הרשת סוערת בעקבות סטטוס שפירסם אמיר אוחנה: ״זו עילגות ואדישות מופגנת לחיי אדם״


הח״כ הטרי אמיר אוחנה קורא להקל על אזרחים לשאת נשק: ״זו אפשרות ראויה להתגונן ולא להישחט כצאן״ • המשורר אלון מזרחי:  ״זו עילגות ואדישות מופגנת לחיי אדם״

הח״כ החדש עו״ד אמיר אוחנה
 

שבוע בלבד לאחר השבעתו, הח״כ הטרי אמיר אוחנה מצהיר כי בכוונתו להקל על מתן היתרים לנשיאת נשק, ולהילחם בהסתה הפלסטינית שלדבריו אבו מאזן לוקח בה חלק פעיל 
עו״ד אמיר אוחנה עוד לא נתן לתוארו כחבר כנסת שבוע אחד, והוא כבר מתחיל להראות פעילות. כזכור, ביום ראשון האחרון הושבע אוחנה כח״כ, לאחר התפטרותו של השר וחבר הכנסת סילבן שלום. בהשבעתו הציג את עצמו: "אני יהודי, ישראלי, מזרחי, הומו, ליכודניק, ביטחוניסט, ליברל ואיש הכלכלה החופשית".‏
ואכן, מבין שלל התוויות בהם הציג את עצמו נראה שבקטגוריית ״הביטחוניסט״ הוא כבר מתחיל להוכיח את עצמו. זאת לאחר שכבר הספיק להשתתף במסדר כנפיים שנערך בחצרים, ארבעה ימים בלבד לאחר ההשבעה, בצמידות לשר הביטחון בוגי יעלון. באירוע השתתפו גם רה״מ והרמטכ״ל.
אבל כאן זה לא נגמר, אמש, לאחר שנודע על פיגוע הירי שביצע מחבל מתועב בפאב בתל אביב, הצהיר אוחנה כי הוא מתכוון לפעול לכך שכל אזרח שאין לו עבר פלילי, יוכל לשאת נשק ברישיון: ״החלטתי לקחת על עצמי את נושא ההקלות במתן היתרים לנשיאת כלי יריה״, אמר. ״השאיפה היא שכל אזרח נעדר עבר פלילי ו/או רפואי רלוונטי, המבצע שירות מילואים – יוכל לשאת נשק ברישיון אם יבקש״.
אוחנה מסביר כי הוא אמנם מודע לסכנה הכרוכה בהצעתו המאפשרת למעשה כמעט לכל אזרח להחזיק נשק, אך סכנה זאת אינה חמורה ממצב בו אין לאזרחים כיצד להתמגן מפני טרור יחידני, כך לדבריו: ״ניתן להניח שלמרבה הצער תהיינה יותר תאונות נשק (כשחוטבים עצים וכו') אך אין כל יסוד להנחה כי יותר חיים יאבדו מתאונות נשק מאשר חיים ש*יחסכו* במדינה מוכת טרור כשלנו.

יותר נושאי נשק מתורגלים ברישיון = יותר מחבלים מנוטרלים בזירה = פחות אבדן של חיי אדם.

בטרור שמבשיל במוחו הקודח של המבצע, להבדיל מבתשתית טרור ארגונית מסודרת, קשה להאבק״.
אוחנה מוסיף כי לא מספיק להילחם בטרור רק באמצעות מתן אפשרות ראויה לאזרחים להתגונן, אלא שבמקביל יש לפעול למנוע את הטרור ע״י מלחמה בהסתה, שלדבריו ״מתחוללת גם על ידי אש"ף ואבו מאזן, שחלק מידידי מכנים "פרטנר".
הדברים שכתב אוחנה זכו לתגובות רבות, רובן המכריע היו תגובות נגדו.
 המשורר אלון מזרחי, שהוא גם מייסד ״התנועה לשלום וחופש״, פירסם סטטוס ארוך נגד הדברים שאמר אוחנה וסיכם: ״בסטטוס אחד, אמיר אוחנה ממחיש את כל מה שמטופש ומכוער בליכוד ובימין של ימינו: שואה, עלגות, קבלה שלמה של מודל החרב הנצחית, לוגיקה דיקטטורית, אוצר מילים ומחשבה בולשביקי ואדישות מופגנת לחיי אדם, כל עוד הם מתים בשם התנועה הגדולה והחשובה. תודה לאמיר״.

הסטטוס שפירסם מזרחי

גם חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ) הגיבה בציניות: ‏״אם יתברר שהפיגוע בוצע בנשק מאבטח שנלקח הביתה לאחר ההקלה בהוראות נשיאת נשק, ח"כ אוחנה יצטרף לשדולה נגד הקלות נוספות״?

  

 
מה דעתכם? כתבו לנו, ואולי תגובתכם תתפרסם! 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s