שלי יחימוביץ: ״לו משפחת מנגיסטו היתה לבנה, לוטן לא היה מדבר אליהם באדנותיות שכזאת״.


יחימוביץ (צילום: גלובס)

לפני זמן קצר העלתה חברת הכנסת שלי יחימוביץ פוסט לדף הפייסבוק שלה בעניין האזרח האתיופי המוחזק בידי החמאס: ״לשמוע את נציג ראה"מ ליאור לוטן מדבר עם משפחתו של אברה מנגיסטו ולמות מבושה״, פותחת יחימוביץ את דבריה.

״בשיחה הזאת, עם המשפחה החרדה והדואבת, נשברים שיאים של ניכור והתנשאות על מי שהוא סבור שהם נחותים מכדי לקבל יחס של כבוד ואנושיות״.

כתמיד, יחימוביץ יודעת להסתכל על המציאות הכואבת ולתאר אותה כפי שהיא בלי למצמץ: ״כואב לומר זאת, אבל לו משפחת מנגיסטו היתה משפחה לבנה ומבוססת, שבנה נמצא בידי החמאס בדיוק באותן נסיבות, הוא לא היה מעז לדבר אליהם באדנותיות מאיימת שכזאת״.

לסיום מוסיפה יחימוביץ: בלי שום קשר לנסיבות המקרה עצמו, ישראל 2015 לא יכולה להכיל גזענות מהסוג הזה. ברוטאלית, זחוחה, לא מודעת לעצמה.

מודעות פרסומת

6 מחשבות על “שלי יחימוביץ: ״לו משפחת מנגיסטו היתה לבנה, לוטן לא היה מדבר אליהם באדנותיות שכזאת״.

 1. לו משפחת מנגיסטו היתה לבנה, יחימוביץ הייתה סותמת את הפה, כי לא הייתה לה עילה להתיפיפות הצבועה הזו

  אהבתי

 2. שלי יחימוביץ' ערפדה שכמותך, אילולא האובססיה לתקוף כל דבר שבא מכיוון ראש הממשלה ו/או אנשיו, היית אולי בודקת קודם לכן במה ובמי מדובר. היית אולי לומדת חלאה שכמותך שיש יותר משקרן אחד במשוואה של הפרשה הזאת.
  את דוחה !!!

  אהבתי

 3. זאת תגובתה של שלומית לוטן, אשתו של האיש שזיהמת בהבל פיך. אם יהיה לך האומץ לקרוא את מה שכתבה שלומית ואולי לקבל תמונת מצב אמיתית של האירוע, אולי, רק אולי תהיה בך היושרה האישית להתנצל בפניה ובפני ליאור על רצח האופי שיצרת בתגובתך:

  "אתמול בערב עשו לליאור לינץ' בערוץ 10.
  אפשר לפרש את מה ששידרו בהרבה דרכים, אבל פה בבית זה הרגיש לי ולרבים שמכירים את ליאור כמו לינץ'.
  נכון, הם שידרו פגישה אחת מתוך פגישות רבות שהוא קיים עם המשפחה, שהיתה במקרה הזה מאוד טעונה ושהרוחות בה התלהטו שלא לצורך – אבל זאת לא היתה גזענות ולא היו שם איומים.
  הם שידרו רגע אחד של קשיחות, שעליו הוא התנצל בפני המשפחה.
  מי שמכיר את ליאור יודע שהוא לא גזען וגם המשפחה יודעת את זה.
  מה שלא יודעים זה שליאור עושה את התפקיד הזה בהתנדבות כבר כמעט שנה, הוא החליט שהוא לא רוצה לקבל שכר. כששאלתי אותו למה, הוא אמר לי שעל עבודת קודש לא משלמים, פשוט מודים על האפשרות להציל חיים. מי שמכיר את ליאור יודע שזה צרוב לו בנשמה, זה מי שהוא. כשהוא נפצע קשה באירוע חטיפת נחשון וקסמן (ירו בו שוב ושוב) הוא המשיך להילחם עד שאיבד את ההכרה, כי הוא דבק במשימה וכי כל מה שעניין אותו זה להגיע לנחשון גם במחיר פציעות קשות שלו. לרגע הוא לא חשב על עצמו. על זה הוא קיבל את צל"ש הרמטכ"ל. אתם יודעים מה הוא עשה עם צל"ש הרמטכ"ל הזה? הוא נתן אותו לאמא של אחד הפצועים קשה ב"צוק איתן" שריגשה אותו מאוד. הוא רצה להביע את הזדהותו עם הכאב שלה ולא חשב פעמיים, כי למדליה עצמה אין שום משמעות בעיניו, אלא אם היא עוזרת לחזק מישהו אחר.
  כשבערוץ 10 הציגו אותו אתמול ברגע קשה שהוא מבין שהיה מיותר ולא לעניין, הוא מייד התקשר ליאלו, אחיו של אברה שאיתו היה בקשר קרוב כל השנה והתנצל. בניגוד למה שהוצג, זאת לא היתה הפעם הראשונה שליאור נפגש עם בני המשפחה, זאת היתה הפעם השביעית או השמינית שהוא נפגש איתם בשנה האחרונה. כמעט פעם בחודש נפגש איתם, תמיד נמצא שם עבורם בכל עת שרצו להפגש או לשוחח בטלפון ולהשמיע את קולם וכאבם. הוא כאב את כאבם, נענה לכל בקשה ויזם צעדים שונים לרווחתם. בכתבה טענו שליאור לא רצה להראות להם את סרט הווידאו של אברה חוצה את הגבול, אבל האמת היא שליאור לא רק שהראה להם את הווידאו כבר לפני חודשים רבים, אלא שהוא גם ארגן להם סיור מיוחד במעבר הגבול היכן שאברה חצה והראה אותו שוב לאחת מבנות המשפחה כעבור כמה חודשים לבקשתה.
  כל הפגישות שהוא קיים איתם, כמו גם עם המשפחות האחרות, היו על חשבון הזמן הפנוי שלו. המשמעות של זה היא שבכל פעם שהוא נסע לבקר את המשפחות כדי לעדכן אותם במידע המודיעיני האחרון שיש בידיו ולעדכן על הפעולות והמאמצים שבפועל מתרחשים להשבת הבנים, הוא נסע בכל רחבי הארץ, במקום להיות בבית. בשנה האחרונה הוא עובד בשתי משרות מלאות במסירות מלאה לשתיהן. בתפקיד המתאם הוא רואה שליחות וכל המשפחה תומכת בו. אז כשהוא נסע עשרות פעמים למשפחות במהלך השנה, בערבים ובלילות, במקום לבוא הביתה ולהיות עם הילדים, תמכנו בו. כשהילדים שואלים איפה אבא, אני לא מהססת לומר שהוא בעבודה השניה שלו, החשובה והקדושה ביותר. הוא לא נוסע רק למשפחות אלא מקיים עשרות פגישות עם גורמים שונים על חשבון הזמן הפרטי שלו, בהתנדבות. אז הילדים בקושי ראו אותו השנה ויש לו רגשות אשמה על כך אבל המשימה מעל הכל.
  אז כשהוא איבד את הסבלנות זה היה כי היו שם אנשים שלא היו חלק מהמשפחה. הם ביקשו שהוא יסביר הכל מההתחלה ולכן זה היה נשמע כאילו הוא מעדכן בפעם הראשונה – אבל זה כמובן לא נכון. כשליאור איבד את הסבלנות, זה הוצג בערוץ 10 כגילוי של גזענות ואטימות של אדם שנפגש בפעם הראשונה עם משפחה וטורח רק להגן על הבוס שלו. אין דבר רחוק יותר מהאמת מזה. אנחנו פה בבית מחזקים אותך ליאור, יודעים מי אתה, כמה צנוע, ישר וענו אתה. כמה כל כולך מוקדש למשפחות הללו שיקרות לליבך, בלי קשר לשום צבע. תפסו אותך ברגע של ריתחא והציגו אותו כחזות הכל. אנחנו יודעים את האמת ואת הסיפור המלא. וגם המשפחה של אברה יודעת את האמת. לא איימת ולא הזהרת. היית מפקד קשוח לרגע שמסביר מהם התנאים הנכונים להצלחת המשימה. הצגת את האמת שלך על המחיר של חשיפה, על מה שאתה קורא "להדליק את האור". גם אמא שמוטרדת כשבנה יצא לפעולה בעזה בלילה לא יכולה לצפות שהמפקד ידליק את האור בלילה באמצע הפעולה, כי היא מודאגת לשלומו וזה מסכן את הבן שלה. אז הוא עונה לה בקשיחות. זה מציל את הבן ופוגע באמא. אתה קשוח לפעמים, זה טוב מול חמאס ופחות טוב מול המשפחות. מי שרוצה להחזיר את אברה בחיים יודע שאתה האדם הנכון לתפקיד. בניגוד לעצות שקיבלת – ראית בקשר הקרוב עם המשפחות חלק מהשליחות. היית לפעמים קשוח גם עם משפחות אחרות, סוג של tough love. הקשיחות הזאת נבנתה בתוכך כדי להתמודד עם האויב, לא המשפחות, לכן גם מינית לתפקיד מיוחד אשת מקצוע שמנוסה בקשר עם משפחות נעדרים, שתלווה באופן צמוד את משפחת מנגיסטו, יצרת תפקיד שהיה קיים רק למען משפחות חיילים חטופים, אבל תבעת מהמערכת, בניגוד למה שנהוג ומקובל, לתת למשפחת מנגיסטו את אותו היחס ולהעניק להם כל סיוע שיצטרכו. ובכל זאת התעקשת על קשר קרוב עם המשפחות. ולאיזה יחס אתה זוכה? מי שיודע מעריך ומוקיר אותך. אנחנו בנוסף לכל זה גם אוהבים אותך, ממשיכים לתמוך בך ומקווים שהתקשורת, ששוב עושה לינץ' בלי להסס, תיקח אחריות ולכל הפחות תציג את העובדות הנכונות, בהקשר הנכון ותמנע מלעשות עוול לאדם שכל חייו היו ויהיו תמיד מסורים למדינה.
  ראוי שגם נבחרי ציבור שהחליטו להוקיע אותך אתמול בערב, יקחו אחריות על כך שהגיבו בלהט לפני שטרחו לברר את כל העובדות, ולשאול את המשפחה אם אכן כך פני הדברים. נסלח להם על הלהט, כי כולנו אנושיים וטועים לפעמים. אולי היום אם הם יטרחו לדבר עם המשפחה של אברה ישמעו גרסה קצת שונה מערוץ 10. עוד לא מאוחר לעשות את הדבר הנכון.
  בכל מקרה, אנחנו איתך, תמיד, בכל." סוף ציטוט.

  אהבתי

 4. לו היתה הבעלות על הגז זהה לבעלות על מגה – היית שותקת, שלי. לו היתה הבעלות על הגז זהה לבעלות על כי"ל – היית שותקת, שלי. שלי – את קראת לסייע למגה אולי כי שכחת שיש אנשים במדינה שיודעים מי הבעלים וכמה דיבידנדים הם משכו רק לא מזמן. ועל שתיקתך למשפחת עופר ממש לא ראוי לדבר, כי זה מסריח יותר מגז. הרבה הרבה יותר.

  אהבתי

 5. תפסיקו לרדת לחיו של לוטן ! האיש הזה הוא מבכירי הסיירת אשר פרץ בעודו פצוע לחדר בו הוחזק נחשון וקסמן החיל החטוף והוא זה אשר ירה וחיסל את המחבלים ! האיש הזה עשוי ללא חת אהבת הארץ תמיד לנגד עיניו !! מבקש לשמור על כבודו ולהגיב בצורה מכובדת בכל הקשור אליו ! לוטן אני מצדיע לך

  אהבתי

 6. יחימומוביץ. כמה שנאת חינם יש בך!! למה כל ההסתה הזאת? מה את רוצה לראות את העדה מתעמתת שוב בכיכר עם המשטרה? הון פוליטי לא יצא לך מזה.. רק רוע מדון ושקרים יש במחנה האנטי ציוני….ממומרת על זה שלבני תפסה את מקומך..

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s