ציפורים מחרבנות על נתניהו: זה  האיור אותו הציג דיפלומט משווייץ לקהל שומעיו! 


הקריקטורה המכוערת של שווייץ, וההתנצלות המגומגת. 

  

בימים אלו עושה נתניהו את ביקורו באיטליה, שם הוא צפוי להיפגש בין היתר עם ראש הממשלה מתיאו רנצי. נתניהו אמנם מתקבל באיטליה בסבר פנים יפות. אך לא הרחק משם, במדינה השכנה – שווייץ,  הכינו לו ״קבלת פנים״ מאוד מכוערת.

במהלך נאומו בפני מאות אנשי עסקים משווייץ ומאיראן, הציג השגריר השוויצרי של איראן, ג'וליו האס, קריקטורה בה נראות שתי יונים מטילות את צרכיהן על בנימין נתניהו. על חזיהן של היונים מצויירים דגלי ארצות הברית ואיראן. 

האיור בא להראות פרשנות להסכם הגרעין בין איראן לבין המעצמות, וליחס של המדינות לישראל. השגריר הציג את האיור המשפיל באירוע לקידום הזדמנויות עסקיות בין שתי המדינות בציריך.

מדינת שווייץ הביעה חרטה על התקרית: ממשרד החוץ השווייצרי נמסר כי הקריקטורה הוצגה בלא ידיעתם. בנוסף, בהצהרת המשרד נמסר כי המשרד מתחרט על השימוש בקריקטורה ורואה בה "חסרת טעם". "השגריר האס לא התכוון לפגוע באף אחד", נמסר בהודעת משרד החוץ השווייצי, "ואם כך קרה, הוא מתחרט ומבקש את סליחתם של כל מי שחש פגוע בשל כך".

פרשת הקריקטורה המביכה באה על רקע המרוץ האירופי לחידוש הקשרים הדיפלומטיים והעסקיים עם איראן, הצפוי להתחדש ביתר שאת עם הסרת הסנקציות במידה והסכם הגרעין בין טהרן לבית המעצמות יאושר. 
בנאומו בכנס כינה האס את איראן "אי של יציבות באזור מאוד מאוד לא בטוח". הוא קרא לאנשי העסקים השווייצים לא לעכב את עסקיהם עם איראן. האס הציג את הקריקטורה על מסך ענק תחת הכותרת "איראן: עכשיו או לעולם לא".

ישראל גינתה את "הפעולה המכוערת" שנקט השגריר האס. שווייץ הסירה כמה מהסנקציות שהטילה על איראן, אך רובן נותרו.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s