סערת התרבות: השרה רגב מצטרפת למחאת תושבי הצפון על אלמגור


סערת התרבות מסרבת להיפסק: השרה מירי רגב מצטרפת למחאת תושבי הצפון על גילה אלמגור: ״אמירה מזלזלת ומתנשאת״.

תושבים בצפון הארץ זעמו אתמול על השחקנית גילה אלמגור שאמרה בתגובה לנאומה של השרה מירי רגב: "במשך שנים אנחנו מכתתים רגליים לפריפריה".

בארגון "שינוי כיוון", תנועה חברתית אזורית הפועלת לעידוד עשייה אזרחית משותפת למען אצבע הגליל, אמרו: "אנחנו לא יודעים מה ההגדרה שלך ל'פריפריה', אבל פעם אחרונה ש'כיבדת' אותנו, פה באצבע הגליל באחת מההצגות היה לפני 784 ימים, לפני יותר משנתיים. לא ברור מתי בפעם האחרונה 'כיתתת רגלייך' לפריפריה. די עם הזלזול הזה. את לא עושה לנו טובה. זו זכות להגיע לפה". 

גם השרה רגב מצטרפת למתקפה: ״אמירתה של גילה אלמגור שהיא ׳שנים מכתתת רגליה בפריפריה׳ היא אמירה מזלזלת ומתנשאת״, כתבה רגב בדף הפייסבוק שלה. ״הגיע הזמן לעשות צדק ותיקון תרבותי בפריפריה״. עוד הוסיפה רגב: ״הייתי רוצה לראות את התאטראות מהפריפריה מכתתים רגליהם למרכז הארץ עם רפרטואר מקומי, מקצועי מרגש ונוגע״.

רגב לא מתכוונת לשתוק: ״אין ספק שהגיע הזמן לשנות את חלוקת המשאבים באופן שיוויוני עם דגש על חלוקה גאוגרפית וחברתית צודקת יותר – פריפריה, פיתוח התרבות היהודית, פיתוח התרבות הערבית וחיזוק הציונות והמורשת״. לסיום הוסיפה רגב: ״בין ים התגובות שקיבלתי, שמחתי לקרוא את החיזוק והתמיכה מ-רון כחלילי, במאי ותסריטאי מוערך שכתב פוסט על הנושא״.

כזכור, רון כחלילי העלה בסוף השבוע בעמוד הפייסבוק שלו פוסט לוחמני במיוחד שאותו כיוון לאלמגור: "אלמגור, שמתפרנסת לא רע מסבסודו האוטומטי של אחד ממוסדות התרבות המנותקים והמתנשאים ביותר הקיימים בישראל, משוכנעת כי התיאטרון, כמו גם התרבות כולה, הוא נחלתם של מתי מעט, אשכנזים בדרך כלל, תל־אביבים לרוב, שאחד מתפקידיהם הוא לפזר את מתת האל שלהם על תושבי הפריפריה״. 

עוד כתב כחלילי: ״הטיעון הגזעני הזה הוא גם הטיעון שישב בבסיס הקמת 'המעבדה', התיאטרון שהוקם בדימונה לפני כמה שנים״. כחלילי כתב כי הוא מקווה שלשרה מירי רגב יהיה הכוח להסיט חלק גדול מתקציב התרבות גם לפריפריה.

  

(עיבוד: ציוצים של פוליטיקאים) 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s