תגובות המערכת הפוליטית לסרטון החתונה – אשכול מרוכז (מתעדכן)


תגובות חריפות וחסרות תקדים על סרטון החתונה שנחשף אמש. יאיר לפיד: ״זה החמאס היהודי״. יצחק (בוז'י) הרצוג: ״מטורפים. עלובי נפש״. שלי יחימוביץ: ״מפלצות. שבטים פראיים״. לכל התגובות הקשות>>>

  
אמש חשף עיתונאי חדשות 10 רועי שרון תיעוד מזעזע מלפני מספר שבועות מחתונתם של בני זוג מוכרים בימין הקיצוני. בסרטון ניתן לראות בבירור כי במהלך השמחה השתתפו עשרות בריקודים עם רובים צה"ליים, אקדחים, סכינים ובקבוק תבערה. בשיא ננעצה סכין בתמונתו של הפעוט שנשרף למוות. המערכת הפוליטית לא נותרה אדישה והתגובות החריפות לא איחרו לבא – אשכול מרוכז.
ראש הממשלה בנימין נתניהו: 
התמונות המזעזעות ששודרו הערב מראות את פניה האמיתיות של קבוצה המהווה סכנה לחברה הישראלית ולביטחון ישראל. ‏איננו מוכנים לקבל אנשים שכופרים בחוקי המדינה ואינם רואים עצמם כפופים להם. התמונות מעידות עד כמה חשוב שב"כ חזק למען ביטחון כולנו.

שרת התרבות מירי רגב:

הזדעזעתי לצפות בתמונות הנערים שהניפו סכינים בחתונה ורקדו על דם של תינוק חף מפשע, הזדעזעתי שזה קרה בחתונה יהודית. חתונה היא מעמד לחגוג את האהבה, את הטוב. קשה לראות איך קומץ של אובדי דרך קיצוניים רומסים את כל מה שהיהדות מייצגת ומשחיתים מעמד קדוש כל כך.

זו לא היהודות, זו לא דמותה ולא ערכיה. אני משתתפת עם כל עם ישראל בתחושת החרפה והזעזוע ומקווה שהמשטרה תשים ידה על מי שביזה כך את העם היהודי ותביא אותו למשפט.
יו״ר יש עתיד יאיר לפיד:
‏זה המבחן שלנו, אנחנו צריכים להיאבק בחמאס היהודי, לצאת יחד, ימין, שמאל ומרכז, נגד התפיסות הקיצוניות והמטורפות שהולידו את חתונת הדמים הזו.
יו״ר המחנה הציוני יצחק בוז׳י הרצוג:
מטורפים. עלובי נפש, שכחתם מה זה להיות יהודים, אתם מביישים את הכיפה, את הטלית ואת שם השם. מי שרוקד בחתונה וחוגג רצח של תינוק בשנתו הוא לא יהודי ולא ישראלי. צריך לסגור אותו מאחורי סורג ובריח במהירות האפשרית.

שר הפנים ויו״ר ש״ס אריה דרעי:

אני נמצא בעיצומו של שבוע בו אני חוגג את נישואי ביתי. דווקא מהמקום הזה, אני עומד מזועזע מהתמונות מעוררות הסלידה שפורסמו אמש, בהם נערים יהודים במקום לחגוג שמחה טהורה של הקמת בית בישראל, מניפים בגאווה תמונת תינוק שנשרף למוות. 

הגיע הזמן לומר בקול צלול וברור לאותם טרוריסטים, אין חלקנו עימכם, יהודים לא נהגו מעולם כך, לא נוהגים כך, ולא ינהגו כך.
חברת הכנסת שלי יחימוביץ׳:
מתביישת ומבועתת. בתמונה: מפלצות נטולות מוסר אדם. שבטים פראיים שמורדים בממלכה. פצצות מתקתקות. ולא, אלה לא עשבים שוטים. אלה עצים חולים שהיכו שורש בקרקע מזובלת היטב וצילם אפל ומסכן את כולנו. לאויבים מבחוץ יכול נוכל, אבל אלה מי שיפרקו ויהרסו אותנו, וזו מלחמה.
איציק שמולי:
להסתכל ולא להאמין לאילו מחוזות של טירוף גוררים את כולנו. חלק מבני עמנו בחרו בטרור. לרקוד עם רובים? לדקור תמונת תינוק לאחר שנשרף למוות בעודו בחיים? אני בכלל לא בטוח שהמנוולים האלה לא יכולים לתת השראה לחמאס. זה פשוט מחליא. אלה לא ראויים להיחשב עוד יהודים או ישראלים וצריך להקיא אותם מתוכנו מיד.
חברת הכנסת ציפי לבני:
עליתי היום במליאה לדבר על החטיבה להתיישבות, דקות לאחר ששודר התחקיר על חתונת הדמים בערוץ 10. הקבוצה הזו שרוקדת משמחה סביב תמונתו של תינוק שרוף – זאת הקבוצה שמתנגדת לחקירות השב"כ, שרוצה להרוס את ישראל היהודית, להרוס את המשטר מבפנים ולזרוע פה רק שנאה. זו קבוצה שהולכת וגדלה בקרבנו. היהדות שלהם, של אלה הרוקדים על דם של תינוקות – היא לא היהדות שלי.
סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי: 

"הנערים שרקדו בחתונה שתועדה איבדו את הדרך. זוהי לא דרכנו, לא דרכו של עם ישראל, ולא דרכה של היהדות. רצח בדם קר של חפים מפשע הוא הדבר המגונה ביותר, בעוד שלרקוד ולהלל את הרצח מגונה ונתעב לא פחות".

יו״ר סיעת הבית היהודי שולי מועלם:
הסרטון שפורסם הערב בערוץ 10 מזעזע בצורה יוצאת דופן. רצח משפחת דוואבשה הוא מעשה שאי אפשר להגדיר אותו במילה אחרת מלבד טרור. מעשים כגון אלו נוגדים את המוסר וההלכה היהודית שהם נר לרגליה של הציונות הדתית. מה שברור שהמצולמים בסרטון אינם חלק מהציונות הדתית , אני מביעה שאט נפש וסלידה ממעשים אלו, על שירותי הביטחון לפעול כנגד תופעות אלו ביד קשה ובאמצעים לגיטימיים בלבד.
חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ׳:
שאט נפש.

האידיאולוגיה הרעה של תג מחיר אינה דרכה של הציונות הדתית, נקודה. מי שלא מבין זאת שייצפה בסרטון שהוצג היום בערוץ 10. הריקוד ההזוי עם תמונתו של תינוק שנרצח בשנתו מייצג אידיאולוגיה מסוכנת ואיבוד צלם אנוש. עלינו להוקיע באופן החריף ביותר את האידיאולוגיה וההתנהגות הזו ולהבהיר שהיא לא חלק מההתיישבות, לא חלק מהציונות הדתית ולא חלק מגבולות השיח הדמוקרטי הלגיטימי במדינת ישראל.
חבר הכנסת מכלוף מיקי זוהר:
״חוזר בי מאמירותי כי אין טרור יהודי. שר הביטחון הבטיח לי שלא מתקיימים עינויים וכי החקירה מתקיימת על פי הנהלים, בהתאם לחוק ובליווי משפטי קפדני וצמוד. הנתונים וההוכחות המקוממות שהוצגו לי על ידי שר הביטחון, הוכיחו כי למרות שמדובר בקומץ קיצוני והזוי- בכאב, זעזוע וצער עמוק אני נאלץ לחזור בי מאמירותיי כי אין יהודים התומכים ברצח חפים מפשע. המעשים בהם תומכים הטרוריסטים היהודים מסכנים את העם היהודי ועלולים להביא אסון כבד להתיישבות ולמדינת ישראל כולה". 

מה דעתכם? כתבו לנו, ואולי תגובתכם תתפרסם! 

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “תגובות המערכת הפוליטית לסרטון החתונה – אשכול מרוכז (מתעדכן)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s