חזן באנהלציה, רגב וגרמן הגניבו חטיפים למליאה – כל הרגעים המרתקים מהלילה הלבן של הכנסת (מתעדכן)


אולי בשביל הח"כים זה הולך להיות הלילה הכי משעמם בשנה הקרובה, אבל אנחנו כאן ב"ציוצים" כדי להביא לכם דווקא את הרגעים המרתקים של הלילה שבו בין היתר הח"כים ייקבעו כיצד ייראה תקציב המדינה בשנתיים הקרובות.

חזן 2

הלילה בו הח"כים מצביעים על תקציב המדינה נקרא בפי רבים בכנסת "הלילה הלבן", ולא בכדי, שעות ארוכות יושבים להם הח"כים ומדלגים מהצבעה להצבעה ללא כל אפשרות לצאת לשום מקום, אפילו לא לעשות את צרכיהם, אלא אם כן יעשו זאת בשעות ההפסקה הקצרות שהוגדרו מראש. האיסור חל גם על הבאת מוצרי מזון אל אולם המליאה.

לנו זה נראה כמו חזרה קצרה לספסלי בית הספר – שם התלמידים נתונים למרותם של המורים, וכאן הח"כים נתונים למרותו של היו"ר יולי אדלשטיין. בבית הספר ישנם תלמידים שאינם ממושמעים, ותתפלאו, אבל כך גם במליאה. הדיונים נמשכים עד לשעות הקטנות של הלילה, אך מספקים לנו הצצה רחבה יותר על נבחרי הציבור. אנחנו כאן בציוצים מגישים לכם סיקור מקיף של הרגעים המרתקים והמלבבים כאחד.

אורן חזן הוזעק למליאה הישר מהחדר בו אושפז בשל דלקת סינוסים, חזן לא התבלבל ונכנס עם מכשיר אנהלציה אל תוך אולם המליאה. בנימין נתניהו, שחזן הוא האצבע ה-61 שלו, לא יכל שלא לקום אליו ולשאול בשלומו.

  

מירי רגב ויעל גרמן, "התלמידות המופרעות", הצליחו להגניב, מתחת לאפו של היו"ר, שוקולדים, עוגות וחטיפים שונים לאולם המליאה. מירי רגב אף הגדילה לעשות וחילקה את השלל לשרים אופיר אקוניס ואיילת שקד.

  

בהמשך הלילה, ניתן היה להבחין בח״כית מיכל בירן מחלקת עוגיות שאפתה במו ידיה. בהמשך גם שיתפה מתכון להכנת העוגיות. 

 

   

שלי יחימוביץ' פרסמה תמונה בה נראות שלוש שרות יושבות בשורה אחת, והוסיפה: "על אף הכל משמח אותי ששלוש שרות יושבות בשורה שלפני, ושתי נשים משני צדדיי. נחמה פורתא". איילת שקד השיבה: "גם אותי זה משמח".

 

הכל הנשי בכנסת (צילום: סתיו שפיר)
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו וסגן שר הבטחון אלי בן דהן ניצלו את הזמן כמו שצריך והגיעו מוכנים. ראש הממשלה הגיע עם הספר the Aaronson saga המספר על מחתרת ניל"י, ואילו סגן השר בן דהן החליט להקדיש את זמנו לטובת לימוד "הדף היומי" (מתוך האייפד שלו).

  

גם מנואל טרכטנברג עיין בספר התנ"ך ומיכל בירן קראה את "ספינת העבדים". טרכטנברג: "זמן טוב לעבור על פרשת השבוע לקראת כתיבת הפרשנות השבועית שלי".

בשונה מהח"כים הנ"ל שבחרו להתמקד בקריאת ספרים, חברי הכנסת מיקי רוזנטל ואיתן ברושי החליטו למלא את זמנם בצפייה במהדורות המרכזיות של ערוץ 10 וערוץ 2, מתוך מכשיר האייפד של רוזנטל.

  

באחת ההצבעות לחץ יצחק בוז'י הרצוג על כפתור ה"בעד", והצביע למעשה נגד האופוזיציה, הדבר התמיה רבים בסביבתו והתברר כי הייתה זו טעות טכנית וכי כוונתו הייתה נגד.

 

זו הייתה תגובתם של הח״כים בעת ששמעו על הטעות של הרצוג
 

את חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ הפתיעה חבילה קטנה של בוטנים אמריקאים הנקראים קבוקים, אליה צורף המכתב: "חושבים עליך גם בשעות קשות… עדיאל ואיתן, צוות סמוטריץ". בתגובה כתב סמוטריץ': "אחלה שותפים יש לי. תודה".

  

נפתלי בנט הוא כנראה הח"כ הכי מרוצה היום מבין כל הח"כים, למעשה הוא לא ח"כ כי אם שר שהודות לחוק הנורבגי פוטר מהכנסת. בשל כך בנט קיבל פטור אוטומטי מההצבעות בתקציב. את שמחתו הרבה לא יכל להסתיר בנט וכך כתב: "אני שוקל לטוס הלילה לאוסלו להודות לנורבגים".

  

אלי כהן (כולנו) מצא לו זמן נוח להצטלם עם מנהל משמר הכנסת המיתולוגי יוסף גריף, תוך שהוסיף: "יוסף גריף מנהל המשמר כבר 35 שנה בכנסת אומר שמחר בבוקר יהיה תקציב – הוא כנראה יודע".

ניגוני ויז׳ניץ עליזים בקעו ממכשירו הסלולרי של חבר הכנסת מוזס (יהדות התורה) שצפה בשידור חי וקולני מהחתונה בחצר.

מי שבקי בנבכי הכנסת יודע שזאת הפעם הראשונה בתולדות הכנסת, בהוראת המנכ"ל, שפינקו את החכי"ם בלילה הלבן והארוך, עם סנדויצ׳ים ומרק חם. 

  

במהלך אחת ההצבעות נרשמה דרמה במליאה – תיקו 60 בעד 60 נגד על אחת ההסתייגויות, חברי הכנסת באופוזיציה התרגשו, חברי הקואליציה הופתעו. לאחר מכן התברר כי מדובר בסעיף תקצוב התקשורת. גם כאן היה ח"כ שהתבלבל, הפעם זהו השר אורי אריאל שהצביע בטעות נגד וסיבך את כל הקואליציה. בצלאל סמוטריץ' כתב: "יכול להיות שאורי אריאל 'התבלבל' בגלל הקפאת הבניה ביהודה ושומרון"?

ציפי לבני בתגובה עקצה את נתניהו: "ההצבעה על התקציב נעצרה לאחר שהסעיף של תקצוב משרד . התקשורת, הבייבי של ביבי, נפל. מעצור קטן בדרך להשתלטות על התקשורת".

אורן חזן צילם את המסך המראה על 60 -60 וכתב: "איך נפל ". הסאגה הסתיימה לאחר שהשר אריאל הודה על הטעות.

  

ואיך אפשר להיות שעות ארוכות ללא תמונות סלפי? הפעם זהו הסלפי של הח"כים רויטל סוויד, מרב מיכאלי, יואל חסון, חיליק בר ודני עטר. מאוחר יותר הצטרף גם בוז'י הרצוג  לתמונת הסלפי. ובזה קיבלנו עוד עדות לכך שסלפי עושים רק שממש משעמם.

 

והנה עוד סלפי משותף של חברי יש עתיד יחד עם ח״כים מהמחנה הציוני:

  

חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי מנסה להסביר מדוע נושאת היא בכפיה את חטיף האנרגיה.

 

חבר הכנסת דודי אמסלם מצא זמן לשתף את האומה בסיפור אישי ומרגש: ״לפני 5 שנים, נפרדתי מרעייתי רוזי ז"ל שחלתה בסרטן.היום אני סוגר מעגל וממלא את צוואתה. אריה דרעי: ״דודי היקר. אתה איש עם לב ענק, הישג חברתי ראשון במעלה״. איציק שמולי: ״כל הכבוד חבר יקר. מרגש מאוד. זה מהלך אדיר שיסייע להמון אנשים״. קארין אלהרר: ״ריגשת אותי״.

ובתוך כל הלילה המעיק הזה, לשר האוצר שלנו, משה כחלון, יש יום הולדת. החברים מ״כולנו״ הכינו לו הפתעה. בהחלט מזל טוב. גם אחמד טיבי בא לאחל מזל״ט.

  

  

לחבר הכנסת ינון מגל דווקא הפריעו הספרים עבי הכרס של תקציב המדינה, שרובם לא ישומשו ע״י הח״כים. מגל העלה תצלום של הספרים וכתב: ״עוד מנפגעי הלילה המיותר הזה: יער באמזונס״. 

קארין אלהרר (יש עתיד) הייתה עסוקה באייפון אז השכן עיסאווי פריג' (מרצ) הרשה לעצמו להצביע במחשב שלה. אורן חזן: ״יולי, פעם שניה שאני חושף בפניך הצבעה כפולה בכנסת הנוכחית! מה בכוונתך לעשות הפעם״??

 

  

התקציב כצפוי אושר בסופו של הלילה הארוך הזה. זאב אלקין: ״תקציב המדינה לשנים 15-16 אושר על ידי הכנסת. בניגוד לתקוות האופוזיציה הממשלה לא נפלה, והם יצטרכו לחכות על ספסלי האופוזיציה עוד הרבה זמן!״

שרן השכל: ״היה לילה ארוך, אבל עשינו את זה״.

בסיום הלילה מצאה שרת התרבות מירי רגב הזדמנות טובה לחפש שידוך ליועצת שלה לירון. רגב העלתה את תמונתה וכתבה:  "זו היועצת שלי והיא בחורה בררנית שאין לתאר. מאחורי החיוך המתוק עומדת שדה חריפה ומוכשרת שכבשה אותנו מזמן אך לצערינו עוד לא נכבשה. היום, לרגל יום הולדתה ה-34, החלטתי שאני חייבת לעשות משהו שיביא אותה לחופה… שמעתי שהפייסבוק כבר "חיתן" הרבה אנשים, אז מי יודע, אולי מפה תבוא הברכה. מזל טוב לירון! אוהבים אותך ובעזרת השם ביום ההולדת הבא נעלה תמונה שלך לובשת לבן. נ.ב מתנצלים על הפדיחות, לא השארת לנו ברירה״.

 

יש לכם שידוך בשבילה? 🙂
 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s