הנשיא ריבלין: ״מעולם לא אמרתי – בני עמי בחרו בטרור״ • על ערוץ 20: ״בזכותי יודעים שהוא קיים״


מחר ירד לדפוס גיליון ״100 המשפיעים בתקשורת״ של מגזין "פירמה" שבבעלות "גלובס". בין 100 המשפיעים נמצא גם נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין, שממש היום, ערב ירידת הגיליון לדפוס, נתן ראיון בו התייחס לשורה של נושאים. 

שאלת השאלות הייתה, איך לא, מה הוא חושב על השנאה ברשת נגדו בעקבות האמירה שיוחסה לו "בני עמי בחרו בטרור":

"לא אמרתי מעולם את הדברים האלה. רק שאני לא באפולוגטיקה. הכניסו לפי מילים שבכלל לא אמרתי כדי להסית נגדי. אם אומר 'לא אמרתי את הדברים האלה', אני אשחק לידי כל אותם מסיתים. יאמרו 'כן אמרת'. דבר שני, באמת הקשר הדברים אמר שבני עמי, כאשר הם מתנגדים לטרור בכל תוקף אבל הם לא זועקים זעקה, הם למעשה נותנים יד לטרור".

לאחר שהסביר את האמירה לגופה, המשיך ריבלין להגיב על מה שמתרחש בכלל ברשתות החברתיות בעולם המודרני ועל ההסתה נגדו:

"כבר זמן לא מועט כיכר העיר האמתית של אזרחי העולם כולו ושל אזרחי ישראל, היא באינטרנט וברשתות החברתיות. היום אתה כבר לא צריך תקשורת כדי להשפיע על הציבור, מספיק שאחד חוזר על עצמו 30 פעם בהערה ש'הנשיא הוא לא הנשיא שלי'. הוא אפילו לא צריך להביא נימוקים. מישהו הסית אותו לכתוב את זה ולחזור על זה, והדברים האלה משפיעים על דעת הציבור יותר מאשר התקשורת המסורתית"

ריבלין הוסיף: "כש-95% נותנים ל-5% להשתולל ולהסית – אז הרוב הדומם אשם כמו ה- 5% האלה".

על הפוסט בפייסבוק שפרסמו בזמנו בערוץ 20 אמר ריבלין:

"הערוץ חייב לי הרבה תודות. לפני המאורע לא שמעתי הרבה אנשים מדברים על הערוץ".

יצויין כי בט״ו בשבט האחרון בחר ‏נשיא המדינה ריבלין לטעת עץ בט"ו בשבט דווקא בהתנחלות קרני שומרון, האם יש בכך משום איתות לימין? ימים יגידו! 

בתמונה: ‏מאחורי הקלעים של פירמה – 100 המשפיעים בתקשורת: נשיא המדינה והכתבים בהומאז'לתמונת שרה ורעיית נשיא גבון

‏(צילם: שלומי יוסף. עידכן: ליאור אברבך)

  

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “הנשיא ריבלין: ״מעולם לא אמרתי – בני עמי בחרו בטרור״ • על ערוץ 20: ״בזכותי יודעים שהוא קיים״

  1. כבוד הנשיא אליעזר (רובי) ריבלין, אתה מוצא לך ממש את העיתוי הנכון ביותר לומר שלא אמרת. על הברזל מכים בעודו חם ולא נותנים לעלילה (כדבריך) לתפוס אש. אתה כנשיא המדינה יכול להרים טלפון ולהיות בשידור חי מתי שרק אתה רוצה, אתה כנשיא המדינה יכול לכנס מסיבת עיתונאים דחופה מעכשיו לעכשיו ולהצהיר הצהרות ולעדכן את הציבור ולא לאפשר את ההתפרצות הזו שכדבריך אין לה צידוק. אבל אתה (סליחה על הביטוי) יושב על התחת ולא עושה דבר, נותן לאש להשתולל ומוצא לך הסבר נפלא מדוע לא עשית זאת עד עכשיו, ועכשיו אתה עושה זאת. תרשה לי לפקפק בשיקול דעתך, בצידוקים שאתה מוצא למחדל הזה. אולי טרם תפשת ואולי אינך מסוגל להבין את משמעות תפקידך / מעמדך בציבור. את ההרס במעמד בית הנשיא שהרסת אי אפשר לתקן גם בעשרים שנה. התמיכה בך באה עכשיו בעיקר מהצד השמאלי של המפה בעוד שאתה באופן מוצהר שייך לצד הימני של המפה. זה לא מפליא אותך? זה לא נראה לך מוזר? כמו שהשמאל ניכס לעצמו את רצח רבין וחסם כל אפשרות לימין להשתתף באבל, כך גם עכשיו הוא מנכס אותך לעצמו וחיבוק הדב הזה לא יעזוב אותך בקלות אם בכלל. כל זמן כהונתך יהיה עליך סימן שאלה של חשדנות על מי אתה באמת. אני מניח שאתה מכיר את הפתגם: טיפש זורק אבן לים, אלף חכמים לא ימצאו. נראה לי שזה הפתגם המתאים ביותר למעשיך. הייה שלום.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s