חשיפה: ליאת רוטנר, אחותה של רחלי, פרסמה פוסט המביע תמיכה במגל


"חרצתם גורל אדם בלי שידעתם מה היה שם". האחיות לבית רוטנר

ליה רוטנר, אחותה של רחלי רוטנר, העיתונאית שהובילה להתפטרותו של ינון מגל מהכנסת, העלתה אמש פוסט בפייסבוק, בו היא מתייחסת לראשונה לפרשייה שהסעירה את המדינה: "למרות שבתור אחותה של המתלוננת לא השמעתי שום קול בכל הפרשה הזו כדי שלא לעודד את האש להתלקח עוד. הפעם אני כבר חייבת לדבר". 

ליה רוטנר, או בשמה המלא – ליאת רוטנר, סופרת ילדים במקצועה, העלתה אמש (רביעי) פוסט בפייסבוק ובו התייחסה לראשונה לפרשה שבה אחותה עומדת במרכזה, ואף הובילה להתפטרותו של ינון מגל מהכנסת. הפוסט, שבאופן מפתיע הביע תמיכה מסוימת בצד של ינון מגל דווקא, נמחק כעבור שעה קלה.
"נודע לי שינון מגל התפטר מתפקידו. טוב, אז למרות שבתור אחותה של המתלוננת לא השמעתי שום קול בכל הפרשה הזו כדי שלא לעודד את האש להתלקח עוד. הפעם אני כבר חייבת לדבר", פתחה רוטנר את הפוסט. 

אנשים אתם נסחפתם למדי, וגזרתם על אדם דין בלי משפט. "אבל הוא הודה!" אבל הוא אישר!" "הוא כתב בפייסבוק שלו!", נו באמת. לא היה משפט. לא הייתה חקירה. לא היה שום דבר שבדק לעומק מה היה. אתם חרצתם גורל אופי, קריירה וחיים של אדם בלי שבאמת באמת הייתם שם, בלי שבאמת יש לכם מושג מה באמת היה שם ומה הייתה האווירה הכללית – רק הפייסבוק", כתבה רוטנר.

"אני לא טוענת אפילו לרגע שהוא צודק או היא, אלא באתי לומר בדיוק ההיפך, אני טוענת שלא נתתם צ'אנס בכלל להשמיע מי צודק. איפה הצדק? איפה המשפט והמרווח שזכאי לו כל אדם?", תהתה רוטנר.

רוטנר, עקצה את אחותה והאנשים שתמכו בו וכתבה: "אחרי שהעוול כבר לכאורה נגרם, הצלם והאנושיות שנגרמה לנו כחברה הוגנת הוא להמשיך בו וממנו בקו של צדק ויושר. לכל אחד. לפחות את זה הייתי מצפה מאנשים שמתיימרים להפגין על צדק וזכויות אדם".

(צילום מסך)

 

 כאמור, לאחר שעה קלה מאז העלתה ליה רוטנר את הפוסט, הוא נמחק.

תגובתה של ליה רוטנר: "מעולם לא היה בינינו סכסוך ותמיכתי באחותי מובנת מאליה. הפוסט התייחס לעליהום התקשורתי על מגל אשר ראוי לעמוד לדין בבית משפט לפני שהציבור שופט".

מה דעתכם? כתבו לנו, ואולי תגובתכם תתפרסם! 

מודעות פרסומת

21 מחשבות על “חשיפה: ליאת רוטנר, אחותה של רחלי, פרסמה פוסט המביע תמיכה במגל

 1. הפוסט הזה הולך להיות לא פופולארי בעליל. אני כבר שומעת את התגובות נגדו… אפשר לחסוך אותן.
  בעניין ינון מגל. כמה הערות קצרות.(כי הסבירו לי שבפוסטים,הגודל כן קובע….)
  1.ממתי כולם נהיו פאנטיים וקיצונים בדת. ממש בני ברק סיטי פינת נטורי קרתא. איזה עליהום על אמירות , שבשוטף הן חלק מהשיח בציבור החילוני.(לא שזה טוב,אולי זה אפילו חולני,אבל זו בהחלט מציאות שקיימת, ובד"כ לא ניפסלת בכלל.רק כשזה ינון,זה הופך לאסור?כי הוא מהימין ומהבית היהודי?)
  ינון לא נבחר לרב ראשי, הוא לא עוסק בתפקיד דתי. המשבצת שלו בבית היהודי לחלוטין איננה משבצת דתית. פתאום ממש מפריע לכולם איך הוא מתנהג ומשוחח? כולם מקפידים על הלכות שמירת הלשון?
  בואו נעשה דמיון מודרך…אותו סיפור ,אבל בראש המערכת בוואלה יושב שמאלן נאור ומתקדם. כל השאר אותו דבר. גם אז הייתם תוקפים כך, או שהייתם מסתפקים מקסימום באמירות נוסח: יש לו פה מלוכלך, הוא מאוד בוטה,אולי חלקכם הייתם מצטרפים לשיח,שבואו נודה: קיים! בלא מעט מערכות.(ב"המודיע " כנראה שלא:)
  2.כמה צבועים יכולים להיות כל המזדעזעים עכשיו. בעייני בר רפאלי, שנישאה ברוב סיקור ועניין, מתפשטת ומפרסמת באופן סקסיסטי…לא הלבשה תחתונה,אלא-משקפיים! זו פרסומת חולונית. אותה יש להסיר(ולא את הבגדים…)מה המסר שעובר בה? שבחורה רשאית להתערטל, בעזרת גבר(שאולי מטריד אותה מינית בעצם?),בציבור. בתנאי שהיא נראית כמו בר? איזה מסר עובר כאן?(ותסלח לי בר, אני לחלוטין מבינה את הצורך שלה להתפרנס. התלונה שלי היא על "המבוגרים האחריים" הקופירייטרים או איך שלא קוראים להם, שהחליטו לפרסם כך,ואחזור על זה שוב:משקפיים!)
  איפה כל אותם מזועזעים מההתנהלות של ינון, כשמדובר בטופ מודל? שם הכל תקין?
  3.אי אפשר להתווכח על רגשות. אם מישהי ניפגעה מדברים של גבר, היא לחלוטין פגועה. ובצדק. (וככה בקטנה נזכיר, גם להפך. החוק למניעת הטרדה מינית עובד לשני הכוונים)השאלה היא,רק מה היא עושה עם העלבון,הכאב וההשפלה. שותקת?מתלוננת בפני האחראית על הטרדות מיניות?(יש כזו בכל מקום עבודה),מתלוננת במשטרה? מספרת לסביבה הקרובה? פונה לטיפול?או…מפרסמת בכיכר העיר(=פייסבוק ושאר אמצעים)? בתפיסה שלי הפרסום בראש חוצות הוא הדבר האחרון שיש לעשות, אם בכלל. יש מידרג הגיוני, ויש מדרג קיצוני.
  לדעתי הבחירה בשיימינג,העיתוי והאדם נגדו מופנת האש כרגע, מעוררים אי נוחות או לפחות מחשבה. מרגיש לי שכמו שאת טרור הסכינים אי אפשר לתרץ במפגע בודד, יש יד מכוונת מאחורי(מהסתה ועד אירגון),להבדיל,גם במיקרה של ינון יש בעלי עניין המושכים בחוטים, ומשתמשים באופן ציני, בנשים שבאמת ניפגעו.
  4.לפני שיצאתן ככה לשיימינג, חשבתן על זה שלינון יש אישה,ילדים? מה יעשה להם פרסום ציבורי? זו הדרך היחידה שעמדה בפניכן?המוצא האחרון?
  5.שיהיה ברור,אני לחלוטין נגד "סגירת ענינים בחוג המשפחה". התפיסה של מה שלא יפה לא מראים ,איננה מקובלת עלי. אבל אני רק חושבת שבתחום רגיש כזה-של יחסים בינו לבינה- הגבול בין שיחה חברית להטרדה,הוא מאוד דק,ובהחלט תלוי סביבה . דווקא בגלל הרגישות,יש לטפל בו בזהירות, בצניעות וכחוק.(ויש חוק,רק שלא זכור לי שאחד מסעיפיו הוא שיימינג, ודאי לא כאופציה ראשונה)
  כדאי לבחון את המצב במשקפיים חדות ובהירות,ולבדוק אם בדרך לא נועצים סכין בגב(האומה:),והמשפחה.

  אהבתי

  1. כל הכבוד לך. ניסחת באופן מדוייק את כל המחשבות שעברו לי בראש בשבוע האחרון, מסכימה איתך שהפרסומת למשקפיים עם בר רפאלי מטרידה ומזעזעת.
   דבר אחד שאני מעוניינת להוסיף זה אופייה של רוטנר ובן זוגה שכפי שעולה ממה שצפיתי הבחורה מדברת ומתנהלת בשפה בוטה בן זוגה סוטה מבחיל אלו גם פרמטרים מטרידים מאוד שכמובן לא זכו לסקירה תקשורתית .
   ינון בסה"כ דיבר לרוטנר בשפתה, זה לחלוטין הסגנון שלה. כנראה שהוא רצה להידמות לצעירים באתר וואלה . ניסה לחקות אותם. להרגיש שייך.

   אהבתי

  1. חבל שהיה לליה רוטנר האומץ לכתוב מה דעתה – ולא היה לה האומץ להשאיר אותה גלויה לעין. בעיקרון ליה צודקת, כי אנחנו יודעים על "מעשיו" של ינון מגל רק מן השמועות. אגב, הדבר נכון לגבי "מורשעי פייס" רבים.

   אהבתי

   1. כמה חוכמה ואמת בדבריה, חבל שלא השאירה מעט לאחותה , מכל הפרשה הכי מכעיס הצביעות של רחלי, כמו שרוצח יתלונן שהדם של הנרצח לכלך לו את החולצה שלו.

    אהבתי

 2. ליה רוטנר בפוסט הבהרה בעקבות הפרסום הנ"ל:

  וואו, זה מעצבן.
  השבוע למשך שעה קלה העליתי פוסט על כך שמגל התפטר. והבעתי התקוממות מההתלהמות התקשורתית והפייסבוקית הציבורית שהתפיחה את הפרשה הזאת למימדים חסרי פרופורציות כך שאנשים נפגעים עוד יותר ועוד.
  אלא מה,
  שעה קלה מעליית הפוסט, הבנתי שהתפרש בעיני רבים כיציאה מופגנת נגד רחלי והצהרת תמיכה גורפת במגל, כאילו ביקרתי את התלונה.. בעוד שכל כוונת הפוסט הייתה לקרוא לציבור, בעיקר ציבור הפייסבוק, שיפסיקו עם מרחצי הדמים ושימתנו את התגובות הזועמות ברשת. ושלא ימהרו לצלוב אדם לפני משפט.
  ברגע שהבנתי שהמסר היה לא ברור מחקתי את הפוסט. אך כמובן שאנשים "טובי לב" דאגו לצלם את המסך תוך אותה שעה בודדת, ומיהרו לפרסמו באתרי הרכילות כאילו יצאתי בעמדה נגד רחלי, ואחד אף טען כי יש קיים סכסוך ישן על רקע משפחתי (???!).
  ובכן, מקווה שאתם יותר חכמים מזה, חברים.

  כל דבריי היו – ועודם – שההתלהמות הציבורית ברשת סביב הפרשה, עם כל התגובות ההזויות והזועמות בפייסבוק, רק מחריפות את העניין ופגעו עוד יותר בשני הצדדים – גם באחותי וגם במגל.
  זה הכל. ולא צריך לנסות בכוח להוציא מזה עוד אייטם או גימיק עסיסי לרכילות…

  נא להרגיע.
  שבת שלום לכולם 🙂

  אהבתי

 3. אם האתר הנכבד כאן היה טורח להתעדכן או להיצמד לעובדות היה רואה את סטטוס ההבהרה שלי:

  השבוע למשך שעה קלה, העליתי פוסט על כך שמגל התפטר. והבעתי התקוממות מההתלהמות התקשורתית והפייסבוקית הציבורית שהתפיחה את הפרשה הזאת למימדים חסרי פרופורציות כך שאנשים נפגעים עוד יותר ועוד.
  אלא מה,
  שעה קלה מעליית הפוסט, הבנתי שהתפרש בעיני רבים כיציאה מופגנת נגד רחלי והצהרת תמיכה גורפת במגל, כאילו ביקרתי את התלונה.. בעוד שכל כוונת הפוסט הייתה לקרוא לציבור, בעיקר ציבור הפייסבוק, שיפסיקו עם מרחצי הדמים ושימתנו את התגובות הזועמות ברשת. ושלא ימהרו לצלוב אדם לפני משפט.
  ברגע שהבנתי שהמסר היה לא ברור מחקתי את הפוסט. אך כמובן שאנשים "טובי לב" דאגו לצלם את המסך תוך אותה שעה בודדת, ומיהרו לפרסמו באתרי הרכילות כאילו יצאתי בעמדה נגד רחלי, ואחד אף טען כי יש קיים סכסוך ישן על רקע משפחתי (???!).
  ובכן, מקווה שאתם יותר חכמים מזה, חברים.

  כל דבריי היו – ועודם – שההתלהמות הציבורית ברשת סביב הפרשה, עם כל התגובות ההזויות והזועמות בפייסבוק, רק מחריפות את העניין ופגעו עוד יותר בשני הצדדים – גם באחותי וגם במגל.

  זה הכל. ולא צריך להוציא מזה עוד אייטם או גימיק עסיסי לרכילות.

  שבת שלום 🙂
  ליה רוטנר

  אהבתי

   1. במחילה, השארתם במוצמד ונעוץ את הפוסט הלא נכון בראש העמוד. כך שהוא ממשיך להיתפס כחדשה המרכזית במקום המעודכן כתחתיו. ממש הייתי מצפה להתנהלות אחרת מאתר המתיימר להראות את העדכונים החמים. בבקשה הצמידו לפחות את המעודכן.

    אהבתי

  1. רצתה להוריד את ההתלהמות הציבורית לא בשביל ינון מגל ולא למען הצדק אלא כדי שירדו מאחותה !!

   אהבתי

   1. אמת ונכון אכן זאת למען אחותה, המחדל הוא שהיא לא שואלת מה גרם לסערה על ינון מגל? ומדוע אחותה הלא כל כך תמימה מצאה לה את הזמן הזה לנכון לכתוב פוסט, הרי היא מודעת לכך שאם תכתוב פוסט זה יגיע לאן שיגיע ובכן המניפולציה שלה עבדה היטב, היא לא שתקה ולא התחשבה במצבו המשפחתי, כאן זה אומר שהמטרה שלה קידשה את האמצעים, לכן העם כועס עליה ואני לא יודעת באמת מתי ישכחו לה את זה.

    אהבתי

 4. רף פלילי ורף מוסרי הם שני דברים שונים. גם אם המעשים שביצע מגל לכאורה ברוטנר לא עולים לכדי הגשת כתב אישום הם עדיין לא ראויים מנבחר ציבור, בטח כזה שנמצא בועדות למעמד האישה. מכיוון שמגל הודה באמור ואף התפטר בעצמו, אף אחד לא חרץ את גורלו אלא הוא עצמו בחר בדרך הזו. אין לא ספק, שאם היה נישאר בכיסאו היה מוגש נגדו כתב אישום.

  אהבתי

 5. בכל הפרשיה הזאת נודף ריח של חיסול חשבונות שנדמה שהרוטנר היא רק שחקן משנה בסאגה הזאת. קשה להאמין שיש בן שרצי התקשורת הישראלית השמאלנית העלובה אמיץ אחד/ת לרפואה שישאל שאלות אמיתיות פן יבולע לו במחנה השמאל המזוהם.

  אהבתי

 6. רואים שרוטנר מחפשת חוויות ועניין תקשורתי ,לפי מה שקראתי עליה היא אישיות מסובכת ובדרכה ניא סוחפת רק את מי שאפשר לסבך ,אני מקווה שבתי המשפט יקלטו אותה ולא יענישו את ינון מגל.

  אהבתי

 7. הזוג הזה יענש משמיים עוול לאדם פגיעה בפרנסה שיימינג כזה שעשו לו כולם ישלמו אלוקים לא מוותר לשופכי דמים

  אהבתי

 8. לא ברור למה הייתה צריכה לכתוב על זה ולהיות מליצת יושר בדיוק למי שהרע לאחותה. אויש, אנשים עושים שגיאות.

  אהבתי

 9. שתי האחיות האלה הן אגו טריפ פרוע עם אינטיליגנציה מוגבלת וכשרון קטן.
  מסתבר שזה גנטי כי גם ההורים שלהם דורשים הכרה על הרעש ששתי הבנות מעוררות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s