. לצערנו, לא כל הסובבים אותם. בואו נלך בדרכם ולאורם. באהבת אמת ובריבוי אורה של תורה בכלל ישראל".

כראיה לרצינות דבריו הוא מוסיף: "בימים אלו אני מכיר ופוגש אשה מרוקאית מופלאה למטרת נישואין. זה נדמה לשונא ספרדים? לשונא ש"ס?".

"ישיבת הדירקטוריון בה כאילו אמרתי דברים מזעזעים היתה לפני 10 ימים. איך זה לא יצאו מיד ואמרו, אלא רק לאחר שנבחרתי לתפקיד? זו אמינות? הנסמאו עיניכם מראות השקר? מכל ציטוטי-השקר המילה היחידה שהזכרתי היתה 'אליטות'.

סדן מנסה להסביר מה בדיוק נאמר באותה ישיבה מדוברת: "'ש"ס' או 'דרעי' לא הוזכרו כלל! כן אמרתי ואני אומר גם כעת שחייבים לפתוח את ערוץ 10 לא רק לאליטות, אלא לכל הציבורים: החרדי, הספרדי, המתנחלי, הרוסי והערבי. ערוץ שיפנה רק לאליטות לא יתקיים. אלו היו דברי ותו לא. ההפך הגמור מכל מה שצוטט".

לסיום קורא סדן להרגעת הרוחות: "אל תתנו לרווח של רעש פוליטי זמני וחלקי להוביל, כל מי מכם שמכיר אותי יודע שדיבורים על שנאת ספרדים אינם רלבנטיים עבורי. מחר נלך כולנו למעמד של "ויחן שם העם כאיש אחד בלב אחד". אל נא אחיי תרעו. עת לשנות ולילך יחד אל פסגת ההר הטוב הזה".

מה דעתכם? כתבו לנו ותגובתכם תתפרסם!

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “המכתב של רמי סדן לאנשי ש״ס: ״בימים אלו אני מכיר אישה מרוקאית, זה נדמה לשונא ספרדים״?

  1. חייבים לתת לו צאנס ידוע שהוא שמאלני גזען אבל עכשיו הוא בידיים שלנו והבטיח
    שיעשה שינוי ערוץ 10 לכולם לא רק לאליטות

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s