״הטרדות? לא בבית מדרשנו״!• בכירים בבית היהודי תוקפים את התנהלותו של בנט 


״הטרדות? לא בבית מדרשנו״!• בכירים בבית היהודי תוקפים את התנהלותו של בנט 

יו״ר מועצת ראשי הסניפים, עמיעד טאוב:"בעיניי, איש ציבור שמייצג אותי, לא יכול "להתחיל" עם אשה נשואה. אני מתבייש במטומטמים שמגנים אוטומטית על ינון מגל" 

טאוב (צילום: יח״צ)
 

 בעוד שבמפלגת הבית היהודי הסתפקו בהדחה בלבד של חבר הכנסת ינון מגל מראשות סיעת הבית היהודי ולא בהדחתו לגמרי מהמפלגה, עיתונאים ומנהיגים בכירים בבית היהודי לא מקבלים זאת. 

כזכור, בשבוע שעבר פרסמו ח״כים ורבני בבית היהודי כי הם מקבלים בסלחנות את התנהגותו של מגל לאחר שהביע חרטה מלאה על ההטרדה המינית שיוחסה לו: ״במקום שבעלי תשובה עומדים, צדיקים גמורים אינם עומדים״ היה תוכן ההודעה של הח״כים, ביניהם סגן שר הבטחון ח״כ אלי בן דהן וח״כ בצלאל סמוטריץ׳.

הדברים האלו לא התקבלו בתשואות רמות בקרב בכירים אחרים בבית היהודי, וכעת גם עמיעד טאוב, יו"ר מועצת ראשי הסניפים של הבית היהודי, מצטרף אל הדברים.

"אני לא נוטה לפרסם את דעותיי האישיות בקבוצה", כתב טאוב בהודעה ששיגר לקבוצות וואטסאפ פנימיות ונחשפה באתר ׳סרוגים׳, "אבל לעניות דעתי נחצו גבולות ביחס לפרשית מגל ולא ייתכן שנשתוק בעניין ואל מול התקפות פנימיות כלפי נשות הבית היהודי."

טאוב מוסיף: "עלינו להבהיר באופן שלא משתמע לשתי פנים: "הטרדות לא בבית מדרשנו"!". טאוב קישר את שתי הפרשות שעלו בשבוע האחרון לכותרות, פרשת הרב אלון ופרשת מגל, והיחס הסלחני כלפי שניהם: "אני מתבייש באנשים גם אם בודדים בבית היהודי שבהתייחסות לפרשייה מתבטאים בקבוצות הוואט אפ פנימיות בסגנון "ינון הגבר".

אני מתבייש בחלקים המטומטמים במגזר בו גדלתי, אלו המגנים באופן אוטומטי על ינון מגל ומוטי אלון רק בשל מוצאם הימני\דתי\לאומי ואני מתבייש לא פחות בגינויים הרפים מידי כלפי מעשים שאינם ראויים לערכים היהודיים והאנושיים הכי בסיסיים שיש."

את הדברים סיכם טאוב: "בעיניי ללא כל קשר להטרדה מינית ברמה פלילית או אחרת איש ציבור שמייצג אותי לא יכול "להתחיל" עם אשה נשואה!".

כאמור, אמש פירסם העיתונאי קלמן ליבסקינד (מעריב) מאמר ביקורת חריף נגד מפלגתו, בו אמר בין היתר: "אם פרשת ינון מגל הייתה מתרחשת לפני 30 שנה, האדמה הייתה פוערת את פיה ובולעת מבושה את המפלגה על כל יושביה"!

ליבסקינד הוסיף: ״אם המפלגה הדתית־לאומית משקפת משהו ממה שעובר על המחנה הדתי־לאומי, אזי השבוע נפל דבר במחנה הזה. השבוע יצאה בת קול חבושת כיפה סרוגה והכריזה שאין עוד שום טעם במפלגה דתית־לאומית. כי אם במפלגה שמדברת מבוקר עד ליל על חשיבות ערכי המשפחה, סיפור ינון מגל עובר כשהוא משאיר לכל היותר מכה קלה בכנף, אז מה נשאר ממנה ומתפיסת עולמה? המאבק בעד הבנייה מחוץ לגושים ונגד הריסת בתי דריינוף? זהו״?

בשבוע שעבר הבאנו לפניכם את דבריה של יהודית שילת, אחת הנשים החזקות בבית היהודי (ומי שלמעשה הובילה לחשיפת פרשת הרב אלון), בהם היא מביעה התנגדות נחרצת להתנהלותו של בנט בכל הפרשייה.

מה דעתכם? כתבו לנו ואולי תגובתכם תתפרסם! 

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “״הטרדות? לא בבית מדרשנו״!• בכירים בבית היהודי תוקפים את התנהלותו של בנט 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s