סערת הספורט: שרת התרבות מירי רגב נפגשה עם אוהדי ביתר-ירושלים


צילום: מתוך הפייסבוק של מירי רגב

״האוהדים הם הפתרון ולא הבעיה, יחדיו נמגר את האלימות במגרשי הספורט ונהפוך את המגרשים לחוויה ספורטיבית חיובית. לראשונה משרד התרבות והספורט רואה באוהדים שותפים מלאים לכל ההחלטות שתתקבלנה בעתיד. מצאנו יחד שפה משותפת וקיימנו דיאלוג פורה״. את הדברים האלו אומרת שרת התרבות מירי רגב לנציגי האוהדים של ביתר-ירושלים, על רקע אירועי האלימות האחרונים בתוך הקבוצה. 

השרה רגב הוסיפה ואמרה להם כי תגלה ״אפס סובלנות כלפי אלימות, הסתה וגזענות. לא אתן להפוך את הליגה לרצף של משחקים אלימים״!
במהלך המפגש העלו נציגי האוהדים טיעונים בעניין ייצוגם בהנהלת המועדון, שקיפות ניהול התקציב, עלויות מחירי הכרטיסים ומועדם. באשר לבעיית האלימות מחו האוהדים על תופעת הענישה הקולקטיבית ואוזלת ידה של המערכת כנגד קומץ מתפרעים שבמעשיהם פוגעים בכולם. אחת הטענות המרכזיות שעלו מצד האוהדים נוגע לתפיסה הרווחת כאילו כלל האוהדים אלימים וזאת בשל קומץ מתפרעים.

לדבריהם "אין אלימות בספורט יש אוהדים אלימים ובהם יש לטפל בחומרה. כפי שעושה מערכת החוק בכל תחומי החיים.״ שרת התרבות סיכמה איתם כי בכוונתה לערב את משרד התרבות בכל הטענות הנ״ל ולתת לכך מענה. כמו כן הנחתה השרה רגב את הצוות המקצועי במשרד לקיים שיח קבוע ומפגשים קבועים עם נציגי האוהדים.

כזכור, לפני יומיים אמרה אגב בריאיון ל״ערוץ הספורט״ כי המתפרעים בבלגיה הם קבוצה קטנה של אוהדים, ושאין מדובר בתופעה רחבה: "יש בין שבעה לעשרה אוהדים שהתפרעו, זה מה שאנחנו יודעים. אני מצפה לשמוע מהמשטרה האם ניתן להעניש את אותם שבעה שאנחנו יודעים שהתפרעו בבלגיה, ואני גם בודקת האם ניתן להרחיק את אותם אוהדים מהמגרשים ולמנוע מהם להגיע כבר למשחק הגומלין שייערך השבוע בטדי".

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s