סקר מדד השלום קבע: רוב הציבור (52%) תומך במדיניות השרה רגב


סקר ׳מדד השלום׳ קבע: רוב הציבור (52%) תומך במדיניות שרת התרבות מירי רגב • תגובת השרה רגב: ״נותן לי רוח גבית להמשיך במדיניות אותה אני מובילה״.

  

רגב (תמונה: inn)

יוסי וינשטוק | 12:00| 10/07/1015
אחרי 50 ימים מיום הרכבת הממשלה מבצע המכון הישראלי לדמוקרטיה את סקר 'מדד השלום' בשיתוף אוניברסיטת תל אביב. הסקר בדק את שביעות הרצון מהממשלה, עם התייחסות קונקרטיות לפרשיית הגז ומירי רגב. להלן הנתונים:

על השאלה ׳מי מרוצה מהממשלה׳:

27% מהציבור הכללי נתן לממשלה את הציון 0 (מתוך 5) בעוד ש- 8% בלבד נתנו את הציון 5.

מצבה של האופוזיציה עגום אף יותר- 27% נתנו למחנה הציוני כמובילת האופוזיציה את הציון 0 בעוד ש-3.5% בלבד נתנו לה את הציון 5.

אם משקללים את הציון שנתנו הנסקרים בקרב הציבור היהודי נמצא, כי הממשלה מקבלת ציון של 2.18 בעוד המחנה הציוני בראשות האופוזיציה, מקבלת 1.78.

בקרב הציבור הערבי, שיקלול הציונים אף נמוך יותר (1.25 ו-1.56 בהתאמה).

על השאלה ׳האם עסקת הגז טובה או שלא׳:

רוב הציבור כלל לא מכיר את העקרונות הכלליים של עסקת הגז. מהסקר עולה כי 63% מהנסקרים טענו, כי העקרונות אינם ברורים להם; 41% טענו, כי אינם יודעים לענות על השאלה האם הם תומכים בעסקת הגז או מתנגדים לה. שוויון נרשם בין המתנגדים לעסקה (29.7%) והתומכים בה (28.8%).
לא פחות מ- 43% מהציבור סבורים, כי מי שתוקפים את ראש הממשלה על העמדה שלו בנושא הגז, מנהלים נגדו מאבק פוליטי כללי שלא בהכרח קשור לנושא הגז (לעומת 39% שלא הסכימו לטענה זו).

על הדעה בעניין ׳השרה רגב והאמנים׳:

51% מהנשאלים סבורים, כי מי שתוקפים את השרה, מנהלים נגדה מלחמה פוליטית שלא בהכרח קשורה בנושא מימון התרבות.
רוב הציבור (52%) תומך במדיניות שרת התרבות מירי רגב ומאמין כי במסגרת תפקידה כשרה יש לה הזכות למנוע מימון של יצירות תרבות שהתכנים שלהן אינם תואמים את האינטרסים של המדינה.
36% ציינו כי אינם מסכימים לה. בקרב הציבור היהודי, 59% הסכימו עם מדיניות זו בעוד שבקרב הציבור הערבי 41% ציינו כי הם מתנגדים לה ו-41% סירבו כלל לענות על השאלה או טענו כי אין להם דעה בנושא.
ומה באשר לסוגיית תיאטרון הילדים של נורמן עיסא? 44% מצדיקים את הכרזתה של שרת התרבות, שתמנע מימון מתיאטרון הילדים של השחקן נורמן עיסא, בשל סירובו להופיע בשטחים במסגרת הצגה בה הוא משתתף בתיאטרון חיפה.
באשר להכרזתה של רגב כי תמנע את מימון הפסטיבל אם יוקרן בו הסרט על יגאל עמיר סברו 40% מהנסקרים, כי שרת התרבות, לא צדקה כשהכריזה על כך. 52% סבורים, כי רגב צדקה.

תגובת השרה רגב:

״שמחתי לקרוא הבוקר את הסקר של המכון הישראלי לדמוקרטיה ואוניברסיטת תל אביב, שפורסם בערוץ 7״ כתבה רגב בדף הפייסבוק שלה, ״רוב הציבור מבין, שלא מדובר בשאלת חופש הביטוי אלא בשאלת חופש המימון״.

רגב מתייחסת שוב לאותם אמנים שלדבריה ניסו להשחיר את פניה: ״הרצון של קומץ אנשים להסיט את הדיון, מחמיץ את העיקר ואת התהליך החשוב אותו אני מובילה. ההחלטות אותן קיבלתי נוגעות בסוגיה מהותית כיצד מחלקים כספי ציבור ולמי. זו זכותה של מדינה לקבוע תמריצים ותיעדוף לאוכלוסיות ולמגזרים שונים״.

רגב מסיקה כי הסקר רק מחזק את עמדתה: ״אין ספק שסקר זה נותן לי רוח גבית להמשך הובלת המדיניות בה אני מאמינה״. לסיום מודה שרת התרבות לכל מי שתמך בה בעת שהפנו אליה את חצי הביקורת: ״בהזדמנות זו אני מבקשת להודות למאות האזרחים שמחבקים אותי ותומכים בדרך אותה אני מובילה. אמשיך לפעול למען הנגשת התרבות לכל חלקי הארץ ולכלל האוכלוסיה״.

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “סקר מדד השלום קבע: רוב הציבור (52%) תומך במדיניות השרה רגב

  1. האם הבנתם כמה סכנה טמונה במצב שדניאל פרידמן מתאר ?!
    אנחנו חיים במדינה מושחתת מהיסוד ! מערכת המשפט היא המושחתת ביותר! חבורה נאלחת שלקחה את החוק לידיה! פשוטו כמשמעו ! מי שלא רוקד לפי החליל שלהם, הם יורידו אותו מהבמה! כך יכולה מדינה מתוקנת לתפקד ?!
    האם יש סיכוי שיחוקקו כאן חוקים לסדר ציבורי, אם מי שמופקד על מערכת המשפט נוהגים כחבורת מאפיה מאורגנת ! השרים צריכים לפחד מהשופטים ?! עד לאיזה שפל נגיע ?? https://www.youtube.com/watch?v=Z8jZ02Y05hw&feature=youtu.be

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s