נתניהו: היטלר רק רצה לגרש את היהודים, אל חוסייני הוא שהורה לשרוף אותם


אמש אמר נתניהו בקונגרס הציוני העולמי כי מי שנתן בפועל את ההוראה לחסל את היהודים בזמן השואה הוא חאג׳ אמין אל חוסייני המוסלמי ולא היטלר הנאצי שלדבריו רק רצה לגרש את היהודים • ראשי מפלגות השמאל תוקפים את נתניהו ושוללים את דבריו בתכלית 

 

בנימין נתניהו (צילום: מתוך הפייסבוק של נתניהו)
 

"היטלר לא רצה להשמיד את היהודים בזמנו. הוא רצה לגרש אותם. וחאג' אמין אל חוסייני הלך אליו ואמר 'אם תגרש אותם כולם יבואו לכאן'. 'אז מה אעשה איתם?' שאל היטלר, וחוסייני ענה 'שרוף אותם'." את הדברים האלה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאומו אמש בקונגרס הציוני העולמי.
אלא, שדבריו של נתניהו המאשימים כביכול את חאג' אמין אל חוסייני המוסלמי בהריגת היהודים ולא את היטלר שבסה״כ רצה לגרש את היהודים, אך ״לא רצה להשמיד את היהודים״ כדברי נתניהו, הרגיזו לא מעט אנשי שמאל. 

״זה לא נאום של יורג היידר. זה לא קטע מהדוקטורט של אבו-מאזן. זה ציטוט אמיתי לחלוטין של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו אתמול מעל בימת הקונגרס הציוני״, אומרת יו״ר מרצ זהבה גלאון. ״לראות ולא להאמין״.

״אולי כדאי להוציא מהקבר את 33,771 היהודים שנרצחו בבאבי יאר בספטמבר 1941, חודשיים לפני שהמופתי והיטלר בכלל נפגשו, ולעדכן אותם שהנאצים בכלל לא התכוונו להשמיד אותם.
אולי שנתניהו יספר את זה לקרובי משפחתי מליטא שנרצחו על ידי הנאצים יחד עם עוד כמעט מאתיים אלף בני הקהילה היהודית שם, גם כן לפני שהמופתי והיטלר נפגשו. 
"היטלר לא רצה להשמיד את היהודים."
לאיזה תהומות של שפלות יורד האיש הזה. כמה הוא מבזה אותנו כעם ואיך הוא גורר בבוץ את זכר הזוועות שעשו הנאצים ועוזריהם לעם היהודי. אני מתביישת בשבילך אדוני ראש הממשלה. 
את הניתוחים הפסיכולוגיים אשאיר לאחרים. דבר אחד אני כן יודעת: מי שלא מסוגל לפעול כדי לשנות את העתיד, כל מה שנשאר לו זה לשכתב את העבר״.
גם יו״ר המחנה הציוני יצחק בוז׳י הרצוג שולל לחלוטין את דבריו של נתניהו. במאמר שכותרתו ״גם בן של היסטוריון צריך לדייק בהיסטוריה״ כתב הרצוג את הדברים הבאים:

״אתמול אמר נתניהו לפני הקונגרס הציוני שהנאצים לא רצו לחסל את היהודים אלא רק לגרשם והיה זה המופתי חאג׳ אמין אל חוסייני ששתל את הרעיון אצל הצורר היטלר. 
זהו סילוף היסטורי מסוכן ואני תובע מנתניהו לתקן אותו לאלתר מכיוון שהוא מגמד את השואה, את הנאציזם ואת חלקו של אותו צורר נורא אדולף היטלר באסון הנורא של עמינו בשואה. זה נופל כפרי בשל הישר לידיהם של מכחישי השואה ומכניס אותם לסכסוך עם הפלסטינים. 
נתניהו שכח שהוא לא רק ראש ממשלת ישראל הוא גם ראש ממשלת העם היהודי. 
איש לא ילמד אותי איזה שונא ישראל היה המופתי. הוא נתן הוראה לרצוח את סבי הרב הרצוג ותמך בהיטלר באופן פעיל. 
אבל היטלר היה רק אחד. הוא זה שכתב את ספרו המבחיל "מיין קאמפף", ובינואר 1939, כמעט שלוש שנים לפני פגישת היטלר-חוסייני נאם היטלר ברייכסטאג ופרס את הפתרון הסופי.
מחנה ההשמדה הראשון חלמנו הוקם בסמןך לזמן הפגישה והאקציות היו בשיאן כבר חדשים. היטלר לא היה צריך את חוסייני כדי להורות לרצוח יהודים רק בשל יהדותם.
יש גבול עד כמה אפשר לסלף את ההיסטוריה וכאמור, אני תובע מנתניהו לתקן את דבריו, ומייד״. 
 

אמיר שיבי כבר הספיק להוציא ע״ז מם
 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s