בוז׳י הרצוג VS הצל: ״עוכר ישראל, אלים״! הצל: ״מסריח מפופוליזם״! 


הרצוג והצל

ריצ׳ארד לייקין בן ה-76 הוא הקורבן שלישי בפיגוע הרצחני בשכונת ארמון הנציב בירושלים לפני שבועיים. בבית החולים הדסה עין כרם נקבע השבוע מותו. לייקין הוא פעיל שמאל ידוע.

לאחר שנודע על דבר מותו בתקשורת כתב הצל: ״ריצ'ארד היה מורה לאנגלית ופעיל שמאל קיצוני בארגון תג מאיר, (ארגון נגד 'הטרור היהודי') מה שמראה לכם שלא משנה כמה אתם בשמאל, תפעלו למען הערבים ותמכרו ותבגדו בעם שלכם בשם הנאורות, שיגיע המחבל לא יזיז לו כלום מהפעילות שלכם, והדבר היחיד שהוא יראה, זה יהודי ובשבילו הדם שלכם הוא בדיוק כמו של הדתי או המתנחל שישב לידכם״.

 

הפוסט שהעלה הצל
 
קל לשער כי הפוסט שהעלה הצל הצליח לצבור תגובות לא מעטות, מימין ומשמאל. כאלו המעודדות את מותו של לייקין, וכאלו המתקוממות מהדברים שכתב. 

בניסיון להרגיע את הרוחות ולצנן מעט את האוירה העלה הצל פוסט נוסף וכתב: "אני רוצה להגיב שניה לפוסט שהעלתי אתמול על ריצ'ארד לאקין ז"ל אני לא חושב שאף תגובה שלנו הייתה צריכה להגיע לשמחה על מוות של יהודי שנרצח במיוחד שהוא נרצח על ידי מחבל כי היה יהודי, ולא משנה מה הייתה הדעה הפוליטית שלו״.

״מטרת הפוסט מלכתחילה להם, לשמאל, שהדרך שלהם שהם בחרו היא לא נכונה אני מגדיר את עצמי כאיש של אמת, תמיד אני אומר שאני כמו המראה של החברה ואני תמיד משתדל לשים בפנים את רק האמת האמת לא יפה לא נעימה וקיצונית ככה גם בדרך מגדירים אותי, אבל זה בסדר, אין לי בעיה עם זה. בכל מקרה חברה, כולנו יהודים, וזה מאוד לא יהודי מצידנו לפגוע בכבוד המת אז ריצ'ארד לאקין , השם יקום דמך, זכרונך לברכה".

עם זאת, הדגיש הצל כי הוא עומד מאחורי דבריו על לייקין: ״ אל תתבלבלו לרגע, אני לא מתנצל על הדברים״ אמר.

אמש ביקר יו״ר האופוזיציה חה״כ יצחק בוז׳י הרצוג את משפחת האבלים של לייקין. את התרשמותו מהביקור סיכם הרצוג: ״ניחמתי אמש את משפחת לייקין. ריצ׳ארד ז״ל היה אוהב שלום ורודף שלום״. 
ואז עבר הרצוג ותקף נחרצו את ״הצל ודומיו״:

״ל"צל" ודומיו, כל המנאצים והמתעבים המתועבים אני אומר – תתביישו בריונים. אתם עוכרי ישראל. אתם מכרסמים באלימות ביסודות הדמוקרטיה ובביטחון המדינה״.

הצל לא נשאר חייב והגיב: 

לידיעת יצחק (בבקשה אל תרביצו לי) הרצוג, יסודות הדמוקרטיה הם הבעת דעות בפומבי, הזכות לחירות, חופש הדיבור, חופש התאגדות, זכות קניין וחופש התנועה.

אז בזה שאתה מנסה לקחת ממני ״ומדומי״ את חופש הדיבור ואת הבעת הדעות שלנו בפומבי, אתה הופך לאנטי דמוקרטי, צבוע ובריון.
דרך אגב, למרות שהפוסט שלך מסריח מפופוליזם זול וזה שקוף שאין לך מושג על מה אתה מדבר ואתה סתם מצטרף לעליהום שעושים עליי כדי להראות שאתה בעניינים, אם ואתה מאמין בלב שלם שאמרתי משהו אישי נגד ריצ'רד לאקין ז״ל, תוריד את החסינות שלך ותן לי לתבוע אותך על הוצאת דיבה וניתן לבית המשפט להכריע אם הסתתי ואם מה שכתבת עליי ראוי״.

  
מה דעתכם? כתבו לנו ואולי תגובתכם תתפרסם!

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s