יאיר לפיד: לא ייתכן שיונה יהב משתמש בכספי ציבור להצגה של טרוריסט שפל


יאיר לפיד קורא ליונה יהב לחזור בו מהחלטתו לממן את ההצגה ״הזמן המקביל״: ״לא ייתכן שראש עיר במדינת ישראל מחליט לקחת את כספי הציבור ולהשתמש בהם למימון הצגה שכתב טרוריסט שפל״

יהב ולפיד. תמונה: כלכליסט, מקומון חיפה

אתמול החליט ראש עיריית חיפה יונה יהב כי בכוונתו להמשיך ולממן את ההצגה ״הזמן המקביל״, למרות החלטתה של שרת התרבות מירי רגב שלא לתקצב את התיאטרון שנכתב בידי רוצח החייל משה תמם ז״ל.

דבריו של יהב זוכים לעורר סערה בקרב פוליטיקאים שונים בכנסת. כך למשל קרא היום חבר הכנסת אביגדור ליברמן לפטר לאלתר את יונה יהב מתפקידו כראש עיר במדינת ישראל.

אל ליברמן מצטרף כעת יו״ר מפלגת יש עתיד חה״כ יאיר לפיד. הוא אמנם אינו קורא לפטר את את ראש עיריית חיפה אך הוא טוען כי: ״יונה יהב חייב לחזור בו״.

״לא ייתכן״, כותב לפיד בדף הפייסבוק שלו, ״שראש עיר במדינת ישראל מחליט לקחת את כספי הציבור ולהשתמש בהם למימון הצגה שכתב טרוריסט שפל״,  לפיד מוסיף כי הוא יתנגד בכל תוקף להחלטה: ״הוריתי היום לסגן ראש העיר מטעם 'יש עתיד', שי אבוחצירא, ולחברי המועצה שלנו להתנגד להצעה בכל דרך אפשרית״.

בתוך כך נודע חתימתם של לפחות שניים מחברי מועצת העיר זויפה. שי בלומנטל, חבר מועצת העירייה מטעם "הבית היהודי", פרסם סטטוס בעמוד הפייסבוק שלו, בו כתב: "לאור הפרסומים אמש על החזרת המימון לתאטרון אלמידאן על ידי עיריית חיפה, הריני להבהיר כי אני מתנגד להחזרת המימון לתאטרון. חתימת שמי על החלטת הוועדה אינה חתימתי. לפני פרסום החלטת הוועדה ובעודי מאושפז לאחר ניתוח, דיברו עימי וכנראה הוצאו ממני דברים שלא הייתי מודע עליהם". 

ארגון "אלמגור" טוען כי חתימתו של חבר מועצה נוסף זויפה.

הסטטוס שכתב בלומנטל
מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s