רזי ברקאי מגיב לראשונה: ״מחבק את המשפחות השכולות אך לא מתנצל״ • על ההכפשות: ״מניעים רעי לב״ 📻


רזי ברקאי מגיב לראשונה: ״מחבק את המשפחות השכולות אך לא מתנצל״ • על ההכפשות: ״מניעים רעי לב״ 📻

בשבוע שעבר הרשת סערה וגעשה בעקבות דבריו של רזי ברקאי לשר גלעד ארדן. בשיחה עם השר לביטחון פנים בעניין החזרת גופות המחבלים למשפחותיהם אמר ברקאי את הדברים הבאים: 

״תאר לעצמך משפחות ישראליות (התכוון למשפחות המחבלים) שמחכות ומחכות ומחכות עד בוש כדי שגופות היקירים שלהם יגיעו״.

ארדן: ״זאת ההשוואה שאתה נותן לי״? 

ברקאי: ״אני מתכוון מבחינת ההרגשה של המשפחות״.

מאוחר יותר העלו את אביו של הדר גולדין ז״ל לשידור יחד עם ברקאי, גולדין האשים אותו בדברים דומים וטען כי למרות זאת ברקאי לא התנצל. 

כאמור בעקבות הדברים התלהטו הרוחות וברקאי קיבל מנה גדושה של ביקורת על הדברים. אחרי זמן קצר נודע לברקאי כי מפקד התחנה החליט גם לקצץ בתכניתו ולקצר אותה לשעה אחת בלבד במקום שעתיים.  

כעת ברקאי מגיב לראשונה לפרשה, והוא לא מתנצל: 

״עד עכשיו זה היה בשפת קודים… כרגע הכל פתוח בינתיים אני כאן ליד אותו מיקרופון, עם אותו צוות נפלא ומסור, עד השעה 11״ אמר ברקאי ומרמז כי כרגע אין שינויים בלוח התכניות של גל״צ. 

״מה יקרה מחר? אלוהים גדול. הערה אחת אני מבקש לומר למשפחות השכולות: אני מחבק את כולכם בלי הבדלי צבע ופוליטיקה. השכול בשבילי הוא לא עוד נאום ביום הזיכרון. מי מכם שנפגע אני מצטער. אבל אני לא יכול לעשות שקר בנפשי ולהגיד לכם שאני חוזר בי. השכול הוא שכול – גם כאן וגם מעבר לגדר. רגשות של הורים שכולים, כאן ושם, לא ניתנים למדידה״. 

ברקאי מסביר את מניעיהם של אלו שלקחו את דבריו למקומות של השוואות:

״מי שרוצה לקחת את זה, כמו שעשו חלק מכם, למקומות אחרים, כאילו אני משווה בין החיילים שלנו למחבלים שלהם. כאילו אני מצדיק או לפחות מבין מעשי טרור, מי מכם שלוקח את זה לשם, עושה את זה על אחריותו בלבד ומתוך מניעים רעי לב״. 

לסיום אמר ברקאי: ״זמן טוב לקחת אוויר להתחיל דווקא בשיר… בחרתי במילים העצובות והיפהפהיות של חנוך לוין – שחמט – חוה אלברשטיין״. 

***

לשמיעת הריאיון המלא: 

באדיבות גלי צה״ל

***

מה דעתכם? כתבו לנו ואולי תגובתכם תתפרסם! 

עושים לייק לציוצים ונשארים מעודכנים! 

מודעות פרסומת

5 מחשבות על “רזי ברקאי מגיב לראשונה: ״מחבק את המשפחות השכולות אך לא מתנצל״ • על ההכפשות: ״מניעים רעי לב״ 📻

 1. אני לא אתנצל על שאמרתי שאמהות שכולות של רוצחים הן כמו אמהות של נרצחים.
  הרי זה מה שהסברתי לאגג העמלקי כשהוצאתיו להורג: "כאשר שכלה נשים חרבך- כן תשכל מנשים אמך".
  אני מחכה להפגנות מול קברי.

  אהבתי

 2. לדעתי דייי כביכול לעוול שנגרם לרזי ברקאי במדינה מתוקנת מזמן היו צריכים לשחרר אותו ולאסור עליו להיות ולשדר מאחורי המקרופון גרם לפשע ולדעתי משווה אותה לבגידה מעניין לדעת אם שדרן מהצד השני היה מביע את דעתו כברקאי איפה הוא היה היום

  אהבתי

 3. אשה ערבייה שולחת את בנה לרצוח ולהיות שהיד והיא שמחה שהוא נפגש עכשיו (בעזרת חיילי צה"ל) עם 72 הבתולות. לשם כך היא גידלה אותו, שטפה את מוחו בשנאה תהומית ליהודים ומודיעה קבל עם ועדה שכל שאר ילדיה גם הם מיועדים להיות שהידים.וכשהם מתים, אין שם שכול כלל וכלל רק שמחה.
  אשה יהודיה שולחת את בנה לצה"ל לשמור על עם ישראל מפני אותם שהידים שגודלו ע"י האמהות הערביות. הן לא ישנות בלילות מדאגה לשלום בניהן וכאשר קורה הנורא מכל האבל קורע לבבות.
  עד כאן המציאות ואצל מר ברקאי? לאלוהים הפתרונים כיצד מצא זהות בין שני המקרים. האיש טעה, התרסקו אצלו כל אמות הסיפים של ערכי היהדות והישראליות ועדיין הוא אינו מודה בטעותו ומתנצל. איש כזה עד כמה שאני אוהב אותו כשדרן ועיתונאי אינו ראוי יותר לעצב דעת קהל בישראל. רזי, אתה לא מהאו"ם, אתה ישראלי, יהודי, שנשתבשה עליו דעתו. שב בבית.

  אהבתי

  1. אל תנסה לבלבל את החכמולוג הפלספן בגרוש הזה עם עובדות – הוא יודע שעם עובדות לא מתווכחים – אבל הוא מתווכח לא רק עם עובדות – אלא גם עם משפחות שכולות ועם החיילים שלנו – בוגד אומלל שכמותו. רק בגלל שהוא בעצמו אח שכול אני לא מאחלת לו לעבור שכול נוסף – וזה גם ככה לא יפקח את עיניו העיוורות.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s