עשור להתנתקות 🕦 גלעד שרון:"זה היה קשה וכואב, אך הכרחי"


לצעד הדרמטי מחד ולפצע המדמם מאידך, מלאו כמעט 10 שנים. גלעד שרון בראיון לגל״צ: "זו הייתה הצלה למדינה. אבי העריך שיהיה טרור אחרי הנסיגה מעזה, אבל היה מגיב במלוא העוצמה"

 

תמונה: col
 
כמעט עשור עבר מאז תחילת יישום תכנית ההתנתקות, ולעיתים נדמה כי הפצע עדיין מדמם. גלעד שרון, בנו ומקורבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון שהוביל את ההתנתקות, אמר הבוקר בראיון ליועז הנדל ורוני בר-און בגלצ: "הצעד שהוא עשה, גם במבט של 10 שנים אחורה, היה הצלה לישראל".
"אנחנו עשור מחוץ לרצועה, וברור שאף אחד לא באמת מתגעגע, אפילו בקרב המפונים לא בטוח שמדובר ברוב", טען שרון, "הרי חזרנו אל המקומות הללו בכל המבצעים שהיו בעזה, גם ב'צוק איתן', ומלבד משוליים סהרוריים אף אחד לא הציע להישאר שם". לדבריו, לא רק שאף אחד לא הציע להחזיר את היישובים, אף אחד גם לא הציע להשאיר שם אפילו את הצבא. "אם זו כזו טעות, למה אף אחד לא רוצה", אמר.
שרון הסביר מדוע העם אינו מעוניין לחזור אל הגושים שפונו: "אין אחד שרוצה לעשות שם מילואים, כפי שאף אחד לא רוצה שהבנים שלו ישרתו שם במסגרת ביטחון שוטף". שרון גרס כי גם אם ישאלו שוב האם לחזור לעזה, התשובה תהיה חד משמעית: "לא רוצים להתבוסס במדמנת הטרור והמוות הזאת".
בנוסף, התייחס גלעד שרון בראיון להתנערותו של נתניהו מן ההתנתקות במרוצת השנים ואמר: "היה מיעוט שהתנגד ליציאה מעזה והיו להם נימוקים מוצדקים, אך נתניהו לא יכול להיכלל בקבוצה הזו, מכיוון שהוא הוציא את עצמו ממנה פעם אחר פעם".

הוא סיפר כי נתניהו תמך בהתנתקות מספר פעמים בהן, היה בין מנסחי החלטת הממשלה ליציאה מעזה, כשהצביע בעדה בממשלה, וכשתמך בה בארבע הפעמים בהן היא הועלתה בכנסת. "נתניהו בעצמו עמד מעל דוכן הכנסת, מול המצלמות, וקרא לעבר חבר הכנסת אורי אריאל: 'שלא תהיה לך טעות, במשאל עם אני אתמוך בתכנית'", אמר שרון, "גם לציניות צריך שיהיה גבול".

גלעד הסביר כי ההתנתקות הייתה צעד נכון, על אף המבצעים אליהם נקראנו בשנים האחרונות ברצועה: "אי אפשר להתעלם מזה שחיים של מאות אנשים ניצלו, על מנת לבצע את המהלך הזה נדרשה מנהיגות יוצאת דופן". הוא הגדיר את הפינוי בראיון: "זה היה קשה וכואב, אך הכרחי".

"אבא שלי לא היה תמים, הוא הכיר את השכנים שלנו טוב מאוד", סיפר גלעד, "הוא יודע שבכל פעם שהייתה להם הזדמנות לבחור בין חיים טובים לטרור וסבל, הם בחרו באפשרות השנייה". בתייחסות להתנהלות הישראלית בתגובה לירי מהרצועה אמר: "אבי העריך שיהיה טרור גם אחרי הנסיגה מעזה, אבל הוא היה מגיב במלוא העוצמה".

"אבי האמין שכשאנחנו כבר לא נהיה הריבון בעזה, אז יש לנו את האפשרות להגיב ביד קשה – הוא קירב סוללות תותחים לרצועה", סיפר גלעד, "בלילה כשהוא אושפז אני שמעתי אותו משוחח עם הרמטכ"ל ומורה לו להפגיז גם מספינות חיל הים בתגובה לירי". הוא הוסיף: "דבר אחד אני יכול להגיד – לטפל בטרור אבי ידע מצוין".
יואב סטולר, גלי צה״ל

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “עשור להתנתקות 🕦 גלעד שרון:"זה היה קשה וכואב, אך הכרחי"

 1. קודם כל חייבים לחקור בצורה אמיתית, כמה כספים קיבלו המנוחים – שרון ולפיד…, ביחד עם אולמרט…, עבור ההיתנתקות מגוש קטיף…!

  אחר כך, נוכל להתייחס בצורה נכונה, לדברי הבנים של שרון , יאיר לפיד…
  וילדיו של אולמרט…-
  הנהנים מהכספים הרבים של "עיסקת" צפון רצועת עזה…,

  שנעשתה ליכאורה באמצעות המתווך הבינלאומי – מרטין שלאף…!!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s