עכשיו זה מוכח: אראל מרגלית עשה אקזיט מהנפילה של הרצוג || פרשנות


משפיל: סקר חדש מוכיח כי ח״כ אראל מרגלית עוקף את בוז׳י הרצוג בסיבוב • ואולי יותר נכון לומר: מרגלית ידע לנצל היטב את נפילתו של הרצוג לטובת ביצור מעמדו במפלגה || פרשנות

נתוני הסקר כפי שהופיעו בערוץ הכנסת

יוסי אסולין

(צילום: ערוץ הכנסת, ניב אהרונסון)

אין ספק שהרצוג יצטרך לישון מוקדם היום. למעשה ייתכן והוא כבר עושה את שנתו, אלא אם כן טרם נחשף לנתוני סקר המביכים ומשפילים של ערוץ הכנסת. לא פחות.

לפי הסקר, שנערך בקרב מצביעי מפלגת העבודה ופורסם היום: אילו היו נערכות בחירות היום, הרצוג היה מקבל תמיכה מזערית במיוחד ומגיע למקום השלישי בלבד – רק 15% מקרב מצביעי מפלגתו סבורים כי הוא המתאים להנהיג את המפלגה. 

זאת כאשר הרבה לפני הרצוג מובילה יריבתו המרה, שלי יחימוביץ׳, בפער ניכר למדי – 24% מקרב מצביעי המפלגה סבורים כי דווקא היא תתאים להנהיג את המפלגה בעת הזאת.

אבל הנתון המפתיע והמשפיל באמת זה הנתון הבא – אראל מרגלית, האיש שעלה למודעות הציבור בעיקר בעקבות מילה גסה אחת, בה הרבה ומרבה להשתמש בתקופה האחרונה, ושלא מעט מחבריו מיהרו להספיד את עתידו בהנהגת המפלגה, הצליח אף הוא להתרומם מעל הרצוג ולהעפיל למקום השני וקיבל תמיכה של 21%. יותר קרוב ליחימוביץ׳ מאשר להרצוג.

ולא, זה לא שמצבו של האחרון היה מזהיר קודם הדיבורים על ממשלת אחדות. אדרבה, ייתכן שרק בגלל שמצבו הפוליטי הורע משמעותית הוא העז להסתכן והלך על מהלך שלא תהיה זו גוזמה להגדיר אותו כ״חָרָקִירִי פוליטי״.

ולא שמישהו מופתע מכך שיחימוביץ׳ התחזקה בעקבות העובדה שלקחה את מושכות הנהגת המפלגה לידיה בעת שמפלגתה חוותה את משבר המנהיגות האחרון. אך טבעי הוא זה.

אך נדמה כי העובדה שמרגלית המשיך להתסיס נגד הבוס כל העת. ולא זו בלבד, אלא שידע לנצל את נפילתו של הרצוג לטובת ביצור מעמדו במפלגה בכלל ובתודעה הכלל ישראלית בפרט, היא היא תמונת הכישלון החרוץ של בוז׳י.

לו הייתי הרצוג, והייתי נשאל מה באמת השפיל והכעיס אותי בכל תקופה הקשה האחרונה, אין ספק שמכל ההשפלות שעברתי, מבית ומחוץ, משפיר ויחימוביץ׳ או מנתניהו וליברמן, הייתי בוחר דווקא בנתון המכאיב הזה, בו קם לי יריב פוליטי ועשה אקזיט מהמשבר הכי גדול שחוויתי בחיי. ושגם ככה עתיד להעיף אותי משורות ההנהגה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s