יחימוביץ': "מגל עשה מעשה ראוי ותקדימי" * על רוטנר: "מעשה של מנהיגות"


 "בעלי תפקידים רמים ממנו, שעשו מעשים חמורים ממנו, נאחזו בכיסאם ולא ויתרו. בדרך הם התעללו פעם נוספת בנשים שהיו קורבנותיהם. שיקרו, הכפישו, העלילו עלילות שווא, איימו, פיברקו קלטות, הצמידו מעקבים, שלחו שליחים מזרי אימה, מיררו את חייהן". 

יחימוביץ.jpg
"מעשה ראוי". יחימוביץ' לצד מגל.

 

במאמר שכותרתו "חצי הכוס המלאה על פרשת ינון מגל וכמה נקודות אור", משבחת חברת הכנסת שלי יחימוביץ' את התפטרותו של ינון מגל מהכנסת: "ינון מגל עשה מעשה ראוי כשפרש מהכנסת, בוודאי מעשה תקדימי".

לדבריה: "בעלי תפקידים רמים ממנו, שעשו מעשים חמורים ממנו, נאחזו בכיסאם ולא ויתרו. בדרך הם התעללו פעם נוספת בנשים שהיו קורבנותיהם. שיקרו, הכפישו, העלילו עלילות שווא, איימו, פיברקו קלטות, הצמידו מעקבים, שלחו שליחים מזרי אימה, מיררו את חייהן.

וגם כעת, הנשים הצעירות האמיצות שקמו ועשו מעשה, עברו זובור קשה, הצקות, השפלות, נסיונות השתקה בוטים, פשפוש מקומם ב"עברן", חיפוש כפייתי אחרי פגמים".

יחימוביץ' לא שוכחת לפרגן למתלוננת שפוצצה את פרשת ההטרדות המיניות של מגל, עיתונאית וואלה, רחלי רוטנר, שבעקבותיה התלוננו שלוש נשים נוספות עד כה: "כל מעשה כזה הוא מעשה של מנהיגות. הוא מונע מרבות רבות אחרות להפגע. גם כי הוא מעצים את הנפגעות, וגם כי הוא מפחיד את המטרידנים ואת התוקפים. כי הוא משנה מציאות והופך את חיינו לטובים בטוחים והוגנים יותר".

"אני פמיניסטית הרבה מאוד שנים. מגיל 14. היום אני בת 55, אז תעשו את החשבון בעצמכם. שנים מאוד ארוכות אני מלווה נפגעות. נלחמת את מלחמתן, זועקת את זעקתן, מחזקת אותן, ולוחמת לשנות את המציאות. עד לפני עשור, ואפילו פחות, הקול שלי ושל חברותי נחשב מאוד קיצוני, אפילו הזוי.

עד לא מזמן נשים חוו הטרדות מיניות מעשה שגרה ולא העלו על דעתן להתלונן. גם כשעסקו בריקוד המתיש של הימנעות מהמטריד, גם כשזה היה יומיומי, גם כשהותשו והושפלו. נשים לא התלוננו גם כשספגו מעשים מגונים, וגם לא כשנאנסו באכזריות. כה רבות הן הפצועות והפגועות בתוכנו שישאו צלקות וטראומות וכאב אינסופי עד סוף ימי חייהן, כה רבים המניאקים שמסתובבים בתוכנו בלי לתת את הדין".

כדרכה, שלי לא מסתפקת בנעשה: "יש לנו עוד כברת דרך מפרכת לעבור, אבל אני מאמינה שהשבוע הזה הוא שבוע שהושגה בו פריצת דרך מרגשת וחשובה. בזכותכן".

ואלו חלק מהתגובות במערכת הפוליטית:

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי נפתלי בנט: ״קיבלתי את הודעת ההתפטרות של ינון מגל. זהו מעשה ראוי. אני מקווה שההליך בו הוא נמצא יסתיים מהר ככל האפשר ויוכל להתמסר למשפחתו ולהמשך דרכו״.

שרת המשפטים איילת שקד: ״נטילת האחריות הערכית של ינון מגל היא מעשה ראוי ולא שכיח במחוזותינו״.

שר הנגב, הגליל והפריפריה אריה דרעי: ״ינון הוא אדם משכיל רהוט ופעלתן אך אין מקום בכנסת למי שאינו שומר על טוהר המידות".

חבר הכנסת יאיר לפיד: ״עשה את ההחלטה הנכונה. הגיע הזמן לסגור את הקרקס. לא צריך בכנסת חכים שמטרידים מינית או מעליבים על נכויות.יש להחזיר לכנסת את כבודה״.

חברת הכנסת מרב מיכאלי: ״ממש לא שמחה על הנסיבות אבל ינון מגל עשה את המעשה הנכון. כבוד לנשים שהיה להן האומץ לשבור את השתיקה ולקדם אותנו עוד צעד לעולם ללא פגיעה מינית״.

מה דעתכם? כתבו לנו, ואולי תגובתכם תתפרסם!

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s