אמנון לוי רותח: לטענתו, התקשורת גזענית כלפי מירי רגב 


ביממה האחרונה הרשת סוערת וגועשת בעקבות כתבת תחקיר של ספי עובדיה מערוץ 10, החושפת בין היתר הקלטות ובהן ביטויים גסים שנאמרו ע״י השרה רגב על אישים כמו היועץ המשפטי לממשלה אותו כינתה"זבל" ואת אנשיו "חארות".  

אלא, שלמרבה האירוניה, דווקא הקולגה של ספי עובדיה מערוץ 10, העיתונאי והתחקירן אמנון לוי, חושב כי ההילה שנוצרה סביב הפרשה היא בעיקר על רקע מוצאה העדתי של שרת התרבות מירי רגב.

  

לוי ורגב
 
אמנון לוי

מדהים הסיפור הזה עם מירי רגב. כל יום שישי אני שומע בכל שיחת סלון של אנשי שמאל ליברלים וכו' שוינשטיין הוא זבל סמרטוט ומה לא, אבל כאשר מירי רגב אומרת את זה בשיחה פרטית, הלם ותדהמה. ואלה?

אז אומרים לי, אבל היא שרה בממשלה, ואתה והחברים שלך לא, היא לא יכולה לדבר ככה אפילו לא עם העוזרים שלה, ואני חושב, באמת? מה שאני שמעתי במשך השנים כשעבדתי בכנסת משרים וחברי כנסת ואפילו ראשי ממשלות בשיחות פרטיות? מרבין ועד שולה אלוני, מיוסי שריד ועד זהבה גלאון, שמעתי התבטאויות שלעומתן מירי רגב היא חנה בבלי. דוגמה? רגב קראה לויינשטיין זבל בשיחה פרטית. ציפי ליבני כינתה את נתניהו זבל בגב האומה, בטלוויזיה. 

ואני שואל את עצמי, מה איפת לך? אז ירדו על מירי. לא חברה שלך, לא בדעות שלך, לא אחותך. מה אכפת לך? עזוב את זה. 

עובדה שאכפת. מרתיח אותי. אני חושד שהיחס המפלה הזה, האיפה ואיפה, יש לו משמעות. אם כששולמית אלוני אומרת גסויות זה חופש הביטוי, וזה נפלא, וכשמירי מדברת ככה היא סתומה ובהמה, הפרשנות הזו לדברים שנאמרים היא היא הגזענות. 
ושם זה פוגש אותי.
מה דעתכם? כתבו לנו ואולי תגובתכם תתפרסם! 

מודעות פרסומת

43 מחשבות על “אמנון לוי רותח: לטענתו, התקשורת גזענית כלפי מירי רגב 

 1. אם הגיעו ימות המשיח ועיתונאים החלו "להתיישר" מהשמאל ה"נאור" דיינו. הגענו לימים טובים! כי הרי כל מי שנוטה קצת ימינה הוא "קיצוני" "חשוך" "פרימיטיבי" "גזעני" "מתלהם" פאשיסט.. ועוד ביטויים האהודים על השמאל הנאור, יפה הנפש, האקדמאי, הבורגני, הנימוסי, ועוד ועוד אז אם השכלת אמנון לוי להיישר ולהיות ישר עם עצמך ועם הציבור אשריך! צפה לפגיעות מהשמאל הנאור, הנימוסי, ה….

  אהבתי

 2. מירי רגב הגישה תביעה על סך 10000000 ש"ח לכן לא פלאשמחפשים אותה הייתי רוצה שמישהו יבדוק את ההיסטוריה של העתונאי הזה וכאלה שדומים לו מבטעיה לכם שהם לא יוציאו את אפם אחוצה

  אהבתי

 3. מירי רגב היא טיפוס צבעוני שמושך תשומת לב. והיא זוכה לקיטונות ביקורת לא בגלל שהיא ממוצא מזרחי, אלא בגלל הטיפוס שהיא. בא נגיד שגילה גמליאל לא הייתה זוכה לעשירית מן הביקורת של רגב, וגמליאל, עד כמה שזכור לי, לא נולדה בוורשה.
  רגב היא מן "פישפש שעלה למעלה". עממית (אלעק), פופוליסטית וצעקנית. מי שלא איתה הוא נגדה, היא מעוררת יצרים. מעלה וגם בעייה.

  אהבתי

  1. חבל שלא רואים כמה "פישפשים במפלגות אחרות עלו למעלה".
   סוף סוף מישהו אומר את האמת על כל בעלי המוסר הכפול.

   אהבתי

   1. מירי רגב אמרה את דבריה במחשכים היא לא התיצבה בריש גלי ואמרה את אשר אמרה ולכן היא צבוע ורק בגלל שפרסמו את ההקלטה של דבריה , אחרת לא היינו יודעים מה היא באמת חושבת על ויינשטיין.
    ודרך אגב אני מסכים עם מירי רגב לגבי מר ויינשטיין.

    אהבתי

  2. נו באמת. היא חוטפת על אמירות שלבנים כמוך אומרים בשגרה ולאף אחד זה לא מזיז. לזה קוראים גזענות. לך ללמוד. עלק אינטלקטואל..

   אהבתי

   1. צפיתי בתכנית ומדובר באשה אינטלגנטית , שפה עשירה בדימויים וקולחת, מה לעשות היא לא על תקן מזרחי מחמד, היא יצאה מהמשבצת שתפרו לה והתגובות כלפיה בהחלט גזעניות ומתנשאות. כן היא המזרחית ששלא שותקת יותר. והיא מייצגת הרבה גילות גמליאל שמעדיפות להיות מאחורי הקלעים. שאפו גב' רגב

    אהבתי

 4. דברי אמנון לוי, אמת לאמיתה. לא בחרתי בליכוד או במירי רגב, אבל כאדם הגון אני רואה לנגד עיניו יום יום מסע תקשורתי להכפשת שמה של מירי רגב. לא רק שהיא לא מהמילייא של העתונות (שמלאנית, לא אני אמרתי) רחמנא ליצלן היא גם ספרדית שהצליחה. לא חשוב מה שתגיד יקטלו אותה. אבל היא שמה בכיס הקטן את תוקפיה, עומדת זקוף ומשמיעה את דעותיה ועל כך אני אוהב אותה (זוכרים, לא בחרתי בה). איפה הביקורת של חכי"ם רבים בכנסת שלא עושים כלום והתקשורת לא משמיעה את ציוציה?
  אני מחזיק לה אצבעות ושתמשיך בעשייה. היא תבחן במעשים ולא בדיבורים.

  אהבתי

  1. כל הכבוד אמנון על התכנית המעניינת, לא עשית לה הנחות בשאלות, היא עמדה בריאיון בכבוד ובשיא האנושיות וכל עוד היא עושה ופועלת למרות כל מלעיזיה, כל הכבוד לה.

   אהבתי

 5. כשגזענות מצטלבת עם שוביניזם וקנאה עם חוסר השלמה שיש מנצחת בגדול וישנם רבים שהפסידו, זאת התוצאה. מירי רגב מקוממת אולי בטון הדיבור ובאסרטיביות שלה' אבל לא בתכנים. היא צודקת בכל מילה והמטרות שלה נכונות ורצויות מאד! מאחלת לה הצלחה וש"ימותו" הקנאים!

  אהבתי

 6. שאפו אמנון לוי!
  מהיום שמונתה לשרת התרבות, לא ירדו לה מהזנב, מה שלא תגיד יתפרש כוולגארי …. יש לה אומץ לאישה הזו, היא מייצגת עמדות שלא מקובל לדבר עליהם כמו הפסקת המימון של תיאטרון שיש בו הסטה וכדומה, היא כל כך חזקה ולא מתיפיפת, כך צריך להתנהג נבחר ציבור!

  אהבתי

  1. הלוואי על כולנו עמידה כזו מול מטר ההשמצות והנאצות, לא משנה מאיפה היא , משנה מה היא משנה ובאומץ רב.

   אהבתי

 7. בנוסף לגזענות העדתית שהצבעת עליה אמנון,
  קיים אלמנט נוסף והוא פשוט ״קנאה״,כן,כן,קנאה,אשה צעירה שנראית מצוין,שרה בממשלת ישראל,שרת התרבות ש ״ממונה״ על מוסדות התרבות שמשופע שחקניות מזדקנות שהיו מתות להראות כמוה,הקנאה הזו מוציאה אותן מדעתן, איך נוכל להתנשא על מירי ה״מרוקאית״ ? היא עכשיו ה ״בעלבוס׳טה״ שלנו !
  מתסכלת, הקנאה.

  אהבתי

 8. כרגיל. אמנון לוי יודע מאיפה מרוחה הפרוסה… הוא מתיישר. האם גם הוא – כמו מירי רגב – לא קרא את "הקרנפים" של יוג'ין יונסקו??

  אהבתי

 9. אני בוש וניכלם מתגובתו של אמנון אין צורך לגונן על מירי רגב לאורך כל דרכה התנהגותה מבישת את התפקיד . אך היא יודעת שכל תקל מסוג זה מביא לה עוד מצביעים ששונאים את המרכז שמאל ואשכנזים וזה אחד החסרונות של הדמוקרטיה אך אן טוב מזה .עגב אני מהספרדים

  אהבתי

  1. אתה שקרן ונוכל ועל כן אינך ספרדי. אתה בטוח שייך ללבנים. מריחים את זה מרחוק. גם את הסירחון. בוש לך

   אהבתי

 10. אכן זוהי גזענות.שמענו כבר מילים הרבה יותר פוגעות מחברי כנסת ושאים.היא פשוט אמיצה .מבטאה את מה שהיא חושבת ורוב הזמן-זן גם דעתו של רוב הציבור.ברור שמחכים לה בפינה כי היא לא פוחדת מאף אחד,לא מתייפיפת כדי למצוא חן ולא מתבטאת בצביעות.אני תומכת בה ומחזקת את ידיה.היא אמיתית וזה הורג את הקנאים.

  אהבתי

 11. כש"כפיים" זה אין וצ'כוב זה אאוט, אין מנוס מלומר: מירי רגב מייצגת את עריצות החושך והבורות שהשתלטה על השיח הישראלי – בפוליטיקה, ברחוב ובתקשורת ההמונים. אין לזה דבר וחצי דבר עם המוצא העדתי שלה.

  אהבתי

 12. לא יעזור להם רגב מרוקאית שרת התרבות היא שם כולם מקללים חוצפנים לא יאומן משגעים את רגב את דרעי את איילת את כחלון את חזן את דנון לא יעזור להם הספרדים בפנים בכוח כמו במוזיקה המזרחית ששולטת בענק נגמר הסרט שלהם אמנון לוי התותח חייבים הפגנת ענק לגזענות ואפליות במדינה פרידמנים מביאים פרידמנים

  אהבתי

 13. הוא שנאמר, השמאל דוגל בדמוקרטיה ובחופש הביטוי והשיסוי רק לאלה שמשתייכים לאג'נדה שלו ולתפיסתו הפוליטית. להם מותר מפני שהם מורמים מעם. הנורא בתפיסה הזו שהיא כוללת גם את בתי המשפט, את מוסדות ההשכלה הגבוהה, את מוסדות החינוך והתקשורת. נוצר הרושם כאילו מעוזים אלה אוישו מלכתחילה ע"י סינון קפדני על פי תפיסת עולמם הפוליטית והפטרונית. אכן מדינת ישראל היא מדינת אפרטהייד. השמאל יודע מקרוב על מה שהוא מדבר, כשהוא מכנה את ישראל כמדינת אפרטהייד, כי הוא זה שמשליט במדינה את מדיניות האפרטהייד הגזענית והנבזית שלו. ראו את מערכת הבחירות האחרונה ואת הפגנת העליונות וההתנשאות של השמאל, שלא היו מבזים מערכת בחירות גזענית נאצית. השמאל הוא הגזע הארי, מי שלא שמאל הוא מטומטם, הדיוט, חסר השכלה, חסר אינטליגנציה, מנשק מזוזות, אוסף קמעות, מצביע מהמעיים ומהטחול, מצביע שבטי, בעל תסמונת הנשים המוכות ועוד כהנה וכהנה פנינים. אני דווקא מבינה אותם, את השמאל האשכנזי. כיף לחשוב שאתה מורם מעם, מספיק שתהיה שמאלן באופן אוטומטי יש לך חסינות כנגד הסתה, ניבול פה, טמטום, בערות, חוסר יושר, נבזות ואפילו מעשים פליליים חמורים. (צאו וראו את החיבוק וההגנה שקיבל אולמרט מהסמול ותהו על הסיבה שאיננו מרצה את עונשו גם לאחר הרשעתו). אני רק לא מבינה את העם שרומסים אותו ברגל גסה. מדוע הוא מאפשר להם לעשות זאת באופן חופשי וגלוי. הגיע הזמן שהעם הזה יעשה מעשה על מנת לנפץ אחת ולתמיד את התורה הגזענית של השמאל האשכנזי והאנוסים הספרדים שהתאשמלו.

  אהבתי

 14. וואו כמה שאתה צודק.
  אני גם לא מת על מירי רגב. אבל היא מביעה את דיעותיה וזו זכותה. ברור שככה לא מדברים . אבל החוצפה ועזות המצח של גברת לבני עולות עשרות מונים. על דבריה של לבני חשבו שזה מצחיק או הבעת דיעה לגיטימית. מקסימום התנשאות. אבל כשמדובר על מירי רגב או גם אורן חזן כולם על הרגליים.
  תודה שהבאת את זה לתשומת לב הציבור.

  אהבתי

 15. אכן משה איבגי האשכנזי השתלח ברגב המזרחית(פעם ראשונה שאני שומע שהיא מזרחית)ועכשיו שאני יודע שהיא כזאת, אתחיל לאהוב אותה

  אהבתי

 16. כל הכבוד לך, דווקא בגלל שלא התעלמת למרות שכביכול לא עניינך ורווח אישי לאיהיה לך מזה. יש גבול להשתלחות הזו כלפי מירי רגב, כשאחמד טיבי משתלח נגד כל מה שזז זו דמוקרטיה הזכויות הבעת דיעה, כשפוליטיקאים מדברים נגד ביבי ומלבישים לו כפייה זה בסדר, כשזה הפוך זו גזענות, בהמיות, מנשקי מזוזות ומה לא ועכשיו מירי בחזית וכולם יורים ושום איינשטיין או פוליטיקאי לא יקןם ולא יגנה, כי לירות חיצים על מירי זו תרבות במלוא מובן המילה, כולה ילידת קריית גת מה כבר אפשר לצפות מפרימיטיבית שכזו? שתדבר בשפה תרבותית? להיות תרבותי זה גנטי לא??

  אהבתי

 17. מי אלה שמכנים את מירי רגב וולגרית, בהמה ושאר כינויי גנאי? אלה שבאו מהשעטאל של מזרח אירופה. הם כל כך נפוחים מחשיבות עצמית רק שלא יתפוצצו. הרי, כמו שנאמר לפני, לנבחרים מהמילייה "הנכונה" הם לא היו מעיזים להתבטא כך. אז לכל החשובים בעיני עצמם, אתם תנבחו והרכבת תמשיך לנסוע. נתבשרנו, אגב , על רזי ברקאי שהוא חוכך בדעתו לעזוב את גל"צ בעקבות הכנסתו של השדר הראל סגל לשדר נעימות שלא יערבו לאוזנו השמאלנית. לאט ובטוח השמאל יגיע לממדיו האמתיים באוכלוסייה.

  אהבתי

 18. כבר כתבתי את הדברים הללו בפוסט של ריקלין והוא מתאים גם לכאן!!! תפסיקו להסית לשנאה על רקע עדתי!!! יש לנו די והותר שנאת חינם גם בלי זה!!! ובמיוחד שזה גם לא נכון!!!

  הבעיה שלי עם המאמר הזה היא הצורך הבלתי פוסק של התקרבנות על רקע עדתי!!!
  השרה מירי רגב זוכה למבול של נאצות, ביזויים ולעג… לא משום שהיא ספרדייה (ע"ע משה איבגי, אורנה בנאי, גור אלפי, מנשה נוי… ושאר "אתרוגים" ספרדיים שמשומרים היטב ב0מול), אלא משום שהיא ימנית !!!
  ובעיקר משום שיש לה את התעוזה לצאת בריש גלי נגד "האליטה" התרבותית עאלק של ה0מול, שהתרגל לשלוט במסדרונות משרד התרבות והספורט גם כאשר שרי ליכוד היו שם… אלה שנבחרו אך לא העזו לשלוט!!!
  זה הכל!!!

  אהבתי

 19. אמנון. זו דרכו של שינוי כה מהותי וחשוב,
  הוא תופס את הצדקנים וקובעי סדר היום דאז…
  המומים.
  הם מנסים להפעיל את נשק האתמול. ההפחתה ,ההתנשאות.,הזלזול..
  אבל זה כבר לא עוזר… הרכבת יצאה מהתחנה.
  מה שחשוב זה לתמוך במירי רגב!
  לעמוד מאחוריה ואיתה זקופים ואיתנים.
  אנו בונים את המדינה שוב.
  והפעם אפשר להשקיע יותר!

  אהבתי

 20. מירי רגב היא בדיוק במקום שהכי פוגע את משנאיה: התרבות. המונופול האשכנזי ביחד עם צ׳כוב נשבר. אז מה עושים עם שבר כזה? מתחילים להוריד בערכו של בעל התפקיד עד מדרגת תת אדם. אלו שעושים זאת היו להם מורים מצוינים באירופה כולל אנשי תרבות שהובילו להכחדת היהדות. אל לנו לשכוח שאירופה על אנשי תרבותה היא היבשת הכי רצחנית ליהודים החל ברומאים המשך במסעי הצלב וגירוש ספרד וכלה בפוגרומים ובשואה. אז מה ההאדרה של תרבות זו וההדרה של אלו שלא התחנכו עליה בלבד???

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s