״השמאל ושלוחותיו בתקשורת התנפלו על מגל כמו אמסטף רעב״


ינון מגל לא נהג באופן ראוי, אך ביהדות יש מקום לחרטה ולחזרה בתשובה. השמאל מתנפל עליו כמוצא שלל רב כי מצא הזדמנות לסכל באופן ממוקד את זה שמפחיד אותם

אראל סגל, כתב NRG 

 

מגל. (מתוך הפייסבוק)
 

על פי כללי האתיקה העיתונאית, עליי להציב בשורה הראשונה את הגילוי הנאות: החתום מעלה הוא חבר טוב של ינון מגל. אז הנה, זה כבר נאמר. ב'ידיעות אחרונות' וב-Ynet חגגו על הפרשה עם קצף על השפתיים. לא היה שם גילוי נאות, כי העיתון מסוכסך עם ח"כ מגל ונפל על הפרשה כמוצא שלל רב. 

אחרי שאמרנו את זה והאינטרסים ברורים, ניגש לעניין עצמו. אם אכן יתברר שיש בטענות כלפי מגל ממשות פלילית, הרי שבצער רב ובדמעות נכבד את החוק. אבל, כשם שאני מעריך ואף די בטוח מהיכרות ארוכת שנים עם ינון מגל, אנו נישאר במישור הערכי-ציבורי וזהו השדה שבו ננהל את הדיון. 

לא אמרח אתכם: ההתנהגות של מגל במסיבת הפרדה לא הייתה ראויה מבחינה ערכית, וגם סגנון השיח במערכת 'וואלה' אינו מזכיר ישיבת הסדר. עם זאת, מגל לא ברח לאזור הנוחות של ההכחשה ולא השתמט מאחריות. אין לי אלא להסתמך על דברי גדולים ממני בהרבה, כמו הרב יובל שרלו, שקבע כי "מטריד אותי מאוד מה שאמר ינון מגל ומה שהוא ייצג בהתנהגותו, ומנגד אני מעריך מאוד את העובדה שהוא התייצב באופן ישיר ולא הכחיש את הדברים, התנצל על מעשיו והיווה כמעט מודל מושלם לאופן שבו צריך להתמודד במקרים כאלה מבחינה ציבורית". מגל לקח על עצמו לעשות תשובה, ובמקום שבעלי תשובה עומדים – צדיקים גמורים אינם עומדים. 

מה לא נכתב על היצר בכלל, ועל יצרם של אנשים גדולים בפרט? בקליפת אגוז זהו הסיפור של המין האנושי, וכל מילה מיותרת. "כי אדם אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא", אמר קהלת. ביהדות אין הנחות לגדולי האומה, הם אינם מלאכים – להפך, התנ"ך לא מצנזר ולא מייפה את הדברים, משום שביהדות יש תיקון, יש תשובה. יש אפשרות ללמוד ולגדול. 

כשרבי נחמן מברסלב אמר "כל העולם כולו גשר צר מאוד, והעיקר לא לפחד כלל", הוא לא התכוון שאסור לפחד ללכת על הגשר הצר, אלא קבע שהחיים מלאי סכנות ופיתויים. אתה תיפול, אבל אל תפחד: אפשר לקום, אפשר לתקן. 

ההיסטוריה האנושית עמוסה בדוגמאות של דמויות הירואיות שלא היו עוברות גם את ועדת הקבלה לכלא רמלה. מנגד, יש תקופות שבהן פרנויה מוסרית הטריפה את ההמון לציד מכשפות מדומיין. לדוד בן-גוריון, דמות בסדר גודל תנ"כי, היו כמה מאהבות נשואות; לוי אשכול, שעד היום השמאל מתגעגע לגמגום היידישאי שלו, לא טמן ידו בצלחת; אורד וינגייט, שבמו ידיו בנה את תפיסת הביטחון של צה"ל, היה טיפוס תמוה על גבול הקוקו, שנטען כי הטריד מינית את לוחמיו. אלו קומץ דוגמאות שאין בהם כדי להצדיק נורמות מוסריות מפוקפקות, אלא להציב שאלה – האם בשל כך הייתם פוסלים את אותם אנשים מכהונה ציבורית? 

בואו נשים את הדברים על השולחן: השמאל ושלוחותיו בתקשורת התנפלו על הסיפור כמו כלב אמסטף רעב. זו ההזדמנות לחסל את ינון מגל סופית, לנטרל את האיום. למה? כי ינון מגל מלחיץ אותם. לכאורה מדובר באחד משלהם, בוגר בית הספר 'ליד"ה' וסיירת מטכ"ל שחבר למחנה של הרעים, של היהודים החשוכים שלא מוכנים להתכנס בגבולות אושוויץ למדינה חסרת ייעוד יהודי. בחודשים האחרונים ראיתם אותו, שמעתם אותו. הוא בצד שלא מתנצל על אהבת העם והארץ, וזה מחרפן אותם בשמאל. 
שימו לב, כשרא"ל (במיל') גבי אשכנזי אמר לאורלי וילנאי "כוסית" ליד בעלה התקשורת דפדפה, כי השמאל רואה באשכנזי מועמד לראשות ממשלה, הסיכוי להפיל את הימין. אמות מידה כפולות? בהחלט. אהוד אולמרט, עבריין מורשע, היה מועמד של 'ידיעות אחרונות' לראשות ממשלה. אותם פובליציסטים עלובים שחופרים בצנעת הפרט בעונג של אוכלי נבלות היללו ושיבחו אותו. זכרו זאת. 
האם אכן השמאל, על שלל בעלי הטורים המזועזעים שלו, אכן משקפים מגדלור של ערכים ומוסר אישי, או שמא התקף הצדקנות והצביעות נועד לסיכול ממוקד? האם לא ראוי לאפשר לינון מגל תיקון ותשובה? 

מודעות פרסומת

19 מחשבות על “״השמאל ושלוחותיו בתקשורת התנפלו על מגל כמו אמסטף רעב״

 1. צודק חלקית. התגובות הן תמיד על בסיס אידאולוגי ואידאולוגי בלבד. עניין פשוט של סדרי עדיפויות.
  במקרה של ינון מגל הוא שייך לזרם פוליטי-אידאולוגי של הפסיכופטים שהשתלטו על המדינה ולכן כל הזדמנות לפעול נגדו כשרה. זה נכון באותה מידה בדיוק גם לגבי חבר הכנסת מהימין אורן חזן וחבל שהכותב לא קם להגן גם עליו.
  טועה ומטעה חלקית – זה שלבן-גוריון היו, אם היו, מאהבות נשואות לא הופך אותו לבריון גס רוח. זה שהכותב לא מבדיל בין השניים גם הוא מעיד על הכותב.

  Liked by 1 person

 2. כאיש שמאל משעשע אותי לראות את הגמישות האידאולוגית של הימין, במיוחד הימין הדתי.
  מאיפה נתחיל?
  מההתנפלות על רחלי רוטנר? כן, היא העזה לפתוח פה ולהגיד גסויות מדי פעם, זה אומר שמותר להשתלח בה?
  "אבל הוא לא עבר עבירה פלילית!"
  נכון לגבי רחלי רוטנר, מסתבר שיש עוד בחורות שמספרות דברים יותר גרועים.
  "לינץ'! איך עושים לינץ' בלי משפט" מהציבור שהצדיק לינץ' אחרי פיגוע ולא חזר בתשובה גם אחרי שנרצחו חפים מפשע.
  אבל הבעיה שלי עם מגל היא שהוא לא "משלנו". הוא חבר לאנשים שפוגעים בחופש הפרט שלי בשם ערכי התורה. אנשים שבגללם אני לא יכול להתחתן עם ערביה או לנסוע באוטובוס בשבת.
  אז עכשיו, כשמגל עבר על עיקר גדול מאד של "לא תחמוד" אתם מגוננים עליו? יש בכלל גבול לצביעות שלכם?

  Liked by 1 person

  1. לא תוכל להתחתן עם ערבייה כי אף ערבייה לא תסכים להתחתן איתך, הן מסתבר פחות מפגרות מהיהודיות שנישאות לערבים וגם אם ערבייה תסכים זה עניין של זמן ושניכם מחוסלים על רקע " כבוד המשפחה "

   אהבתי

  2. כמו שאתם רואים יש פה טרול מסמול , שמגיב לכל אחד שהוא לא מהשמאל . מתחסד וצבוע כדרך השמאל , לך תתחתן עם ערבייה , בהצלחה עם לשכנע את משפחתה למה לא לשחוט אותך בגלל שאתה יהודי , ואם לא משפחתה אז השכונה ואם לא אז החמולה , בקיצור הרבה הצלחה , הפסדתם את השלטון בגלל הבהמיות שאתם מייצגים , הצביעות והחתירה נגד עם ישראל , וב"ה לעולם לא תחזרו אלא תמשיכו להיות מיעוט עד שתיעלמו במחשכים [ כי כלבים וחתולים לא משאירים צאצאים ] . ועם ישראל חי , בינינו זה הכי חשוב , חי ובועט בארץ ישראל השלמה והמושלמת .

   אהבתי

 3. כל כך ברור היה שישר יאשימו את השמאל במעלליו של ינון מגל. כרגיל, לימין המתחסד, הצדקני ומטיף המוסר אבל העבריין הסדרתי, אין מה לומר להגנתו חוץ מלהאשים את השמאל בכל מה שעבריינים מצד ימין של הפוליטיקה, מביאים על עצמו.

  Liked by 1 person

 4. התשקורת מגזימה ומציתה ומלבנת את כל הפרשה עם מגל.לגל השמצות.לא מובנות מה.שטומן בכל זה בדיקה. מעמיקה בנתיים החבר " נרגם באבנים"בצרורות מכל כיווניים בושה לנשים שמחפשות תשומי דרך הפייסבוק.

  אהבתי

  1. מי שנרגמות באבנים הן דווקא המתלוננות. למרות שמגל מודה שרחלי רוטנר אומרת אמת עדיין היא זו שמותקפת. אחר כך שואלים למה נשים לא מעזות להתלונן.

   אהבתי

 5. המסקנה מהתקפת ינון מגל היא ברורה
  שומר נפשו ירחק מדבר עם אישה שהרי סופו יוביל לתלונה למשטרה ושתיקה מבטיחה כי המשטרה לא תתקרב אליך

  גברים לא מתלוננים שמתבדחים אפילו בגסויות

  להתרחק מנשים ערובה לחיים ממורקים מכתבי אישום בעלילות שוא

  אהבתי

 6. במדינה דמוקרטית מתוקנת מילים לא אמורות להיחשב לפשע.

  יהיו המילים מעליבות, מטרידות ופוגעניות ככל שיהיו – אף מילה לא אמורה להיחשב לפשע – למעט מקרים נדירים ויוצאים מהכלל שבהם יש סיכוי גבוה מאוד שהמילים יובילו למעשים נוראיים, כמו במקרה של הסתה לביצוע פיגועים מצד אנשי דת בעלי סמכות רבה או תלונות שווא במשטרה או איומים רציניים מצד אנשי העולם התחתון שבדרך כלל גם מקיימים את ה"הבטחות" שלהם. מלבד מקרים קיצוניים אלה שום מילה לא אמורה להיחשב לפשע.

  אם אכן מילים משפילות נחשבות לפשע אז צריך להכניס לכלא את כל אזרחי המדינה, שהרי כל אדם אמר מתישהו משהו שפגע באדם אחר, אפילו אם זה היה בלי כוונה. למה שרק מילים בעלות קונוטציה מינית ייחשבו לפשע? אנשים יכולים להיפגע גם כשאומרים להם שהם מטומטמים, מכוערים, חולים, רעים, בעייתיים, מסריחים, אינפנטיליים, שמלאניים בוגדים, ימניים פשיסטיים וכולי. בעצם, אפילו לצעוק על מישהו או להגיד למישהו שאתה לא מסכים עם הדעות הפוליטיות שלו עלול לגרום לאותו אדם לתחושה לא נעימה.

  ואם כך, אז גם כל עיתונאי וכל טוקבקיסט שאי פעם אמרו איזושהי מילה לא טובה נגד ינון מגל בעקבות הפרשה הזאת – גם האנשים האלה בעצם מבצעים פשע, והפשע שלהם הרבה יותר חמור מהפשע של ינון מגל עצמו, שהרי ינון מגל אמר משהו לא יפה לאדם אחר במשך כמה שניות ובכך נגמר הסיפור. אותה אישה כביכול הושפלה על ידי אדם אחד במשך כמה שניות וזהו. ואילו ינון מגל עצמו נפגע ומושפל על ידי מיליוני בני אדם, הוא עובר השפלה פומבית על ידי כל כלי התקשורת במדינה, וזה לא נמשך כמה שניות אלא זמן רב וסביר להניח שיימשך עד סוף ימי חייו. מה גם שינון מגל אמר את הדברים בצחוק וברוח טובה ולא מתוך כוונה זדונית לפגוע, ואילו ההתעללות הנפשית בו ברגעים אלה נעשית מתוך רוע, מתוך שנאה, מתוך כוונה לפגוע בו ולגרום לו לכאב והשפלה ופשוט להרוס לו את כל החיים.

  רק במדינות דיקטטוריות פרימיטיביות האזרחים נדרשו להיות סופר דופר נחמדים ומנומסים בעומדם מול הדיקטטור או המלך אחרת היו זורקים אותם לצינוק. והנה בישראל כל אישה הפכה פתאום להוד מעלתה מלכת אנגליה. ופתאום חוסר "כבוד" הפך לפשע נורא נורא חמור (ממש כמו בחברה המוסלמית הפרימיטיבית אשר סוגדת ל"כבוד"). לאט ובטוח ישראל צועדת לקראת דיקטטורה פמיניסטית שבה כל מילה שלא תמצא חן בעיני אישה כלשהי תחשב לפשע (כמובן שרק גברים יכולים להיות מואשמים ב"פשע" הזה, במיוחד אם הם שייכים לימין הפוליטי).

  אהבתי

  1. במדינה דמוקרטית מילים לא אמורות להיחשב לפשע? תספר את זה לערבי שנחקר שעות במשטרה אחרי שפירסם סטטוס בפייסבוק.
   רחלי רוטנר אגב לא האשימה את ינון מגל בעבירה פלילית. רק בכך שכאיש נשוי התחיל איתה בידיעה ברורה שהיא אישה נשואה ועשה את זה בצורה דוחה ומעיקה – אבל היא לא האשימה אותו בפשע אלא הוסיפה עדות מסייעת לאור שוקרון שכן האשימה את מגל בכך שתפס לה בישבן.
   ישראל כיום לא בדיקטטורה פמיניסטית אבל כבר 67 שנה שהיא מדינת אפרטהייד שבה אסור לי כיהודי להתחתן עם ערביה. מי שמונע את זה ממני הוא בין היתר אנשי מפלגת הבית היהודי. אז כשמגל עובר על עיקר מרכזי ביהדות 'לא תחמוד' פתאום כל אלו שפוגעים בחופש הפרט שלי נזכרים בערכים החילוניים של צנעת הפרט ? מילא שאתם מבינים את הערכים האלו בצורה מסולפת לגמרי אבל אלו לא הערכים שלכם, לא אכפת לכם מזכויות הפרט שלי כשאני רוצה לנסוע באוטובוס בשבת אז עכשיו פתאום נזכרתם? אין , אין גבול לצביעות של הימין.

   אהבתי

  2. כמו שאתם רואים יש פה טרול מסמול , שמגיב לכל אחד שהוא לא מהשמאל . מתחסד וצבוע כדרך השמאל , לך תתחתן עם ערבייה , בהצלחה עם לשכנע את משפחתה למה לא לשחוט אותך בגלל שאתה יהודי , ואם לא משפחתה אז השכונה ואם לא אז החמולה , בקיצור הרבה הצלחה , הפסדתם את השלטון בגלל הבהמיות שאתם מייצגים , הצביעות והחתירה נגד עם ישראל , וב"ה לעולם לא תחזרו אלא תמשיכו להיות מיעוט עד שתיעלמו במחשכים [ כי כלבים וחתולים לא משאירים צאצאים ] . ועם ישראל חי , בינינו זה הכי חשוב , חי ובועט בארץ ישראל השלמה והמושלמת .

   אהבתי

   1. כמו שאתם רואים יש פה רפה שכל מהימין (איפה קלמן ךיבסקינד או מישהו שיודע לנסח משפט) שמוכיח את הנקודה שלי: לא רק שאנשי הבית היהודי הם חשוכים, מסתבר שהם גם צבועים. טוב, אני מניח שכאשר ינון מגל יתחיל עם אשתך או יצבוט לאחותך תתעורר סוף סוף. ואולי גם אז לא

    אהבתי

 7. אראל סג"ל, גם אני יודע שביהדות יש מקום לתשובה, אך לא רק בה וחכן, היא לא יותר טובה משאר הדתות.
  עם זאת, מי שמתיימר להיות נושא הדגל של המוסריות, קרי, ימני, חבר במפלגה ימנית דתית אשר חרתה על דגלה הצמדות לעשרת הדיברות מחד גיסא, ברם, מפר, מאידך גיסא, את הדיברות "לא תנאף" ו-"לא תחמוד"- לא יכול לרחוץמבניקיון כפיים, דא עקא שהוא בפרוש לא קצין ולא ג'נטלמן. רצה הוא לנהל פרשיית אהבים מחוץ לנישואין- יכל גם יכל לשכור דירת מסתור ולתנות בה אהבים עם מי שרק נפשו הייתה חושקת. מה עשה ה-"קוני למל" הזה? כמעט בפרהסיא הציע לבחורה "חפוז"… נו, זה אדם בוגר?
  לא בכדי אמרו חז"ל: "טיפשות גרועה מפשע" ודי לחכימא ברמיזא.

  Liked by 1 person

 8. אם בנט יהיה חכם הוא יחבק את ינון ויקרב אותו אליו דווקא בשעה קשה זאת ולא יעשה את הטעות שהוא עשה עם הוויתור שלו על אלי אוחנה. המהלך השגוי של בנט עם אוחנה הוא הגורם שהבריח מצביעים בחזרה לזרועותיו של נתניהו ולא הסיסמה של נתניהו ״הערבים נוהרים לקלפיות״ בנט הבריח אותי ועוד רבים כמוני.
  אם בנט יעשה את אותה הטעות הפעם הוא ישאר עם 3 מנדטים שהשניים האחרים מלבדו יהיו ימנים קיצונים הזויים. אם בנט יסכיל לחבק את ינון הוא יחזיר אליו המוני מצביעים ללא בית פוליטי שמחפשים רק מעט אומץ במנהיגיהם ששכחו אומץ מה הוא ורק מתכופפים ומתנצלים על כל דבר בפני כל אחד. אני מקווה שדברי אלו יגיעו לבנט.

  אהבתי

 9. כמה שאתה צודק! בדיוק כמו אמסטפים! היו דברים גרועים יותר כמו אדון דרעי שגם אם תפתח ספר תנך זה אסור לעשות מה שהוא עשה ולדעתי אף גרוע יותר…וסלחו לו.. מקומם אותי לדעת שבאותו היום נרצחה ילדה יהודיה תמימה וערוצי החדשות נפתחו בפרשת ינון מגל … פשוט בושה … הבן אדם היה בחדשות לא היה במנזר…היום כאיש ציבור בכנסת אני מאמינה שהוא שוקל את מילותיו וכך זה גם ניראה ולכן יש אהדה כל כך גדולה סביבו…הזוג המלכותי לא פעל בחוכמה בעיקר בזה שלא חשבו מה יכול להיות ולא העריכו את גודל הנזק (להם בעיקר) … והיום הם גם אוכלים הערות קשות ולדעתי אף יותר ממנו… ושיסלחו לי אבל זה מגיע להם… כי זה היה שקוף …אין סתם…כמו שהיא רשמה "סתם חשבתי נחמד שידעו" זה זוג שמאלני מובהק עם תוכניות ומילים בוטות אז למה שמישהו יקח אותם ברצינות… ? הבושה הגדולה יותר זה להם וצר לי אבל היא ממש לא מייצגת נפגעות תקיפה מינית והיא עושה בדיוק ההפך!!!
  ינון מגל מוכיח עצמו כל פעם מחדש בכנסת ישראל שימשיך ככה בשבילנו הוא גאווה !

  אהבתי

  1. את גאה במישהו שעבר על "לא תחמוד" יופי לך.
   אז אין לך בעיה שאני אתחתן עם ערביה או אסע באוטובוס בשבת נכון? כי ערכי היהדות לא ממש מעניינים אותך כלומר חוץ משנאת ערבים (ושמאלנים והומוסקסואלים). למה אם כך המפלגה שלך לא מסכימה להפסקת הכפיה הדתית במדינה?

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s