יריב אופנהיימר נגד הקמת אנדרטה לזכר ההתנתקות: ״אדלשטיין מתייחס לבית הנבחרים כאילו זה ביתו״


יריב אופנהיימר נגד הקמת האנדרטה לזכר ההתנתקות בכנסת: "הצבת אנדרטה שכזאת לא תאפשר הבעת דעה מנוגדת ותשתיק דיון לגיטימי בחברה הישראלית". 

היום בכנסת יתקיים טקס לחנוכת אנדרטה לזכר ההתנתקות. מזכ"ל 'שלום עכשיו' יריב אופנהיימר פנה ליו"ר הכנסת בבקשה למנוע הקמת אנדרטה לזכר גוש קטיף בכנסת. "עם כל הצער וההבנה לכאבם של המפונים", כתב אופנהיימר, "הצבת אנדרטת קבע לציון אירוע פוליטי אחד מסויים ושנוי במחלוקת (שלא כלל אבידות בנפש) איננו מעשה ראוי ומעלה חשד שיו״ר הכנסת, ח״כ יולי אדלשטיין, מתייחס לבית הנבחרים כאילו היה זה ביתו הפרטי״.

״ההתנתקות מרצועת עזה הייתה אירוע קשה עבור המפונים אך זכתה ועדיין זוכה לתמיכה רחבה בציבור ויש הרואים בה מעשה המציל חיים". עוד טען אופנהיימר כי "הצבת אנדרטה שכזאת לא תאפשר הבעת דעה מנוגדת ותשתיק דיון לגיטימי בחברה הישראלית". 

אופנהיימר נימק את התנגדותו: ״עד היום, אירועים קשים וטראומתיים בתולדות עם ישראל ומדינת ישראל לא זכו לאנדרטאות קבע בשטח המשכן. לא רצח רבין ולא מלחמת יום כיפור, לא פינוי ימית ולא הטבח בכפר קאסם. עד כה הכנסת לא פתחה את שעריה להצבת מיצגים ואנדרטאות קבועים (להבדיל מתערוכות משתנות) מלבד אלו הקיימים משנותיו הראשונות של המבנה – שתי אנדרטאות קבועות, אחת לזכר קורבנות השואה והשנייה לזכר חללי צה״ל״.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s