שלי יחימוביץ במתקפה חריפה על יאיר לפיד: ״מלבה אש שנאה. יותר גרוע מבנט״!


שלי יחימוביץ תוקפת בחריפות את יאיר לפיד: ״אתה מלבה אש״! • ״כתבת סטטוס שאפילו בנט לא היה מעלה על דעתו להעלות״ | לכל הפרטים על ההתכתשות הפומבית>>>

 

לפיד ויחימוביץ
 

״עוד ארגון שמאל שירד מהפסים״

אתמול בצהריים פירסם יאיר לפיד מאמר חריף כנגד תנועת הנוער הקיבוצית ״הרפסודיה״. ״הנה עוד הוכחה״ כתב לפיד, ״לכך שיש בשמאל הישראלי כאלה שירדו מהפסים״. דבריו החריפים של לפיד נאמרו על רקע כוונת התנועה הקיבוצית להביא את אנשי ארגון ״שוברים שתיקה״ לארוע גדול שמתכננים בקרוב, בו מתאספים אלפי ישראלים צעירים טרם גיוסם. 

בפוסט נוסף שפירסם היום, ניסה לפיד להצטדק על דבר ביקורו בכותל, עליו קיבל ביקורות מימין ומשמאל: ״לבשתי טלית וכיפה, מפני שזה מה שעושים בכותל כשאדם בן תשעים שר בקול רועד, "ברכו את אדוני המבורך" וכולנו מנסים לא לבכות״. לפיד גם ניסה להסביר כי הפרשנויות שניתנו לו על הביקור לפיהם הוא מחפש את קרבתם של החרדים הגיעו כתוצאה משנאת חינם.

״חיפש קבוצה להשתלח בה״

לפני שעה קלה פירסמה חברת הכנסת שלי יחימוביץ (המחנה הציוני) פוסט חדש בו היא מתייחסת לשני הסטטוסים של לפיד ובעקבות כך תקפה אותו במילים קשות. ״יאיר לפיד חיפש קבוצה חדשה בישראל להשתלח בה בערב תשעה באב, היום בו חרב הבית בגלל שנאת חינם, ומצא את בני הנוער של הרפסודיה בכינרת, ארוע מקסים של אלפי בני נוער מהקיבוצים ומתנועות הנוער ערב גיוסם לצה"ל״.

יחימוביץ לא מקבלת את ההסבר של לפיד, ובניגוד אליו, היא דווקא כן חושבת שהביקור נועד לפשר את יחסיו עם החרדים: ״מה יעשה פוליטיקאי שהדלק במנועיו היה שנאת חרדים?״ כותבת יחימוביץ, ״שיועצו האמריקני מסביר לו שאם לא יתפייס אתם יצטרך לאפסן את חלומותיו להיות ראש ממשלה? קודם כל מחזר באופן שקוף עד מבוכה אחרי החרדים. מסביר כמה הוא סבבה אתם. ממחזר את טקס הבר מצווה בכותל שעשה עם ניצולי שואה וסוחט עד תום את הלימון הזה, "לבשתי טלית וכיפה, מפני שזה מה שעושים בכותל…" זה בסטטוס שצמוד לסטטוס ההסתה נגד הקיבוצים״.

לדברי יחימוביץ דווקא לפיד הוא זה שדבריו מונעים ממקום של שנאת חינם: ״מה עושים עכשיו בלי מנוע שנאה? ומה יעשה מי שסוכר הנחמדות שלו תמיד חייב לטמון בתוכו גם שיסוי קבוצה ברעותה״? ואיך משלבים את האתגר החדש בעוד אתגר: לחתוך חזק חזק ימינה? הנה! מצאנו! קיבוצים-שמאל-שוברים שתיקה מריח כמו טרף סקסי״.

״סטטוס שאפילו בנט לא היה מעלה״

גם על הסטטוס השני של לפיד, בו תיאר את התנהגותם של אנשי תנועת הנוער ״הרפסודיה״ – ״ירדו מהפסים״, יש ליחימוביץ׳ הרבה מה לומר: ״בתנועה הקיבוצית יש קרוב ל 100% גיוס לצה"ל. שיעורם ביחידות הקרביות הוא מעל ומעבר לשיעורם באוכלוסיה, וכך גם המקום שהם תופסים בבתי העלמין הצבאיים״. 

״הרפסודיה היא אירוע יפה ויוצא דופן, שבצד הפעילויות הפיסיות המאתגרות שלו, ובניית הרפסודות, יש בו עיסוק אינטנסיבי בתוכן ערכי ובחיינו כאן כחברה, כמדינה וכעם.

אלה חבר'ה צעירים, רגע לפני גיוס. רובם ילכו ליחידות קרביות. ברפסודיה נעשה נסיון כן ואמיץ לשגר אותם לשרות משמעותי כשהם טעונים בתחושת שליחות אבל גם בעין בוחנת ובקונטקסט אינטלקטואלי ואידיאולוגי.

 

פעילות הארגון ״רפסודיה״ (מתוך הפייסבוק של יחימוביץ)
 
לצד "שוברים שתיקה" הוזמן גם ארגון "האמת שלי" שהוא תמונת הראי של שוברים שתיקה. וכן, מתברר שסומכים שם על בני הנוער שיפתחו עיניים ואוזניים לכל מגוון הדעות, ויגבשו עמדה מוסרית משל עצמם. אבל למה יאיר לבזבז זמן על עובדות.
וגם על "שוברים שתיקה" שבגללם יצא קצפו המלאכותי של לפיד על התנועה הקיבוצית כולה, אפשר לומר לכל הפחות שהם היו, וחלקם עודם, חיילים וקצינים קרביים, בניגוד ללפיד, לוחם נועז אל מול פני האויב בשורות העיתון "במחנה". 

לסיום כותבת יחימוביץ: ״כתבת סטטוס שאפילו בנט לא היה מעלה על דעתו להעלות. יש סקר בדרך שבוחן באופן מדעי כמה זה שיפר את מצבך האלקטורלי? ותגיד לי, זה כדאי? זה הגון? זה הגיוני?ועוד בערב תשעה באב״?

לפוסט של לפיד על תנועת הנוער הקיבוצית

לפוסט השני של לפיד על הכותל ושנאת חינם

לפוסט של יחימוביץ 

חושבים שיחימוביץ צודקת? ואולי דווקא לפיד? כתבו לנו את דעתכם.

מודעות פרסומת

3 מחשבות על “שלי יחימוביץ במתקפה חריפה על יאיר לפיד: ״מלבה אש שנאה. יותר גרוע מבנט״!

  1. היא צודקת. סטטוס דוחה במיוחד.
    לא מפתיע שנכתב ע״י יאיר לפיד, שבשבת פוליטית חלולה.
    והציטוט ״יותר גרוע מבנט״ לא במקום, ולמיטב הבנתי שלי יחימוביץ בכלל לא אמרה את זה.
    היא התייחסה לזה שבנט ידוע בביקורת רבה שיש לו על השמאל, אבל בניגוד ללפיד הוא לא היה כותב סטטוס מפלג ומסית כזה.

    Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s