רה״מ במכתב למפכ״ל הנכנס: ״גם למגזר הערבי מגיע חיי חוק וסדר״


ראש הממשלה בנימין נתניהו מסמן את שני השינויים הראשונים שברצונו לשנות במשטרת ישראל יחד עם המפכ״ל החדש רוני אלשיך:

רוני, מהיום אתה השוטר מספר אחת. אני משוכנע שאתה תדע לרפא את הבעיות והליקויים שישנם במשטרת ישראל – ואנחנו נעזור לך לעשות זאת. אני מצפה לשני שינויים גדולים מאוד.

 

נתניהו, ארדן ואלשיך בטקס היום
 
– המשימה הראשונה: עבודת המשטרה חייבת לכלול את כל אזרחי מדינת ישראל. אין כאן שתי מדינות – מדינה אחת שאוכפת את החוק והביטחון לכל אזרחיה ומדינת אחרת שאינה אוכפת את החוקים במגזר מסוים. זה לא יכול להימשך. חשוב וראוי לכל אזרח ואזרחית בישראל, שתהיה אכיפת חוק והגברת הביטחון בכל חלקי המדינה, לרבות במגזר הערבי.

אני שומע את האזרחים הערבים. בישיבה מיוחדת בכנסת, ישבה לידי אישה ערבייה מוסלמית, רועדת מפחד – בני בליעל רצחו את בעלה – והיא יושבת ורועדת, ומסננת ככה, בשקט: תעזור לי. חיים תחת משטר של חבורות פשע. מגיע להם חיים של חוק וסדר, של ביטחון. מגיע לכולנו שהחוקים יאכפו גם בצורה שווה. חוקי הבנייה, חוקי הרעש, המס – זה סממן של מדינה מתוקנת. וכשאין תיקון כזה, כשלא דואגים לביטחון ולא דואגים לאכיפת החוקים, יש קשר ישיר בין עליית האנרכיה והתפתחות של אידיאולוגיות קיצוניות, לאומניות או דתיות.

– המשימה השנייה: טכנולוגיה. אנחנו מדינה כל כך מתקדמת, אבל עלינו לקפוץ מדרגה ולהשתמש בטכנולוגיות החדשות גם לצורך עבודת השיטור, גם לצורך ההגנה היומיומית של האזרח ואכיפת החוק. העבודה המשטרתית שאני מכוון אליה מחייבת שימוש מושכל בטכנולוגיות החדישות, במערכות המתוחכמות של הצלבת מידע וביכולות הסייבר שאני מצפה שייושמו בעבודתכם.

רוני, בהצלחה!

(צילום: חיים צח, לע"מ)

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s