מיקי רוזנטל VS לבנת פורן || רוזנטל: ״נצלנית וחזירית״. פורן: ״לא יודע חשבון״


מיקי רוזנטל VS לבנת פורן

בעקבות חוק חדש שיוצא לדרך – עימות תקשורתי חריף בין חבר הכנסת מיקי רוזנטל לבין לבנת פורן, הבעלים של המרכז למימוש זכויות רפואיות. 

יוסי וינשטוק | ציוצים של פוליטיקאים

בשנתיים האחרונות מנסה חבר הכנסת מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) לקדם חוק שנועד לספק לציבור האזרחים בחינם את השירות שבגינו לוקחת החברה למימוש זכויות רפואיות – ״לבנת פורן״ כ-50,000 שקלים בממוצע מלקוח. על פי התכנית, המדינה תממן מכספה את מימוש הזכויות. מי שבכל זאת יבחר ללכת למתווכים, ישלם, הודות לחוק זה, שכר טרחה מופחת בצורה משמעותית. 

לבנת פורן, שרווחיה צפויים לרדת דרסטית כתוצאה מחוק זה, החלה ב״מסע השמצות״ כנגד חבר הכנסת רוזנטל: ״מיקי, אתה בצד הלא נכון״! לדבריה: ״במקום לדאוג לרפורמה מקיפה שתבריא את "המוסד לביטוח לאומי" – ותאפשר לאזרחים רבים לקבל את הקצבאות שמגיעות להם, מציע רוזנטל להעביר הצעת חוק שתפגע דרמטית ביכולת של האזרחים להתמודד לבד מול הסחבת הידועה לשמצה של ביטוח לאומי״.
פורן מאשימה את רוזנטל בהפקרת אזרחים לבד בשטח: ״ללא רגולציה כוללת בתחום וללא מתן פתרונות לציבור בהתמודדות מול ההליכים הבירוקרטיים בביטוח הלאומי, האזרחים עתידים לעמוד לבד במערכה מתישה ואינסופית, שתגזול מהם את האפשרות לקבל כסף שמגיע להם ע"פ חוק ולמעשה להשאיר את כספיהם בקופת המדינה״.
כאן עוברת לבנת פורן להתקפה ישירה: ״בפעם האחרונה שמיקי ניסה לחשב מספרים הוא טעה במאה אלף ₪ (תשאלו את נדב פרי) – עכשיו דמיינו מה עלול לקרות אם החוק שמיקי מציע יעבור בכנסת״… 
בנוסף העלתה פורן תמונה בפייסבוק בה נראה חבר הכנסת רוזנטל באור מגוחך (ראו תמונה). בתמונה חיברה הגרפיקאית את ראשו של רוזנטל לגופו של ילד שעשועים, שאפילו תרגיל פשוט בחשבון לא יודע. בפוסט המצורף לתמונה קראה פורן: ״עזרו לעצור את החוק ושתפו אותו בעמודי הפייסבוק של הח״כים״.  
 (הילד רוזנטל. צילום: דף הפייסבוק של פורן) 

רוזנטל, שנעלב מהפוסט המשמיץ, לא נשאר חייב: ״לא יעזרו שקרים, השמצות אישיות וחצאי אמיתות שמפיצים גורמים אינטרסנטיים שאני מבקש לצמצם ברווחים החזיריים שלהם״. עוד כותב רוזנטל: ״גברת לבנת פורן חיה ממצוקותיהם של נכים וחולים. זו פרנסתה. בשנים האחרונות עשתה עשרות מיליונים על גבם של אנשים למודי סבל״. 
באשר לטענותיה על ״מערכה מתישה ואינסופית״ הצפויה להותיר את כספי האזרחים בקופת המדינה עונה רוזנטל: ״זו לא טעות. 50 אלף שקל על משהו שמגיע לנו בחינם. התכנית שלי מטפלת גם בכשלי הביטוח הלאומי שעל הקרקע הפורייה של מחדליו צמחו נצלנים כמו הגברת פורן״.
רוזנטל מוסיף שההשמצות האישיות נגדו ממומנות היטב ע״י לוביסטים ויועצים: ״מה עושים בעלי הון מסוגה של לבנת פורן במקרה כזה? עוברים למתקפה שקרית, בליווי משרדי פרסום, לוביסטים ויועצים בכדי להכפיש אותי אישית. זה מה שכסף יכול לקנות״. כהוכחה לדבריו הוא מספר כי השבוע בוועדת השרים לחקיקה, שאישרה את המשך קידם החוק, אמר שר הרווחה חיים כץ: "בחיים לא איימו עלי כפי שאיימו עלי בחוק זה"..
עוד הוא מוסיף כי ״לעומת מה שכתבה בדף הפייסבוק שלה, אני דווקא חושב שלבנת פורן טובה מאוד במספרים. אחרת איך היא מצליחה לגזול כרבע מקצבתם של נכים? מסע ההשמצות לא מרתיע ולא מפחיד אותי. להפך. ככל שמאיימים עלי, כך גוברת נחישותי לסיים את החקיקה שתסייע לרוב רובם של מקבלי הקצבאות במדינת ישראל לקבל את מלוא הקצבה לכיסם, מבלי שלבנת פורן ודומיה יגזרו קופון שמן ומוגז״.
אגב, למאבקו של רוזנטל הצטרפה גם חברת הכנסת שלי יחימוביץ: ״מיקי אתה צודק וזה מאבק צודק. בהצלחה״. 
 (עוד מבית היוצר) 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s