בשורה טובה: קבינט הדיור אישר את תוכנית משה כחלון להורדת יוקר המחיה ״חסכון של 200,000 ₪״ 


קבינט הדיור אישר פה אחד את תוכנית כחלון להורדת מחירי הדיור – "מחיר למשתכן", לפיה המדינה תעניק הנחה של 80% על הקרקע והקבלנים יתחרו במכרז בו הזוכה הוא זה שהבטיח למכור דירה במחיר הזול ביותר. כחלון: "לדור הצעיר שלנו יש גם זכויות, לא רק חובות"

כחלון (צילום: מאקו)

קבינט הדיור אישר פה אחד את הצעת שר האוצר להרחבת תוכניתו "מחיר למשתכן" להורדת מחירי הדיור. על פי השיטה, הקבלנים מתחרים במכרז, בו הזוכה הוא זה שהבטיח למכור דירה במחיר הזול ביותר.
המדינה בתמורה מבטיחה הנחה על הקרקע. בהחלטה קודמת שקיבל קבינט הדיור לפני כשלושה שבועות הוחלט כי שיעורה המרבי של ההנחה על הקרקע יהיה 60%, כעת הצביעו השרים על הרחבת ההנחות. על פי ההצעה המשודרגת, שיעור ההנחה יהיה 80%. בנוסף בפריפריה תסבסד המדינה סך של 40 אלף שקל מעלויות פיתוח הקרקע ליחידת דיור. כמו כן, באזורים בהם ערכי הקרקע נמוכים, יוענקו לרוכשי הדירות מענקים בסך 60-40 אלף שקל. סך כל הסובסידיות ליחידת דיור הוא 160-120 אלף שקל. עם זאת באוצר מעריכים כי שיעור ההנחה על הדירות הנמכרות במכרזים אלה יגיע ל-200 אלף שקל ואף יותר. זאת משום שהתוכנית גורמת לירידה בתשלומי מס הרכישה והמע"מ, וכן על פי הערכות תגרום להפחתת הוצאות השיווק והרווח היזמי.

שר האוצר, משה כחלון אמר בישיבה: "לדור הצעיר שלנו יש גם זכויות, לא רק חובות. קורת גג היא זכות בסיסית ומחובתנו לספק לו אותה. התוכנית תשנה את שיטת המכרזים ותייצר היצע מאסיבי של דירות אשר מיועדות אך ורק לזוגות צעירים – גם בפריפריה וגם באזורי ביקוש".

(את הדיווח העבירו אמיצי כוסית ואורי תובל, כלכליסט)

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s