מה בין שמעון פרס לרובי ריבלין? לקרוא ולא להאמין! 


דו״ח הוצאות בית הנשיא לשנת 2014 חושף: רובי ריבלין צמצם את הוצאות בית הנשיא ביותר מ-60%! • בעוד שההוצאות של פרס עמדו על יותר ממיליון וחצי ש״ח לחודש, הוצאותיו של ריבלין הסתכמו בכחצי מיליון ש״ח בלבד! 

צמצום אדיר בהוצאות. ריבלין ופרס

מה בין שמעון פרס לרובי ריבלין? שניהם כיהנו בשנת 2014 כנשיאים. פרס ב-7 חודשים הראשונים של השנה (עד 28 ביולי) וריבלין ב-5 החודשים הנותרים (28 ביולי ואילך).
אלא, שדו״ח הוצאות בית הנשיא לשנת 2014, שנחשף לציבור לאחר לחצים רבים מצד ״התנועה לחופש המידע״, חושף את הצניחה הדרסטית בהוצאות משכן הנשיא מאז עלותו של ריבלין לכס הנשיא. 

לפי הדו״ח, במהלך שבעת החודשים הראשונים של 2014, עת כיהן שמעון פרס כנשיא המדינה, עמדו הוצאות בית הנשיא על כ-11,500,000 שקל! לעומת כ-2,900,000 שקל בלבד שהוצאו במהלך חמשת החודשים האחרונים של 2014. 

לפי חישוב פשוט שעשינו, ממוצע ההוצאות החודשיות של פרס בשנה זו עמד על כמיליון ושש מאות ארבעים אלף ש״ח, בעוד שממוצע ההוצאות החודשי של ריבלין נאמד בכחמש מאות שמונים אלף ש״ח בלבד.

מנכ"לית התנועה לחופש המידע, עו"ד עינת הורביץ, אמרה כי "טוב עשה בית הנשיא כשהחליט לפרסם את את המידע על השנים המדוברות. אנו מצפים כי הנשיא ריבלין ימשיך ויקדם את נושא השקיפות כפי שהתחייב עם כניסתו לתפקיד וכי מידע דומה יועמד בעתיד לרשות הציבור באופן יזום".

מלשכתו של הנשיא לשעבר פרס נמסר: "בבית הנשיא המשמש כמרכז הטקסים הממלכתיים של ישראל, היתה בזמן כהונתו של פרס עלחיה משמעותית בביקורי מנהיגים ומשלחות מכל העולם וכן באירועים הפתוחים לציבור הרחב בישראל. כבר במחצית ראשונה של 2014 הגיעו לישראל נשיאי סרי לנקה, רומניה, פרו, גוואטמלה, קנצרלית גרמניה, ביקור האפיפיור וכן התקיים טקס חיילים מצטיינים ליום העצמאות״. 

עוד נאמר בהודעה: ״יודגש כי תקציב בית הנשיא משמש לתפעול כלל המחלקות ובהם 132 עובדים ומאבטחים ונועד לאפשר את קיום הטקסים הממלכתיים והמדיניים, תפעול מחלקת החנינות, מינוי שופטים, דיינים, נציגים דיפלומטים ועוד לטובת אזרחי מדינת ישראל".

כתבו לנו מה דעתכם. התגובה הטובה תתפרסם אצלנו.

מודעות פרסומת

4 מחשבות על “מה בין שמעון פרס לרובי ריבלין? לקרוא ולא להאמין! 

 1. לשמעון פרס ישנה תסביך של רדיפת אחרי כבוד ויוקרה..

  מול רבין רה"מ נקט בדרכים נזולות ע"י ניסיון שליטה בסניפי המפלגה לחיזוק תומכיו בסניפים..על זה כינה רבין, חתרן בילתי נלאה!

  בממשלת האחדות, בתפקידו כשר החוץ, חשף את העלאת יהודים מאתיופיה.. ורבים מהעולים נרצחו ומתו בדרכם לשדה תעופה בסודן שנסגר עקב החשיפה!

  הטיל את כובד משקלו לביצוע הסכם שלום עם ערפאת שהתברר שהינו הסכם קורבנות של שלום.. ואף זכה בפרס נובל לשלום עם החיוך הרחב והמלא נחת בהתעלם מהנרצחים, הנכים, השכולים, האלמנות והיתומים הרבים.. ונזק אדיר לכלכלת ישראל!

  כנשיא חזה שעזה תהפך לשוויץ בעקבות ההתנתקות..וקיבלנו חמסטאן רצחני!

  מזרח תיכון חדש מבשר פרס רואה החזון..ו!

  יש לנו פצצות גרעין בישר/רמז שמעון פרס בחזה נפוח מלא הערצה עצמית!

  כנשיא יוקרה וכבוד עולים המון כסף..!!

  אהבתי

 2. אין כאן כל הפתעה נהנתן ונרקיסיסט ללא גבולות איש מחליא שמשום מה חיידקי השמאל חיבקו את האיש הרע הזה על ליבותיהם. פרס הנובל הוא קיבל לאחר קומבינה עם לארסן הנציג הנורבגי של האו"ם למזרח התיכון. הוא לא היה מועמד ואיש לא ספר אותו עד אותה קומבינה האיש ההזוי הזה נכח בארץ רק כאשר המטוס היה בימי טיפול. חגג לעצמו ימי הולדת במיליונים וכאן חיידקי השמאל עוסקים בבקבוקים של שרה או תיקון חשמל. תמיד העדיף לתקוף את מדניות הממשלה בנכר כי כך חיבקוהו אליהם באירופה האנטישמית כאן הוא היה נותר ויתפגר כחתרן בעל חלומות הזוי נהנתן ונרקיסיסט. אני מניח שעם חלוף בזמן נחשוף הרבה מעוולותיו של החתרן.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s