ח״כ ענת ברקו מסבירה: ״האם היינו נקראים ציונות אם לא הייתה האות צ׳ בעברית״?


חברת הכנסת ד״ר ענת ברקו מבהירה את דבריה מאתמול שעוררו סערה בכלי התקשורת וברשתות החברתיות. את הדברים הבאים שלחה לחברי הליכוד ומאוחר יותר פירסמה בדף הפייסבוק שלה. 

חברות וחברים יקרים, העובדות הן פשוטות: עובדה ראשונה – המילה "פּלסטינה" היא חלק מהשם שנתנו בזמנו הרומאים לחבל ארץ הזה (סיריה-פּלסטינה), והיא מבוטאת בפ' דגושה. עובדה שנייה – בערבית אין פ' דגושה. עד כאן העובדות. 
הפלסטינים תוך כדי גיבושם הלאומי (שכל כולו נועד על מנת לשמוט את הקרקע תחת המפעל הציוני) באמצעות אימוץ השם הזה, שבכלל היה בשימוש של התנועה הציונית (לדוגמא: בנק אנגלו-פּלשתינה), החלו לבטא את לאומיותם במילה פלסטיני בפ' רפויה.
וכמו ששאלתי בעבר: האם הייתם מעלים על דעתכם שהתנועה הלאומית היהודית הייתה נקראת ציונות, אם למשל לא הייתה בכלל בעברית האות צ'?!
ייאמר כי בניגוד אולי לאחרים בימין, אני אינני טוענת כי אין עם פלסטיני. הם יכולים לקרוא לעצמם איך שהם רוצים, ולנו יש, להבנתי, אינטרס להיפרד מהם על מנת לא להיהפך למדינה דו- לאומית. ואני אומרת את הדברים הללו פעם אחר פעם מעל במת הכנסת. וכך גם אמרתי אתמול – ידנו מושטות לשלום אך לא להתאבדות.

 

אבל את התקשורת 'האובייקטיבית' שלנו העובדות לא באמת מעניינות. לתקשורת היה הרבה יותר חשוב להוציא אותי כאיזו מישהי הזויה וקיצונית, בעוד שכל מה שאמרתי הן עובדות. 
ואני אומרת זאת שוב: מול כל אלו שמדברים על העם הפלסטיני הילידי אל מול הכובשים הציונים (שזה בעצם הנראטיב המקובל על ידי הצד השני – זה גם מה שאומרים המתונים כביכול שביניהם) – אני שואלת: איך אפשר לדבר על ילידיות כשאפילו שם הלאום בכלל לקוח ממילה בשפה אחרת שהם אינם יכולים לבטא אותה כפי שיש לבטא אותה במקור?! 
כמה אפשר להמשיך ולנסות לכסות את עינינו ובכך להסתיר את האמת?! 
ולחה"כ תמר זנדברג, שאני מניחה כי אוצר המילים בערבית של שוחרת הדו-קיום המדופלמת הזו מסתכם פחות או יותר בחמש מילים ושההלוצינאציות שלה גורמות לה לאובדן קשר עם המציאות סביבנו – לה כנראה יש באמת הרבה שכל ועדיין אין לה דאגות…

מה דעתכם? כתבו לנו ואולי תגובתכם תתפרסם! 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s