מנכ״ל ברמי לוי שהתפטר חושף: ״זה איש ומשפחה שמנסים למכור סיפור למדינה שלמה. הכל קומבינות״


 מנכ״ל ברמי לוי התפטר וחושף מה עבר: ״זה איש ומשפחה שמנסים למכור סיפור למדינה שלמה״ • עדכון – שעות ספורות לאחר הפרסומים נגדו מצד אלקנה אלון, מנכ״ל לשעבר בחברתו, רמי לוי הפיץ הודעת וואטסאפ שלטענתו שאלקנה שלח לו ולאופיר אטיאס, חתנו, אתמול בצהריים, לכל הפרטים>>>

 
אלקנה אלון

במרץ האחרון סיימתי את עבודתי ברמי לוי תקשורת.בתפקידי האחרון כמנהל הפעילות של החברה. בחברות אחרות קוראים לזה מנכ״ל. אצל רמי לא. נגיע לזה.
בשנת 2011 התחלתי לעבוד אצל רמי, בתחילה כמישהו שהגיע לעזור ולראות כיצד מקימים חברת סלולר. 

רמי קיבל באותם ימים רישיון להקמת ״מפעיל וירוטואלי״ (MVNO). לי זה היה נראה אז כהזדמנות שיש לבדוק, רציתי מאוד להשתלב בפרוייקט חדש שבו אוכל לממש את כישוריי.
שלחתי קורות חיים וניג׳סתי למי שהיה צריך, סופו של דבר, גיליתי שנשארתי בחדר אחד עם כמה מחברי הילדות של רמי שבדיוק חזרו מקריירות מרתקות בחו״ל (הם לא הצליחו לההסביר במה אבל טענו שהיה מרתק), רמי הגבר סידר אחד אחד עם ג׳ובים בחברת הסלולר החדשה שלו. אחד מהם היה אפילו המנכ״ל. עוד נחזור לאותו מנכ״ל.
אותם חברי רמי, בורים ועמי ארצות. כלומר, אנשים טובים עם הרבה רצון טוב והכרת הטוב כלפי החבר מהשכונה אבל כידוע, עם רצון טוב, קשה עד בלתי אפשרי להקים חברת סלולר.
היינו כמה חברים צעירים ואני בראשם, הקמנו חברת סלולר. גייסנו עובדים,הכשרנו אותם, בנינו חנויות, מוקד שירות לקוחות, פיננסי, אתר אינטרנט, ספקים, מערכות מידע, שיווק, פרסום וכל מה שנדרש להקים חברת סלולר.
ככל שהתקדמנו להשקה, נשורת אחזה בחברי רמי המיוחסים, כלומר, לחלקם, הצלחתי להראות את הדלת החוצה. 
עלינו לאוויר, ההצלחה היתה אדירה. גייסנו מעל ל-500 מנויים כל יום. מעל ומעבר לציפיות, של כולנו, חגיגה מטורפת.
אני כל אותו זמן, צובט את עצמי כלא מאמין, להיות שותף והכוח שמניע, כמעט את הכל. ראיתי זאת כזכות גדולה מאוד לנסיון, לחוויות. לדבר מעניין שספק אם אעשה שוב בחיי.
שבוע אחרי שעלינו לאוויר ועם כמה חנויות שכבר פעילות. מודיעים לי מלשכת רמי, רמי רוצה אותך אצלו במשרד הערב בשבע, גם אופיר יהיה.
אופיר הוא החתן של רמי, אופיר אטיאס נשוי ליפית לוי.

אופיר היה נציג הבעלים האישי בחברה מיום הקמתה ועד היום הזה.
באותה שיחה שמעתי כמה מילים טובות על ההשקה שהיתה מוצלחת בכל קנה מידה. מהר מאוד הנושא עבר אלי. אלי אישית. רמי שאל אותי מדוע פוטרתי מאחת מעבודותי הקודמות, מישהו כבר דאג לספר לו. אמרתי לרמי שאכן, פיטרו אותי, הייתי צעיר וקל דעת, עשיתי כמה שטויות, פיטרו אותי, לא משהו שאני גאה בו אבל זה מאחורי.
רמי אמר לי שהוא בירר טוב והוא סומך עלי. רמי הסביר לי שכולם אומרים לו שכעת כשהחברה באוויר, עליו להביא איש מקצוע רציני. אחד קאליבר בעל שם. אבל הוא דוקא לא אוהב את זה.
שאלתי למה? ענה רמי, קאליבר זה אחד שרוצה ג׳יפ בחניה ומשכורת שהעסק פה לא מכיר ולא רוצה לשלם.
הנהנתי בביישנות ואז רמי אמר, תשמע, הובלת פה את הקמת החברה, עשית את זה לא רע. בוא בינתיים תמשיך לנהל את החברה. יש לך את אופיר החתן שלי ויש לך אותי. כל דבר שאתה עושה, אתה מעדכן אחד מאיתנו. והכי חשוב הזהיר רמי, נאמנות לעסק זה מעל הכל. 
אותו לילה יצאתי לחגוג כראוי. מה איכפת לי התואר? רמי לוי הגדול נתן לי נהל את חברת הסלולר שלו. שוב צבטתי את עצמי.
שבועיים אחרי, אופיר דיבר איתי על השכר. אמר לי, צ׳מע אלקי. בגלל שאנחנו מאוד מעריכים אותך, אתה הולך לקבל משכורת שאנחנו לא רגילים לשלם פה ובהתאם לכך חובה עליך לשמור על דיסקרטיות מלאה בכל הקשור לשכר.
8000 שקל ברוטו היו השכר שלי לשנתיים וחצי הבאות.
וכך החלו שנים שמצד אחד היו על גג העולם, עוזרים, עוזרות, עובדים ועובדות. הרבה כוח, הרבה עשיה, הרבה סיפוק. זהו הגג.
ואילו התחתית היתה כשבכל זאת הייתי צריך לסגור את החודש כסמנכל רמי לוי תקשורת עם 8000 שקל ברוטו. לא פשוט.
באותו זמן, הפכתי לאיש אמונם של משפחת רמי לוי על שלל נספחיה. 
מסדר להם כל דבר, אם זה באישי, אם זה במקצועי. רמי או עדינה קוראים ואני בא. בכל שעה וללא תנאי.
כשרמי היה מסיים לשחק בכל גיחה לאירופה בקזינו, אני הייתי שם כשהמתין למטוס כדי להתקין לו מרחוק על האייפד משחקי פוקר כדי להעביר את הדודא כמו שנהגו חבריו לומר.
אחרי שנתיים ו של עבודה. פניתי לאופיר, תשמע, חושב שמגיע לי שכר מכובד יותר. אחרי מו״מ קשה עד בלתי הגיוני סיכמנו על שכר חדש ומכובד.
בשמיני לחודש ויום לפני כניסת המשכורות. קרא לי אופיר. צ׳מע אלקי, לא נעים אבל אני לא יכול לתת לך את השכר שסיכמנו. לא עכשיו בכל אופן. מה אופיר? למה? כולם פה פתחו את העיניים במטה של הסופרים אז עכשיו אני לא יכול אבל בהמשך אחזיר לך רטרו.
פרחה נשמתי. לא מהכסף. ברור שהכסף היה חשוב. מהצורה ומהדרך. מצד שני זה היה כבר עמוק בתוך שנתיים שבהם זכיתי להכיר את רמי לוי ומשפחתו מקרוב קרוב. קשה כבר היה להפתיע אותי.
מדי פעם העליתי את הענין אצל אופיר, הוא תמיד פטר אותי בתסמוך עלי. תקבל את הכל. ביננו, לא סמכתי עליו. אבל היה מודל שאימצתי לעצמי חודשים בודדים לאחר תחילת העבודה אצל רמי.
ניצול הדדי.
הוא מנצל אותי ואת כישורי

אני מנצל אותו לצבירת ידע ונסיון שאין דומה לו
ככל שחלפו להם הימים בארבעת השנים במחיצתם של רמי ואופיר, התמימות שלי הלכה ונעלמה. בגדול, הבנתי איך עובד עסק שכולו מופע של איש אחד. איש ומשפחה שמצליחים למכור לעם ישראל סיפור. סיפור יפה, סיפור מגניב. אבל סיפור. 
למה סיפור?
כי תיכף הנה לפניכם בראשי פרקים מי הוא רמי לוי מעבר לסיפור. כלומר, מי הוא רמי לוי באמת.
שנה לפני העזיבה שלי את התפקיד, הודעתי לרמי שאני עוזב. לא התאים לי יותר הקטע הזה של אופיר החתן שדוחף את האף שלו לכל מקום. דוחף ובעיקר הורס. אופיר מהר מאוד הפך לדמות השנואה על כולם פחות או יותר. אף פעם לא היה ברור לי מאיפה הוא מצליח לגייס את הכוחות להיות כזה מניאק. לכולם.
רמי קרא לי לשיחה דחופה, אמר שיתן לי עוד חצי שנה עם אופיר ברקע ולאחר מכן אהיה מנכ״ל חופשי ומאושר.
נשארתי ובמרץ האחרון עזבתי. הבנתי ששום דבר לא ישתנה. ליתר דיוק שום דבר לא יכול השתנות. זה אופי. זה DNA של אנשים שבאמת ובתמים מאמינים שהשמש זורחת רק מעליהם. אותה תקופה הייתי אחרי פרידה שתמיד כואבת והתאים לי להוריד הילוך.
כשעזבתי ביקשתי מאופיר שידאג לכל הפרשי השכר שהבטיח לי. סכום לא קטן כלל. נראה לכם שקיבלתי? חכו חכו. עוד לא שמעתם כלום.
כאשר עזבתי את תפקידי היתה לי משנה סדורה וברורה מה אני הולך לעשות. לא ארחיב הרבה בנושא. בכל אופן, תוכניותי המדויקות הגיעו במרמה לידי אחד הספקים של רמי לוי תקשורת. יניב בינדר שמו. יניב בעל היסטוריה מפוקפקת. גיגול קצר יספר. אותו יניב לקח את תוכניתי העסקית, העתיק ושיכפל ועשה זאת באופן עצמאי תנחשו עם מי?? עם מר אופיר אטיאס תחת מטרית רמי לוי תקשורת. 
אני יודע שאני יורד גם למקומות שלא הייתי רוצה לדעת בהם, מה שקוראים ״לרדת נמוך״ אבל הכעס והפגיעה האישית הם כל כך גדולים, לא אתחיל לקשור כתרים לראשי אבל ארבעה שנים מחיי, חייתי, ישנתי, נשמתי רמי לוי תקשורת. היו כשלונות והיו גם הרבה הצלחות, מי שהכיר אותי שם ואז יודע על מה אני מדבר. 
כועס על עצמי ומלקה את עצמי קשות על כך שבמשך כמה שנים הלכתי כסומא. כמו עיוור, הרצון להצליח ולהוכיח הפכו אותי קצת לאטום, נתתי לדברים לעבור לידי בלי לעצור ולשאול, תשמע בן אדם מה שהולך פה לא תקין, גונבים מעובדים באופן שיטתי וכן, אין דרך אחרת לתאר זאת. מתעללים, משפילים ודורכים. וכל ההוראות מגיעות מלמעלה ושלא תתבלבלו. אני ישבתי שם, אני ראיתי, אני הייתי לצערי שותף, גם השתיקה שלי הפכה אותי לשותף. כל מילה פה נכתבת בקפידה, בקפידה ברמה כזאת שלא יוכל איש להפריכה.
לדברים הבאים שאכתוב, יש משמעות גדולה. יכול להיות ואף סביר להניח שחיי יהיו שונים בצורה כזו או אחרת אחרי הדברים הללו שאכתוב. אני עושה זאת מתוך מחשבה צלולה ולאחר לבטים ממושכים במשך תקופה לא קצרה.
את הכסף שחייב לי אדון רמי לא קיבלתי. כמה פעמים שביקשתי ופניתי. לשווא. רמי מפעיל במשך שנים רבות את שיטת מצליח על עובדים, ספקים, לקוחות, חברים, עמיתים ואפילו משפחה.
וכי מדוע שלא ינסה גם איתי? מקובל רמי. עשית מצליח משלך על גבי ואילו אני אנסה לגרום לעם ישראל להינות ממצליח משלו. להצליח להבין מי אתה מאחורי כל המסכה.
פניתי, איימתי שאתבע, שאספר, מה לא, הם באמת ובתמים פשוט המשיכו לצפצף ולהשתין, אפילו היום פניתי ואמרתי שנסגור בפשרה, ולו למען ילדי שבטח לא צריכים אב בעין סערה. אבל אני בטוח, בטוח וגאה בעצמי, שלם ונינוח שאני עושה את הדבר הנכון. 
סיימתי לשתוק.
לקחתי כמה מקרים כדוגמאות להתנהלות של המתרחש ברמי לוי הרשת והאיש. לעובדים שעבדו איתי שם עדין נתונה לי אהבה גדולה, גם לרמי לוי תקשורת כרשת עדין נתונה לי הערצה, מוזר יחסית לגילי הצעיר אבל הרגשתי ועדין מרגיש שזה מפעל חיים. היתה לי זכות להכיר ולגעת בכל כך הרבה אנשים. 
* המנכ״ל האנס – אני קורא לו כך למרות שאין בידי מידע לכך שאנס ממש אבל ביננו. לא צריך לחדור לגוף של אדם בשביל לאנוס אותו. לרמי היה חבר ילדות, מ׳ שמו. מ׳ לא הבין דבר וחצי דבר בעיניני טכנולוגיה. בדיוק חזר מחו״ל וחיפש עבודה, רמי נתן לו למנכ״ל את רמי לוי תקשורת בשנת 2011. חלוקת העבודה ביננו היתה, הוא לא מפריע לי ולנו לעבוד ואני נותן לו את כל הכבוד שבעולם כמנכ״ל. הבעיה החלה כאשר בנות המוקד שלנו החלו לספר על כל מיני אמירות מיניות לא נעימות מצידו. השלב הבא היה יחסים מיניים שגילנו שקיים אותו מנכ״ל עם עובדת מאחד הסניפים ואילו בשלב המתקדם כבר, בנות מהמוקד שלנו שאותן מ׳ לקח טרמפ, אותו מ׳ ניסה לכפות את עצמו עליהם תוך סטיה מנתיב של הנסיעה למקום חשוך. אני סיפרתי לרמי ולאופיר בלייב על ההתרחשויות, רמי היה ספק צוחק מניף בידו שמ׳ הוא שובב ושהוא ידבר איתו. רמי דיבר כנראה אבל מ׳ המשיך. רמי היה בחול באותו זמן, ביקש ממני ומאופיר לסגור את הנושא מול הבנות כדי שחלילה לא יהיה בלגן. רמי חזר מחול ועשינו ישיבה אני, הוא ואופיר. בישיבה רמי הבהיר כמה מסוכן שדבר כזה ידברו עליו ולכן מה שנעשה זה כדבר הבא, מ׳ ימשיך עוד חודשיים בעבודה והוא לאט לאט ינפנף אותו החוצה. עזרה או סיוע לבנות לא עמדו על הפרק. רק טובת העסק. הטיוח הושלם בהצלחה.

* מוקד אובדן גניבה – לכל חברת סלולר חייב להיות בלילה מוקד שמטפל בפניות של לקוחות שאבד או נגנב מכשירם. מוקד כזה פירושו, עובד שעובד וגרוע מכך אף מרוויח שעות נוספות שכן זו עבודת לילה. לא יקום ולא יהיה פסקו רמי ואופיר. שלוש וחצי שנות קיום של החברה, פשוט עבדנו על כל הלקוחות. מי שהיה מתקשר למוקד בשעות הלילה, היה שומע הודעה שאומרת שיש עומס קצת, תשאירו מספר שצריך לנתק ואנחנו ננתק. לא דובים ולא יער. כל פעם היינו צריכים למחוק את ההודעות שנצברו, פעם, אחת העובדות מחקה 2000 ומשהו הודעות. אם לא הבנתם, אף אחד לא הקשיב להודעות, אף אחד לא אייש את המוקד. לחסוך כסף לעסק זה מעל הכל וטובת העסק, רק היא על הפרק.

* חשבוניות – במדינת ישראל, כל עסק חייב להגיש חשבונית ללקוח, בדואר או במייל. כאשר התחילו המבצעים של סלולר ללא הגבלה, רמי ואופיר קבעו כלל גורף. כל לקוח שלא נתן כתובת מייל ושסכום החשבונית שלו עגול, לא מקבל חשבונית. למה? כובע! סתם.. מה כובע. כל חשבונית במשלוח עולה כמה שקלים. וכך בלחיצת כפתור של סינון הלקוחות שסכומם עגול, חסכנו עוד ועוד כסף. אתם לא צריכים חשבונית. 

* הריונות – בנושא הזה באמת לא היו פשרות. נכנסת להריון ובגללך צריך להביא עובד נוסף? התקבלת לעבודה ואחר כך גילינו שאת בהריון או שנכנסת אחרי? ההנחיה של רמי ואופיר, לעשות הכל אבל הכל כדי שאותה עובדת תעזוב מרצונה. וכך היה, פעם אחר פעם, הריון = נראה לך את הדלת. בתחבולה ועורמה אבל נראה לך.

* עובדים – אצל רמי עובדים הם משאב בדיוק כמו שהעגבניות שהוא מוכר הם משאב. אין להם רצונות ואין להם רגשות. ואם יש להם? סימן שמשהו דפוק ודורש טיפול. אחד המדריכים הראשונים שקיבלתי מרמי הוא, תהיה קשה עם העובד. אם תהיה איתו בטוב, הוא מתחיל להסתכל ימינה ושמאלה והופה יש לו דרישות ובקשות ולנו זה ממש לא מתאים. זו גם הסיבה שרמי התעקש ומתעקש עד היום באדיקות שלא לתת שמות תואר לכפופים לו. מרגע שיש הגדרה, אתה מסתכן שהשתן יעלה לעובד לראש וחס חלילה יבקש אולי העלאה או סתם יחס נורמלי. תמיד כשהגעתי לרמי עם תלונות של עובדים ברמי לוי תקשורת אודות תנאי העסקה שלהם, מיד היה פוצח בצעקות. את כולם אני אחליף לך בקופאיות. תראה איך העסק בסופרים עובד אלקי! זה כבר אוטמטי. אלפי קופאיות ואף אחת לא מרימה את הראש, עושה את העבודה והלכת הביתה. מאיפה הבאת לי את האינטלגנטים האלה?

* גזל שכר – בחברות סלולר משלמים בונוסים לנציגים. כך מקובל בכל העולם. כשבאתי לרמי ואופיר עם בקשה לקיום מנגנון תגמולים שכזה. אני צוחק רק מלהיזכר. חשבו שנפלתי מהירח. ושוב שמעתי את סיפורי הקופאיות. לא היתה להם ברירה והם הבינו שבתחום הזה, זה קצת שונה ונדרש מודל תגמולים. במהלך השנים בנינו כל מיני מודלים של תגמולים. כל מודל תגמולים נחסם מיידית מהרגע שהמערכת הבינה שחלילה יותר מחמישה נציגים יקבלו בונוס משמעותי. אני מגיע בסוף כל חודש עם קובץ שבו סך כל הבונוסים לנציגים, צריך לעבור אישור של עדינה ואופיר ולעיתים רמי. נאמר שהגעתי עם סכום כולל של 50,000 ש״ח לכל העובדים. הטקס היה קבוע, אני מגיע עם סכום, הם בודקים שהמספרים תואמים, הם מודיעים לי שעלי לחזור עם רשימה שבה 25,000 ש״ח פחות ורק אז אקבל אישור. אלקי נשמה, תשבור את הראש, העסק הזה לא משלם סכומים כאלה! אבל הבטחנו והם באמת התאמצו טענתי, לא מעניין אלקי, תן להם קנסות, תעלה יעדים אני לא משלם את הסכומים האלה. מי שהיה שם יודע שהייתי כמו לוליין בהצגה. כל חודש משתף פעולה עם השוד של כספים שהגיעו לאותם עובדים בזכות ולא בחסד. היתה החרגה כמובן בהוראה של רמי ואופיר. ״מי שעושה בלגן״ תשלם לו ותעיף אותו. 

* ספקים – ברמי לוי יש רק דבר אחד בשרשרת המזון שהוא יותר גרוע מלהיות עובד, להיות ספק. אף פעם לא הבנתי את אלה שנלחמים לעבוד עם רמי לוי, ידעתי, ראיתי וצפיתי איך מהר מאוד, בדרך כלל עם מועד התשלום הראשון שרמי היה צריך לשלם. באותו זמן הספק היה מבין שנכנס למלכודת של חייו. יש לו כבר סחורה אצל רמי, את הכסף הוא רוצה לקבל אבל מהר הוא מבין שמהרגע שהכוח אצל רמי. הוא יכול לדבר ללמפה. סיכום זה לא סיכום. תשלום זה לא תשלום ואם אפשר להשפיל אותך ולומר לך שוב ושוב כמה אתה בר מזל זכית לעבוד עם רמי לוי. דיינו. אני מכיר כל כך הרבה ספקים שעד היום רמי חייב להם כסף והוא פשוט לא משלם. למה? כי הוא יכול. יש גם שיטה יותר מפותחת. חייבים לך חצי מיליון? תוותר על 50 ואולי נשלם. למה? כך. טובת העסק. ואם אותו ספק מחליט לסיים עבודה לאור ההתנהלות, ההנחיה להשאיר פתוח בכרטסת 20 אש״ח. למה? כובע.

* הטבות – רמי לוי ככלל היא חברה ציבורית. לרמי היה קטע לפנק את חברים שלו עם הטבות. אלו הטבות? אייפונים והרבה. בכל פעם קיבלתי מרמי טלפון או מסר שיש לדאוג לאיש כזה או לגב׳ סודית אחרת לאייפון מתנה. עדינה היתה מוציאה את החיובים על שם החברה ולחבר או החברה של רמי היה אייפון במתנה. חמוד.

* חוזים ללקוחות – משרד התקשורת מחייב כל חברת סלולר לספק חוזה מסודר ללקוח שמצטרף אליה. היה לנו נסיון באיזו מערכת דיגיטלית, אופיר קלט שזה עולה כסף שאפשר לחסוך. שלוש שנים לא סיפקנו חוזה ללקוחות בסניפים בסניפים (למעט הכלל – מי שעושה בלגן שיקבל ותעיף אותו). מלא כסף חסכנו.

* משרד התקשורת – משרד התקשורת עורך מגוון ביקורות בחברות הסלולר. לפני כל ביקורת, ישיבה אצל רמי עם אופיר, לעיתים רק אופיר. אם היו נתונים שהיה צריך ליפות, ההוראה היתה חד וחלק לשפץ. זכור לי מהחצי שנה האחרונה ששלחנו למשרד התקשורת דו״ח של לקוחות שקיבלו חוזה במועד הצטרפותם. היו אלפים רבים שלא קיבלו. מה ההוראה של אופיר? בדוח שאתם שולחים למשרד התקשורת, תמחקו את אותם הלקוחות שלא קיבלו והנה ברגע אחד קיבלת מאזן של 100% שליחת חוזה ללקוחות. הרי למשרד התקשורת אין רשימה שמית של לקוחות ובכלל מי יבדוק. בוצע בהצלחה.

* תווי מתנה – חלק מן הספקים היו מעניקים תווי מתנה לעובדים. גיפטכארדים. באיזה שהוא שלב אופיר אמר לי שהוא לא מאשר את החלוקה הזאת. זה יוצר עובדים מפונקים לדבריו, מעכשיו תביא לי את התווים ישירות מהספק אלי. הבאתי לו אותם. העובדים כבר לא ראו את התווים יותר. בדרך כלל.

* כשרות של נהג – השקנו סמארטפון כשר, שכרנו רב מכובד שיתן כשרות והשגחה. כל נושא האינטרנט אצל הציבור החרדי, מאוד מורכב ולא פשוט. יום אחד רמי אומר לי, סליחה, הנהג שלי גם חרדי, למה אתם משלמים לאיזה רב? קח את הנהג. וכך היה. הרב המכובד זז הצידה כמובן מבלי שישלמו לו את שחייבים לו ואילו הנהג שודרג להיות הנהג המפקח. הזיה.

* יש לי עוד הרבה סיפורים, חלקם מסמרי שיער אף יותר ממה שכתבתי ובכל זאת אחרון חביב. טוקבקים. כן כן. רמי לוי הגדול, הוא משפחתו וכל אשר לו, כל כתבה שעולה עם אזכור השם הקדוש. רמי וכל אשר לו מעבירים מסרים לכל הקרובים ויאללה לטקבק. כלומר, רוב הטוקבקים שאתם קוראים בענייני רמי לוי, סיכוי גדול מאוד שרמי עצמו כתב אותם. בהן צדקי כמה שזה היה מצחיק, נכנס למשרד של רמי לפעמים ורואה אותו כאחוז דיבוק, מטקבט ומטקבק. בהתחלה לא היתה לי ברירה ונאלצתי גם אני לטקבט, אופיר מדי פעם היה מוריד לי הנחיה ישירה לתת לעובדים לטקבק. בזתי לזה בסתר ליבי אז ואני בז לזה כיום.
סיימתי את דברי עד כה.

למי שירצה לדרוש בשלומי, הכל כרגיל בנוהל, עובדים, חיים, נהנים, ממשיכים, אני בסדר גמור. זה לא נושא לשיחה מבחינתי, זה נושא להוציא פעם אחת ודי. חוזר לחממת הפרטיות שלי, מי שדברי לא באים לו בטוב, זה גם בסדר אבל זה גם עדין לא נושא לשיחה, איתי בכל אופן. 

בכדי לייתר דיונים מיותרים, פה בודאי שלא אגיב מעבר לדברי אלה. טרולים משעשעים עשויים להתקבל בברכה.

רמי לוי מסר בתגובה:

"הדברים אינם ראויים לתגובה. אלו שטויות במיץ עגבניות של מישהו עם עבר פלילי שמנסה לסחוט אותנו. אני לא יודע לטקבק ובחיים שלי לא כתבתי טוקבק; הטלפון שלי אפילו לא תומך בזה. אני גם לא יודע לשחק קלפים באייפד. שאני אפטר מישהי בהיריון? למה? כי היא העובדת הכי טובה? מישהי בהיריון לא יכולה לענות לטלפון? ואם הייתי מפטר, מה אין בית דין לעבודה? אין משרד כלכלה? הכל שטויות". 

הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו

עדכון – שעות ספורות לאחר הפרסומים נגדו מצד אלקנה אלון, מנכ״ל לשעבר בחברתו, רמי לוי הפיץ הודעת וואטסאפ שלטענתו שאלקנה שלח לו ולאופיר אטיאס, חתנו, אתמול בצהריים בזו הלשון:

  


"אהלן אופיר. אהלן רמי. כנראה שיש לכם עוד קצת מזל. מדוע מזל? מכיוון שממש לא היה בא לי לפנות אליכם. חודשים שאני מתלבט, מתלבט האם יש לי את הרצון והכוח באמת להיכנס לקרב ראש בראש מולכם. אני יכול לספר לכם שלשמחתי כבר כמה שבועות אני במקום ברור ונהיר. מה ברור? העדיפות הראשונה שלי שגם אחרי פניה זו, תתמידו בעקשנותכם וסירובכם. כן, זו העדיפות שלי. יותר מלקבל את הכסף שמגיע לי, אשמח לראות אתכם נצלבים תחת כל עץ רענן, יותר מלקבל את הכסף שמגיע לי, אשמח לראות אתכם מבלים בחדרי חקירות ובבתי סוהר. כי בתכלס זה מה שמגיע לכם. יודעים למה? לא בגלל שאני נקמן כי אני באמת ובתמים לא. מכיוון שחודשים אני עובד עם עצמי להגיע למצב של מסוגלות למלחמה מולכם. כל חייל שמתאמן, בסוף רוצה להילחם. כעת זה בדיוק מי שאני. אלוקים עדי שרק למען ילדי אהובי אני נותן לכם הזדמנות אחרונה ויחידה שלא תחזור. ילדי מן הסתם לא צריכים אב בעין הסערה. על מה אני מדבר? בהודעה הבאה אשלח לכם פוסט. הפוסט הזה יעלה לרשת פייסבוק בדיוק בעוד שעה מעכשיו. שניה לא אחרי. אז מהו הצ׳אנס האחרון לפשרה? 2 דרישות סופיות שעליכם למלא במלואן, לא נתון למו״מ, לא לפרשנות אישית ולא לעיגולי פינות. ככתבן וכלשונן.


הראשונה:


60 דקות בדיוק משליחת הודעתי אליכם. זהו הזמן שאמתין לביצוע העברת זה״ב לחשבון שלי בבנק אגוד בסך 450,000 אש״ח. מדגיש, אך ורק העברת זה״ב וזאת בכדי שאראה און ליין את הביצוע. הכסף שאתם חייבים לי והנזק שגרמתם בודאי מוערכים בהרבה מעבר לסכום הזה. אבל כדרכם של פשרות.


השנייה: 


י' (השם המלא שמור במערכת) אשר מוזכר בפוסט שאשלח – עוד היום אתם מודיעים לו על הפסקת העבודה איתו, הפסקה מלאה. ואני רוצה סימוכין לכך.לא יעלה על הדעת שאדם שגנב ממני את סודותי ותוכניותי יעשה עושר במרמה מאותה גניבה אצלכם בבית.


אחר שדרישות אלו ימולאו במלואן, נחתום על הסכם אצל עורך דין שיסדיר באופן משפטי את ההסדר ביננו. מדגיש, רק אחר שדרישותי ימולאו במלואן.


לא בא לכם לשלם? יותר מאשמח מעבר לפוסט המדובר ולכל מה שהוא יביא איתו, לקחת את שניכם לבית משפט, תהיו ההצגה הכי טובה בעיר.


תחפשו קצת על נעמי לנדאו. עורכת הדין המובילה בישראל בדיני עבודה. יש לי תחושה שהיא יותר מתשמח לקבל את התיק. ללא ספק זאת תהיה ההצגה הכי טובה בעיר, ההצגה שבה כל עם ישראל יכיר את רמי המתעמר. את רמי האמיתי.


למה דוקא שעה? אתם כאלה נחשושיים, ברור לי שתעשו כל טריק מלוכלך, אל תשכחו שבילינו כמה שנים ביחד אז אני מכיר את הנפשות הפועלות. לפחות שלא יהיה לכם זמן להתארגן 🙂


טיפ אחרון: למקרה שתבחרו שלא להיענות לדרישותי. את הפוסט אני אעלה ואני נשבע בחיי ילדי האהובים. תזהרו במה שאתם אומרים ואיך שאתם מגיבים. אני מספיק חכם כדי לשמור את הפצצות הגדולות באמת אצלי בשרוול. כלומר, אני עוד יכול להביך ולסבך אתכם עוד פי כמה והאמינו לי רבותי, אתם לא רוצים את זה. לתשומת ליבכם.אם הייתי אתם, הייתי מקבל את הדין באהבה וסותם את הפה. הרי לא באמת חשבתם שלנצח תצליחו לעבוד כל הזמן על כולם.


בברכה".


אלקי אלון מסר בתגובה: "לא ראיתי את הפרסום אך אני מברך על כל פרסום של תוכן אותנטי. דברי, גם אלו שנאמרו לרמי מדברים בעד עצמם. כל ניסיון של רמי והצוות להסיט את הדיון אלי, במקרה הזה לא יצלח. אני מציע שיתחיל להכין תשובות קצת יותר רציניות עם פחות זלזול באינטליגנציה של שומעיו. סוף יום כעת ואני בוחר לבלות אותו בארוחת ערב עם חברים. אדבר יותר בהרחבה ואגיב בפירוט בהמשך לגיבובי המילים של האיש".

מב דעתכם על פרשת רמי לוי? כתבו לנו ואולי תגובתכם תתפרסם!

מודעות פרסומת

22 מחשבות על “מנכ״ל ברמי לוי שהתפטר חושף: ״זה איש ומשפחה שמנסים למכור סיפור למדינה שלמה. הכל קומבינות״

  1. בעלי נכנס לחברה לעבוד כמנהל ואחרי שבוע ברח משם והוא לא היחידי ,אכן מתיחסים אל העובדים כאל עבדים וזה לא משנה אם אתה מנהל או קופאית והמשכורת משכורת רעב ,רמי לוי מרגיש שהוא עושה טובה לעובד ולא ההפך אבל ככה זה אצל רוב "הבוסים המזרחיים" ובעיקר "בסטיונרים" שהייתה להם בסטה בשוק והפכו "לרשתות סופרים" [ברברים בסה"כ] ומעניין כמה זה נכון הקטע הזה שהם בשום פנים לא מגדירים את "התואר שלך" מנהלים ,זה רק הם, על זה נאמר "עבד כי ימלוך" זה נובע מרגשי נחיתות וגובה משכורת "ברשתות מכובדות" כמו שופרסל ומגה למנהל יש משרד והוא מכתיב לעובד את סדר העבודה אבל לא כשהבוס מזרחי ,אצל בוס מזרחי אתה פועל , עבד ,גם אם אתה מנהל .

   אהבתי

 1. לאחר שקראתי בעיון את דבריך, אני אספר לך שעכשיו גם לא תמצא מעסיק אחר שיעסיק אותך.
  תמיד יש סכסוכים כאלה או אחרים בין עובד ומעביד ואם אתה חושב שהגיע לך משהו שלא קיבלת תתבע בבית דין לעבודה.
  אבל להוציא כביסה מלוכלכת לאחר שהתפטרת ???
  זה מזכיר לי את המתלוננות המפורסמות, שכל זמן שהיה להן נוח לא התלוננו אך לאחר שפוטרו לא חסכו בלשונן…

  אהבתי

  1. פחדן, מצוין שהוא חושף את האמת, והאמת קשה אז מה?? יאיימו עליו? יגידו שהוא שקרן? אבל הציבור ומדינה ישראל יידעו את האמת, גם ראינו איזכור להתנהגות בוטה של רמי בטלויזיה, הקליטו אותו, כלומר יש דברים בגו…

   אהבתי

 2. זה ידוע מזמן שאדון רמי לוי אינו צדיק גדול והמחירים הזולים באים על חשבון משהו
  העובדים הספקים נותני שרות וכו'

  פשוט לא לקנות ממנו זה מה שאני עושה

  אהבתי

 3. התיקרת זכוכית של ה "שלוחי" לאט לאט מתפוצצת לו בפנים, אני עוקב אחרי הטענות עליו ובטוח במאה אחוז שהכל נכון, אומנם אני איש פשוט מדרום הארץ אבל אם אינטואיציה חזקה מוחכת והכי בטוח שכל מה שהעלת על הכתב אמת ויציב!!!!!
  הוא נשמע וניראה כך גם בסימני הגוף שלו!!!!!

  אהבתי

 4. גם אני קראתי לעומק את הדברים ויושב לי לא טוב בבטן שעם כל הכביסה המלוכלכת שאתה מוציא אתה כותב במפורש שהסכמת להישאר כי הרווחת בית ספר לעסקים ורכשת נסיון רב. וכעת אחרי ארבע שנים- ארבע שנים אתה יוצא ומוציא רפש כלפי הארגון שפרנס אותך ולימד אותך. לדעתי זו חוכמה קטנה ביותר לעשות את זה אחרי שנהנית ויצאת. אם היית עושה ונלחם לשנות את הארגון זה היה יותר מכובד בעיניי. דרך אגב כמנהל בכיר יש לך לא רק חובה מוסרית אלא חוקית לדווח למשטרה על אונס. אתה לא עשית את זה וגם אתה צריך להסתכל במראה ולהבין שיש לך תרומה מרכזית.

  אהבתי

 5. תודה שלמרות הכל האמת ניצחה אותך בסוף והיא גם תנצח את הרמי . ככה זה האליטות האשכנזיות לא יתנו לו עוד הרבה זמן טני נוטה להאמין. ולך בהצלחה יושרה אישית זה נר

  אהבתי

  1. אנונימי יקר, איך הגענו לאליטות האשכנזיות? במחנה יהודה,משם יצא לוי,יש בהחלט אליטות אבל ממש לא אשכנזיות. לוי על חבר מנהליו וחברי דירקטוריון כמו דליה איציק הם כולם בורגנות שצמחה מהמעברות. גזענות והתעמרות באנשים שעובדים למענם , זו דרך התנהלות שיגרתית.לאשכנזים שנשארו יש בהחלט התנהלויות נלוזות ,אך זה לא שייך לכאן.

   אהבתי

 6. אוקי, שיכנעת. רמי לוי אדם מגונה.
  ואתה? אתה היית המנכ"ל.. כלומר אתה ביצעת לכל הדברים המלוכלכים, ברמי לוי, אותם אתה מתאר.
  רמי לוי בזוי. גם אתה בזוי.

  אהבתי

  1. הוא לא בזוי, הוא עובד שעשה את המיטב והמירב לפרנס את משפחתו ואת ילדיו.
   רמי בזוי כי הוא הפריץ שמסרב לכבד את מה שהתחייב כלפיו.

   אהבתי

 7. הייתי עובדת ברמי לוי. איני מכירה את כותב הכתבה אך אני נוטה להאמין לו כי ההתנהלות והיחס כל כך לא זרים לי. התייחסו לבעלי התפקידים המרכזיים כבובות על חוט ולעובדים ה"זוטרים" (קופאיות, סדרנים- למעשה העובדים הלא פחות חשובים) כאפסים, כשקופים הניתנים להחלפה ברגע. וכך נוצר מצב שרוב עובדי רמי לוי הם עובדים זמניים ואילו העובדים שעובדים שם לאורך זמן הם עובדים שמתנהלים בהשתקה נוראית, ובתנאי שכר מחפירים ממקום של "אין ברירה". מי שהעז לדבר (כמוני) זכה ל"היפוך" התלונה לכיוונו והדרך לסיום העבודה הייתה קצרה, לא חשוב כמה טוב וחשוב היית כעובד. הם יתנו לך את ה 5000-6000 שח, יקראו לך "מנהל מחלקה", "סגן מנהל סופר" (חולקת על הכותב בנושא הזה- השיטה אצל רמי היא לתת לך טייטל עם משכורת רעב ונראה אותך לא לוקח. לכל סדרן טוב הם יתנו טייטל של מנהל מחלקה והם קנו אותו לשנים בפרוטות) וידרשו ממך לעבוד שעות על שעות בסכום הבדיחה הזה. אך אם תחסיר דקה, זה ירד מהשכר. הם קוראים לזה גלובלי (220 שעות!), אך זה גלובלי לכיוון אחד. עשית פחות שעות- יורידו לך מהגלובלי. עשית יותר שעות (לפעמים אינו נתון לבחירה)- לא תקבל אגורה. יש עוד עשרות דוגמאות. אכן משפחה הזויה שחושבת שמנהלת עדר שאינו ראוי לאנושיות.

  אהבתי

 8. מה חדש כאן
  רמי לוי הוא בסטוינר גנב שהפך את הבסטה לרשת
  מי קונה ברמי לוי ? רק מי שאין לו ברירה אחרת
  וזו גם הבעיה
  הוא גונב מהעובדים אבל לציבור זה זול יותר
  ובישראל 2015 כל אדם לעצמו

  אהבתי

 9. רמי לוי אדם מטונף, -קמצן, נכלולי. הסחורה שלו – פירות וירקות שמגיעים ישירות מעזה ומושקים במי שופכין. לא קשה להריח את הצואה העזתית בפירות ובירקות.
  הבשר הוא בשר פיגולים שלא היה עובר בדיקת איכות.
  העובדים של רמי נרמסים והלקוחות שלו קמצנים ממש כמותו אם מוכנים לצרוך את הזבל שהוא מוכר להם רק כי זה חוסך להם כמה גרושים.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s